Ubezpieczenie zdrowotne za granicą - gdzie i za ile

20 sierpnia 2014 20:28
Luda

Moi drodzy opiekunowie,mam pytanie,a mianowicie,pracuję w firmie niemieckiej,która ma siedzibę w Wuppertalu.
Jak mogę sprawdzić,czy firma odprowadza wszystkie składki.Pracuję od marca,nie dostałam ani jednego rozliczenia miesięcznego.
Wiem,że nie byłam ubezpieczona przeż trzy miesiące,dobiero w czerwcu dostałam AOK,ale w Polsce nie mogę korzystać z pomocy lekarskiej,ponieważ Niemiecka Kasa Chorych musi wydać formularz   E 106,wtedy nasz NFZ wyda poświadczenie wprowadzające do swadczeń opieki zdrowotnej w pełnym zakresie.Panie z firmy twierdzą,że zwróciły się do Niemieckiej Kasy Chorych o wydanie tego formularza,ale trzeba czekać pół roku.
Coś mi się to nie podoba,wydaje mi się,że powinnam być ubezpieczona od 4 marca od momentu podjęcia pracy w tej firmie.
Jeśli orientujecie się jak powinno być,bardzo proszę o wyjaśnienie z góry dziękuję.

Ja mam ubezpieczenie w AOK i po kilku dniach dostałam od nich (Poczta)wszystko na papierze.Wysłałam im moje passfoto i za pare dni dostałam przez Poczte karte AOK(tak ja na foto) Nie chce Cie martwic,ale pół roku?Ja bym się niepokoiła.Masz tako plasikowo kartę?Pozdrawiam!
20 sierpnia 2014 21:38 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalena_Sewicka

Ja mam ubezpieczenie w AOK i po kilku dniach dostałam od nich (Poczta)wszystko na papierze.Wysłałam im moje passfoto i za pare dni dostałam przez Poczte karte AOK(tak ja na foto) Nie chce Cie martwic,ale pół roku?Ja bym się niepokoiła.Masz tako plasikowo kartę?Pozdrawiam!

... Wow, jakie super passfoto...jestem Twoim fanem...:;]
20 sierpnia 2014 21:41 / 1 osobie podoba się ten post
Ands

... Wow, jakie super passfoto...jestem Twoim fanem...:;]

Jesteś niemożliwy :))))))))))
22 sierpnia 2014 14:29
Magdalena_Sewicka

Ja mam ubezpieczenie w AOK i po kilku dniach dostałam od nich (Poczta)wszystko na papierze.Wysłałam im moje passfoto i za pare dni dostałam przez Poczte karte AOK(tak ja na foto) Nie chce Cie martwic,ale pół roku?Ja bym się niepokoiła.Masz tako plasikowo kartę?Pozdrawiam!

Tak mam taką kartę,ale dostałam ją po 3 miesiącach pracy w firmie,a poza tym to nie wszystko,aby móc korzystać z opieki służby zdrowia u nas,trzeba zwrócić się do Niemieckiej Kasy Chorych o formularz i wypełniony złożyć w naszej kasie chorych,wtedy otrzymujemy zgodę na leczenie w pełnym zakresie,pani z firmy tłumaczyła mi,że to tak długo trwa. W takiej formie z samą kartą,mogę korzystać z pomocy lekarzy tylko w nagłych wypadkach,nie mogę korzystać z wizyt u lekarza rodzinnego,a właściwie powinnam mieć go w Niemczech,tak mi powiedział,pracownik w NFZecie. Bardzo dziękuję za przybliżenie tematu,pozdrawiam.