Zamykanie podopiecznych w łóżku w celu bezpieczeństwa

23 października 2014 22:28
bialek

Ja mam inne zdanie na ten temat przepis przepisem ale niech kazdy robi jak uwaza.Ja podnosze i nikogo nie pytam.

nie nerwuj sie,,,,,wiem jak to jest i w 100 procentach kazda zna ten temat,jest to uciazliwe w momentach naszych przerw i godzinach nocnych przy trudnych przypadkach i kazdy to rozumie na forum jak uda ci sie przekonac rodzine to juz masz prawie spokuj,te barierki to bardzo drazliwy  temat  nawet w domach opieki nie sa zamykane ale to tak na marginesie,a jeszcze napisze ci ze mialam 8 pacjentow w tym dwie ,,uciekajace,,na zewnatrz ze w nocy wychodzily a drzwi nie wolno na klucz,takie przepisy....;-;-;-;-;-
23 października 2014 22:32 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

nie nerwuj sie,,,,,wiem jak to jest i w 100 procentach kazda zna ten temat,jest to uciazliwe w momentach naszych przerw i godzinach nocnych przy trudnych przypadkach i kazdy to rozumie na forum jak uda ci sie przekonac rodzine to juz masz prawie spokuj,te barierki to bardzo drazliwy  temat  nawet w domach opieki nie sa zamykane ale to tak na marginesie,a jeszcze napisze ci ze mialam 8 pacjentow w tym dwie ,,uciekajace,,na zewnatrz ze w nocy wychodzily a drzwi nie wolno na klucz,takie przepisy....;-;-;-;-;-

ależ ja jestem oazą spokoju zgadzam sie w 100%:)
23 października 2014 22:39 / 1 osobie podoba się ten post
bialek

ależ ja jestem oazą spokoju zgadzam sie w 100%:)

no to chyba naraze sie Modiemu wklejam oaze spokoju;-;-;-
23 października 2014 22:42 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

no to chyba naraze sie Modiemu wklejam oaze spokoju;-;-;-

 
tylko to pi....ym nie pasuje do całości hahahaha
23 października 2014 22:44
bialek

 
tylko to pi....ym nie pasuje do całości hahahaha

no i dlatego narazilam sie chyba Modimu-ale moze przyknie oko,;-;-;-;-;-
23 października 2014 22:47 / 2 osobom podoba się ten post
reanata

no i dlatego narazilam sie chyba Modimu-ale moze przyknie oko,;-;-;-;-;-

jakbym nie powiekszyl, to bym nie zobaczył
23 października 2014 22:49
bialek

jakbym nie powiekszyl, to bym nie zobaczył

moze i fuksem on nie powiekszy;-;-;-;-;-;-
23 października 2014 22:51 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

moze i fuksem on nie powiekszy;-;-;-;-;-;-

czas pokaże:)
23 października 2014 22:53 / 2 osobom podoba się ten post
i teraz jest oki
23 października 2014 22:54
jakie pytanie lekarza.Na noc podnosiłam barierki do góry jak mi podop.spacery urzadzała nad ranem i spała na balkonie.
Rodzina była wdzięczna że matce nic się nie stało a jedna z córek jest lekarką.
24 października 2014 04:51 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Zgadza sie -tak mówia przepisy,ale najczęściej jest tak,że o podnoszeniu barierek decyduje albo rodzina albo sam PDP i wtedy żaden doktor nie ma nic do powiedzenia.Ostatecznie po cos one są montowane w tych łózkach:)Zresztą one sa do kitu ,za niskie bo jak PDP bardzo chce i potrafi to i przez barierki wyjdzie-tak robiła babuszka w Krefeld,kazała sie zamykac na noc a nad ranem sama bez opuszczania ich wyłaziła na klo:)A była kumata na maxa. 

Opiekowałam sie panią,która poruszała sie tylko przy pomocy rolatora,a jak uznała,że musi wstać z łóżka-to potrafiła to zrobić pomimo podniesionych barierek..Dodam,że była nieco tęgawą osobą,co nie ułatwiało jej zadania.Kiedyś stałam sobie po cichutku i obserwowałam jak ona to robi,bo nie umiałam sobie tego wyobrazić.Ale człowiek istota rozumna i sprytna,poradzić sobie umie.
W każdym razie od momentu,kiedy zaobserwowałam jak to sie odbywa,nie byłam juz o nią spokojna.Tak więc barierki nie zawsze zapewniają poczucie bezpieczeństwa,niemniej jednak w większości przypadków sa bardzo pomocne.
I dodam jeszcze,że przenigdy nie spotkałam sie z tym wolno czy nie wolno,lekarz zalecił czy nie zalecił.
O takie rzeczy jak podnosić czy nie (jak i o to np jak mam zwracać sie do pdp) zawsze pytam na początku i nie wnikam w aspekty prawne.