Co robimy z zarobioną gotówką po przyjeździe do domu?

22 marca 2014 19:18 / 18 osobom podoba się ten post
Nie pisałam o tym bo sama w to nie wierzyłam.Myślałam cały czas co tu zrobić,żeby moja praca nie poszła na marne, zebym jej  nie przejadła.I wymyśliłam.
Wkupiłam niewielki lokal i mam mały "Geschaft".Otóz sprzedaję luksusowa bieliznę damska i męska.Dzisiaj był pierwszy dzien handlowy.Wypadł super.Mam zamiar rozszerzyc działalnosc o stoisko kosmetyczne.Zaczełam juz rozmowy z przedstawicielem firmy kosmetycznej (tej z wyzszej polki) może uda mi sie nawiązac z nimi wspolprace,poniewaz do tej pory ich produkty kupowałam tylko w aptekach.Zatrudnilam dziewczyne za pośrednictwem PUP a więc mam troche "upustu" w kosztach.Wichurra Ty masz rozeznanie w kosmetykach moze cos podpowiesz? Tina też ładnie opisujesz  perfumy,że czuje sie ich zapach.Doradzcie coś.Mam jeszcze jedno małe pomieszczenie w ktorym chce postawic 2 stoliki z krzesełkami i ekspres do kawy to dla mężów,ktorzy czekaja na żony,poniewaz pobyt w przymierzalni nieraz sie wydłuża.Towar biore w komis z możliwością zwrotu więc ryzyko niewielkie jak  nie trafię w gust.
 
Co myślicie o tym?czy tez macie jakies marzenia,ktore mozna zrealizowac,bo w koncu po to pracujemy.
22 marca 2014 19:25
Czyli na razie koniec z wyjazdami.Gratuluję pomysłu i oby się dobrze kręciło.
22 marca 2014 19:26 / 1 osobie podoba się ten post
Brawo ! świetny pomysł :)
Życzę powodzenia i rozszerzenia działalności :)
22 marca 2014 19:27 / 1 osobie podoba się ten post
Powodzenia:)
22 marca 2014 19:30 / 3 osobom podoba się ten post
Ja się nie nadaję do interesów, zresztą w czasach komuny poparzyłam sobie łapki na takiej działalności. Do dzisiaj mam traumę, już chyba tylko tyłki PDP mi zostały ;-//
Gratuluję Mleczko, będziesz częściej w domu albo w ogóle zostaniesz ;-))  No i oczywiście powodzenia ;-)))
22 marca 2014 19:31 / 2 osobom podoba się ten post
Gratuluję pomysłu , niech Ci się wiedzie jak najlepiej...))
22 marca 2014 19:32 / 3 osobom podoba się ten post
Wiesz, że ja też myślałam o sklepie z bielizną:)
Tylko nie z luksusową, tylko taką ze średniej półki - raczej do młodych dziewczyn i kobiet skierowaną - coś takiego, co można dostać w H&M, Reseved, New Yorker. No ale nie wiem - moje miasto małe, sklepy jedne za drugimi upadają, a ludzie na zakupy jeżdżą 50km do Poznania, gdzie można dostać wszystko.

Jeżeli chodzi o kosmetyki, to nie wiem jaki u Ciebie w mieście jest wybór.
Bardzo fajne kosmetyki pielęgnacyjne mają firmy The Body Shop i Bath&Body Works - tylko nie wiem, czy udostępniają swoje kosmetyki do sprzedaży poza swoimi salonami firmowymi. W każdym razie są to marki raczej z wyższej półki.


22 marca 2014 19:33 / 11 osobom podoba się ten post
Ja pomyślałabym o luksusowej bieliźnie w rozmiarach powyżej 46.Koleżanka ma od lat podobny sklepik we Wro,dopiero kiedy zmieniła profil rozmiarów i zatrudniła zamiast młodego chudzielca ,puszystą 40latke obroty wrosły:)Znaleźć elegancką i nie wulgarną ani przaśną bieliznę,puszystym paniom jest ciężko wciąż.
A w temacie,moja gotówka idzie w większości na kredyt,który spłaca się szybciej:)I udoskonalanie domu i otoczenia:)
22 marca 2014 19:37 / 3 osobom podoba się ten post
Moja też idzie na wykończenie domu - ale jestem już na końcówce - zostały mi meble do salonu (witrynka, ze 2 komody, stolik kawowy i stolik pod tv, bo kanapy już mam), 2 telewizory (salon i sypialnia), dywany do gabinetu, jadalni i salonu i z jakieś 2-3 lampy stojące do salonu. A na zewnątrz barierka na balkonie, donice na taras i chyba wszystko. Oczywiście na pewno znajdzie się jeszcze wiele mniejszych dupereli, ale myślę, że już nie będą takie kosztowne.
22 marca 2014 19:39 / 1 osobie podoba się ten post
ja chcę zmienić mieszkanie nie biorąc kredytu::::)
22 marca 2014 19:42 / 2 osobom podoba się ten post
Macie takie wspaniałe pomysły, u mnie większość pieniędzy idzie na leki. Dlatego wyjechałam, bo miesięcznie lekarstwa kosztują ponad 1800 zł. Jak wypadnie coś dodatkowego to i więcej
22 marca 2014 19:42 / 1 osobie podoba się ten post
moja też idzie na kredyt i dokończenie budowy ale jeszcze trochę :)
22 marca 2014 19:43 / 4 osobom podoba się ten post
ivetta

Czyli na razie koniec z wyjazdami.Gratuluję pomysłu i oby się dobrze kręciło.

Nie, z wyjazdami nie koniec.Musze zobaczyc jak sie rozwinie moje przedsiewzięcie.Dziewczyna zarobi tyle w mcu co ja przez tydzien na wyjeżdzie.Zatrudnienie było ze wskazaniem dziewczyna mądra da sobie rade wyjazdy skroce sobie do 6 x 6 tyg.Jak bedzie dobrze to zrezygnuje z opieki ale i tak nie bedzie samozatrudnienia to jest praca dla mlodych bez zobowiazań dziewczyn  w godz.10 - 18ta. Nie to nie dla mnie, ale w razie potrzeby zastapie ją.Teraz wszystko załatwia sie na telefon , meil nie ma potrzeby pilnowania.Sprawy ksiegowe prowadzi biuro rachunkowe.Jak narazie uklada sie wszystko w całość.Zobaczymy co dalej. Kredytow zadnych nie mam oszczędności jeszcze posiadam a wiec czekam na rozwoj.
22 marca 2014 19:45 / 2 osobom podoba się ten post
A z kosmetykami, to może kosmetyki naturalne?
Coś jak tutaj http://skarbiec-natury.pl/
Skoro luksusowa bielizna, to kobiety wydające dużo na bieliznę, raczej też dbają o siebie, są świadome zdrowego trybu życia, więc może w stronę natury by trzeba uderzyć.
22 marca 2014 19:47 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

A z kosmetykami, to może kosmetyki naturalne?
Coś jak tutaj http://skarbiec-natury.pl/
Skoro luksusowa bielizna, to kobiety wydające dużo na bieliznę, raczej też dbają o siebie, są świadome zdrowego trybu życia, więc może w stronę natury by trzeba uderzyć.

to jest coś dla córki BIO pdp Ivanilki40