Niemiecka emerytura

04 marca 2018 07:14 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Dowiedziałam się dziś przypadkiem co nieco nt niemieckiej emerytury-kokosy ,że ło ho ho.Poznaąłm mianowicie dziewczynę co tu mieszka i pracuje /sprząta/Niemeickie państwo wyliczyło jej własnie należną emeryturę.Ona ma 62 lata,jakiś tam okres do emerytury polskiej wypracowany-w D jest 15 lat ,ale legalnie na umowę zrodziną właśnie przepracował pełne 5 i wystapiłą o naliczenie.I tak.Pracuje 80 godzin tygodniowo na tej umowie za 9 euro.godzina co daje 720euro ,z tego zatrudniająca ją Niemka potrąca na ubezpieczenie i inne świadczenia-nie umiała mi powiedzieć jakie jeszcze ,więc nie wiem ,potrąca 140 euro.Poza tym ma jeszcze inne putz sztele ,ale na czaarnobo za te marne grosze by nie dała rady,no ale one do niemieckiej emerytury się oczywiście nie liczą.Więc reasumując od Niemiec za te przepracowane legalnie 5 lat z opłacanymi składkami dostanie całe 31 euro/ok.125zł/.....Czeka tez na decyzję w spr.emerytury w PL.I tak sobie pomyslałam,że jak ktoś mysli,ze wystarczy w D 5 lat popracwać i manna z niemieckiego nieba spłynie to się może nieźle przeliczyć.....

Moim zdaniem to samemu można odkładać sobie z każdej wypłaty
po 150, lub 200 euro do tzw skarpetki, a nie liczyć potem na tzw ochłapy ,,,
04 marca 2018 10:25 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Dowiedziałam się dziś przypadkiem co nieco nt niemieckiej emerytury-kokosy ,że ło ho ho.Poznaąłm mianowicie dziewczynę co tu mieszka i pracuje /sprząta/Niemeickie państwo wyliczyło jej własnie należną emeryturę.Ona ma 62 lata,jakiś tam okres do emerytury polskiej wypracowany-w D jest 15 lat ,ale legalnie na umowę zrodziną właśnie przepracował pełne 5 i wystapiłą o naliczenie.I tak.Pracuje 80 godzin tygodniowo na tej umowie za 9 euro.godzina co daje 720euro ,z tego zatrudniająca ją Niemka potrąca na ubezpieczenie i inne świadczenia-nie umiała mi powiedzieć jakie jeszcze ,więc nie wiem ,potrąca 140 euro.Poza tym ma jeszcze inne putz sztele ,ale na czaarnobo za te marne grosze by nie dała rady,no ale one do niemieckiej emerytury się oczywiście nie liczą.Więc reasumując od Niemiec za te przepracowane legalnie 5 lat z opłacanymi składkami dostanie całe 31 euro/ok.125zł/.....Czeka tez na decyzję w spr.emerytury w PL.I tak sobie pomyslałam,że jak ktoś mysli,ze wystarczy w D 5 lat popracwać i manna z niemieckiego nieba spłynie to się może nieźle przeliczyć.....

Kasiu, ta Twoja znajoma to chyba pracuje 80 godz .miesiecznie a nie tygodniowo? 
04 marca 2018 10:41 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Kasiu, ta Twoja znajoma to chyba pracuje 80 godz .miesiecznie a nie tygodniowo? 

Oj,tak tak,oczywiście :)Sorki,napisałąm co chciałam a nie co powinnam.Miesięcznie.
04 marca 2018 11:26 / 11 osobom podoba się ten post
kasia63

Oj,tak tak,oczywiście :)Sorki,napisałąm co chciałam a nie co powinnam.Miesięcznie.

Ona jest chyba zarejestrowana na  1/2 etatu. 
Ja też nie liczę na kokosy z Niemiec ale skoro pracuję tutaj na etacie to dlaczego mam nie skorzystac z tego. 
W Polsce mam przepracowane 32 lata, tutaj już 3, jakieś grosze dostanę kiedy osiągnę wiek emerytalny  ( oczywiscie jak dożyję ).
Albo będę pracowała do us....j śmierci 
04 marca 2018 23:51 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Kasiu, ta Twoja znajoma to chyba pracuje 80 godz .miesiecznie a nie tygodniowo? 

To nawet liczac cały etat ok.160 godz/mc to wychodzi 50-60euro/mci to się pokrywa z tym co dziewczyny na fb pisza...kokosów nie ma po tych 5 latach..
 
05 marca 2018 10:08 / 8 osobom podoba się ten post
scarlet

To nawet liczac cały etat ok.160 godz/mc to wychodzi 50-60euro/mci to się pokrywa z tym co dziewczyny na fb pisza...kokosów nie ma po tych 5 latach..:przeklina:
 

I to pod warunkiem,że jest to,że tak powiem umowa o pracę w " ruchu ciągłym" czyli tak jak pracuje Basia 48 ,z 30 dniowym urlopem w ciągu roku. Bo jeśli to są w całości oskładkowane , niemieckie umowy zlecenia ,ale jesteśmy w ciągu roku,ppowiedzmy 3-4 miesiące w domu,to ten pobyt , wydłuża nam okres składkowy tych pięciu lat ,do starania się o takową emeryturę i robi się z tego 7 lat tyrania.
05 marca 2018 10:23 / 9 osobom podoba się ten post
A niektóre agencje jako swój atut wpisują sobie " niemiecka emerytura po 5 latach pracy".
To jest dopiero ściema.I nieuczciwość.
Bo sugerują że niby to ich zasługa,i zapewniają tę emeryturę? Albo pomagają sue o nią ubiegać?
A to jedna bzdura .
Jak czytam takie coś w ofercie,odrzucam w przedbiegach.Bo jak agencja ściemnia w tej sprawie,to prawdopodobnie i w innych też.
05 marca 2018 11:26 / 5 osobom podoba się ten post
Marta2

A niektóre agencje jako swój atut wpisują sobie " niemiecka emerytura po 5 latach pracy".
To jest dopiero ściema.I nieuczciwość.
Bo sugerują że niby to ich zasługa,i zapewniają tę emeryturę? Albo pomagają sue o nią ubiegać?
A to jedna bzdura .
Jak czytam takie coś w ofercie,odrzucam w przedbiegach.Bo jak agencja ściemnia w tej sprawie,to prawdopodobnie i w innych też.

Dlaczego ściema,zasadniczo po 5 latach stale płaconych składek,bez przerw niemeicka emerytura będzie ,a że żałosnej wysokości, to już inna sprawa.Są opiekunki ,które dają się na to skusić,nie mając pojęcia o przepisach i we wszystkim sie zdają na firmę, a potem mija te magczne 5 lat i nie ma nic ,albo jest 30 euro:) Jak czasem czytam pytania ,jakie zadają niektóre dziewczyny na grupach opiekunkowych na FB ,to rozpacz na  tę totalną niewiedzę  ogarnia:(I jeszcze pisze jedna z druga ,że ma wielkie doświadczenie bo jeździ 20 lat......I wszystko wie:)
05 marca 2018 11:33 / 6 osobom podoba się ten post
Ściema,bo firma nie ma nic do tego i żadna to jej zasługa.
Opiekunka sama sobie wypracowuje emeryturę,pracując w tej,lub innej,lub zmieniając w tym czasie firmy 5 raz,lub też zakładając własną działalność.
A firma w ogłoszeniu przypisuje sobie ten fakt ,że po 5 latach emerytura,ktora sie po prostu należy.
A że bardzo,bardzo mizerna po tych 5 latach to też oczywiście ani wspomni.
Naiwna,początkująca opiekunka lub kandydatka na opiekunke da się zwabić,bo pomyśli że pracując w tej firmie zapewni sobie godziwą niemiecką emeryturę.
I to właśnie jest nieuczciwość,na zasadzie powiem prawdę,ale niecałą..
Tak samo jest z Kindergeld.Tez bywa ze agencja na to wabi.
05 marca 2018 20:03 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Dlaczego ściema,zasadniczo po 5 latach stale płaconych składek,bez przerw niemeicka emerytura będzie ,a że żałosnej wysokości, to już inna sprawa.Są opiekunki ,które dają się na to skusić,nie mając pojęcia o przepisach i we wszystkim sie zdają na firmę, a potem mija te magczne 5 lat i nie ma nic ,albo jest 30 euro:) Jak czasem czytam pytania ,jakie zadają niektóre dziewczyny na grupach opiekunkowych na FB ,to rozpacz na  tę totalną niewiedzę  ogarnia:(I jeszcze pisze jedna z druga ,że ma wielkie doświadczenie bo jeździ 20 lat......I wszystko wie:)

I po niemiecku ledwie co "duka".
05 marca 2018 20:08
Marta2

Ściema,bo firma nie ma nic do tego i żadna to jej zasługa.
Opiekunka sama sobie wypracowuje emeryturę,pracując w tej,lub innej,lub zmieniając w tym czasie firmy 5 raz,lub też zakładając własną działalność.
A firma w ogłoszeniu przypisuje sobie ten fakt ,że po 5 latach emerytura,ktora sie po prostu należy.
A że bardzo,bardzo mizerna po tych 5 latach to też oczywiście ani wspomni.
Naiwna,początkująca opiekunka lub kandydatka na opiekunke da się zwabić,bo pomyśli że pracując w tej firmie zapewni sobie godziwą niemiecką emeryturę.
I to właśnie jest nieuczciwość,na zasadzie powiem prawdę,ale niecałą..
Tak samo jest z Kindergeld.Tez bywa ze agencja na to wabi.

Wide ze jestes w temacie. No yes chodzi po glowie wypracowanie niemieckiej emerytury . JAK mozesz to napisz na jaka emeryturke mozna liczyc po 5 latach. Na kindergeld to juz nie moge liczyc.
05 marca 2018 20:25 / 1 osobie podoba się ten post
Aga.K

Wide ze jestes w temacie. No yes chodzi po glowie wypracowanie niemieckiej emerytury . JAK mozesz to napisz na jaka emeryturke mozna liczyc po 5 latach. Na kindergeld to juz nie moge liczyc.

liczyć zawsze możesz ,a czy dostaniesz to juz inna sprawa 
05 marca 2018 20:29 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

liczyć zawsze możesz :-),a czy dostaniesz to juz inna sprawa :-)

Ja narazie jestem na polskich warunkach. Chodzi mi to tylko po glowie.
05 marca 2018 20:50 / 3 osobom podoba się ten post
Ja tam bym przyjęła nawet taką najniższą emeryturę niemiecką i bym nie wybrzydzala....żeby tylko dali