Zamykanie podopiecznych w łóżku w celu bezpieczeństwa

02 sierpnia 2014 21:40 / 3 osobom podoba się ten post
alexia

Człowiek uczy się całe życie. Nie wiedziałam o tym że zamykanie jest zabronione tutaj. Byłam kiedyś u PDP sparaliżowanej lewostronnie. Wychodząc z mieszkania zawsze musiałam podnosić barierki- było dla mnie to oczywiste ze względu na to aby nie wypadła z łóżka.Córka na dzień dobry mi to powiedziała że mogę wychodzić kiedy chcę ale barierki mają być wtedy podniesione.  Zresztą na opiekunkowie Wszyscy się ciągle czegoś nowego dowiadujemy i uczymy.Jedna/en umie to, druga/i  tamto, inna/y w czymś innym jest dobra/y. Wzajemnie się uczymy i  doświadczamy.:)

no ja tez jestem zaskoczona- to przeciez dla bezpieczenstwa PDP. znowu czegos ciekawego sie dowiedzialam...
02 sierpnia 2014 21:40
bieta

Samowolne podnoszenie barierek jest ZABRONIONE  w De !  i nie ważne czy chce tego opiekunka czy rodzina !
Na taką czynność musi wyrazić zgodę lekarz na wniosek os. prawnie op. się.
 
Można jednak obiec "prawo" przysuwając np. fotel do łóżka (ja tak robiłam). Obecnie jest zgoda lekarza i podnoszę barierki.

To jak przyjade do pacjenta leżacego na łóżku z zamknietymi barierkami to mam sie spytać rodziny czy jest zgoda lekaża na to ?
Niechciała bym wyjsc na dziwoląga :)
02 sierpnia 2014 21:48 / 1 osobie podoba się ten post
Jaka instytucja jest uprawniona do nakładania grzywny za takie wykroczenie? Tak z ciekawości pytam.. Dodam, że moja PDP ma podniesione barierki stale, opuszczane są tylko do zmiany pampersa i toalety. Do domu przychodzi pflege, lekarz domowy, zdarza się że wzywam pogotowie, i nikt nigdy nie zażądał ode mnie pokazania zgody na podnoszenie barierek.
02 sierpnia 2014 23:22
neta

Jaka instytucja jest uprawniona do nakładania grzywny za takie wykroczenie? Tak z ciekawości pytam.. Dodam, że moja PDP ma podniesione barierki stale, opuszczane są tylko do zmiany pampersa i toalety. Do domu przychodzi pflege, lekarz domowy, zdarza się że wzywam pogotowie, i nikt nigdy nie zażądał ode mnie pokazania zgody na podnoszenie barierek.

U mnie jest dokładnie to samo, PDP jest ubezwłasnowolnona i wszelkie decyzje zpodejmuje syn , ale nie mam wytycznych na piśmie odnośnie barierek.
03 sierpnia 2014 10:36
Nie miałam nigdy podpiecznej z barierkami przy łóżku. Były demencyjne i mobilne panie dlatego musiałam zamykać drzwi wejściowe i do ganków(jeżeli były)i pilnować żeby nie wyszły.
03 sierpnia 2014 14:40 / 1 osobie podoba się ten post
Gosia 1234

To jak przyjade do pacjenta leżacego na łóżku z zamknietymi barierkami to mam sie spytać rodziny czy jest zgoda lekaża na to ?
Niechciała bym wyjsc na dziwoląga :)

Ja zapytałabym, nie widzę w tym nic dziwnego.
16 września 2014 23:04
Nie wiem jak to jest w CH z przepisami ,ale moja PDP zawsze jest zamykana w łózku.No ,ale jest i Szef-ja nie rzadzę,tylko w garnkach:)hi hi
22 października 2014 21:26
Ja tez zamykalam pdp w lozku,ale to dla bezpieczenstwa pdp.Sytuacje opowiedzialam rodzinie,ta dala mi pozwolenie.Ale co ja mialam wowczas z pdp.
22 października 2014 22:04
Po to są barierki aby z nich kożystać
23 października 2014 20:48
bialek

Po to są barierki aby z nich kożystać

Dokladnie tak!
23 października 2014 21:42
bialek

Po to są barierki aby z nich kożystać

jest to niezgodne z przepisami w de,zgode na zamykanie -podnoszenie barierek  moze wydac jedynie lekarz,;-;-;-
23 października 2014 22:12
reanata

jest to niezgodne z przepisami w de,zgode na zamykanie -podnoszenie barierek  moze wydac jedynie lekarz,;-;-;-

Prosze Cię
23 października 2014 22:18 / 1 osobie podoba się ten post
Ja mam inne zdanie na ten temat przepis przepisem ale niech kazdy robi jak uwaza.Ja podnosze i nikogo nie pytam.
23 października 2014 22:22
Oczywiście że chodzi o ich dobro
23 października 2014 22:24 / 3 osobom podoba się ten post
reanata

jest to niezgodne z przepisami w de,zgode na zamykanie -podnoszenie barierek  moze wydac jedynie lekarz,;-;-;-

Zgadza sie -tak mówia przepisy,ale najczęściej jest tak,że o podnoszeniu barierek decyduje albo rodzina albo sam PDP i wtedy żaden doktor nie ma nic do powiedzenia.Ostatecznie po cos one są montowane w tych łózkach:)Zresztą one sa do kitu ,za niskie bo jak PDP bardzo chce i potrafi to i przez barierki wyjdzie-tak robiła babuszka w Krefeld,kazała sie zamykac na noc a nad ranem sama bez opuszczania ich wyłaziła na klo:)A była kumata na maxa.