Segregacja śmieci w Niemczech

29 sierpnia 2015 16:54 / 3 osobom podoba się ten post
wichurra

Ale faktem jest, że plastików, jak będą za ciężkie to nie odbiorą - sprawdzą, co tam tyle waży. Jedna z moich poprzedniczek miała gdzieś segregację i w plastikach wszystko było. Nie odbierali, to znosiła do piwnicy. Jak wróciłam, to kilka takich worków na mnie czekało - nie powiem, żebym była zadowolona grzebiąc w starych śmieciach i wybierając z plastiku obierki na przykład.

Ciemną nocą
Gdy wszyscy śpią 
Już twardo
Do śmietnika
Się skradam
Po cichutku
Z pogrzebaczem
Woreczkiem 
I latarką
Żeby w śmieciach
Szperać
Aż do skutku:)

ps.nie moje-to jakaś kolonijno-obozowa piosenka,pierwsza zwrotka:):):):) 
29 sierpnia 2015 17:10 / 2 osobom podoba się ten post
Wiem, ze nie na temat, ale... No jakos tak mi sie dziwnie z ta ciemna noca skojarzylo.... Ciemna noca kolo sracza Idzie sobie cien Apacza Dokad pedzisz wojowniku? Ide siku...siku...siku... Rowniez nie moje. Tworczosc kolonijna A zeby w temacie bylo to mi u mnie brakuje pojemnika na odpady bio. Gdybym taki miala wcale bym szarego czy tez czarnego pojemnika nie potrzebowala, bo corka z pampersow zrezygnowala, a reszte ladnie segreguje
29 sierpnia 2015 17:19
Chyba mam jakiegoś jobla, bo baaardzo lubię śmieci sortować, nie to co obecna pdp, której wsio rybcia , gdzie trafi śmieć.
Dziś już mi wrzuciła do kuchennego śmietnika butelkę po Bitburgerku - z kaucją ;]
29 sierpnia 2015 17:19
A u mnie nie ma czarnego ani blank szarego jest szary z różowym deklem
29 sierpnia 2015 17:20
basiaim

A u mnie nie ma czarnego ani blank szarego jest szary z różowym deklem :-)

ja też mam takie kololowe - na papiery i plastik (nie ma Gelber Sacków, tylko własnie wieelgachna Tonna)
29 sierpnia 2015 17:23
U mnie sa tylko dwa kolory do wyboru. Zielony na plastiki i czarny na reszte. Za wywoz czarnych musze placic(zielone sa za darmo) i dlatego tak tesknie za tymi od bio
20 listopada 2018 09:32

To nam sie tak wydaje, że prozaiczne przedmioty nic nie znaczą. Nie wiem jak to wygląda w innych krajach, ale kosze na śmieci mogą być wspaniałą ozdobą kuchni, czego wiele osob nie zauważa. Teraz w ogóle mamy tak piękne formy, ksztalty i kolory przedmiotow użytkowych, że nie spelniają one tylko podstawowych funkcji, ale też te dekoracyjne.