HausEngel Zobacz profil firmy

Zarobki
4 / 5
Warunki umowy
3 / 5
Jakośc obsługi
3 / 5
Dopasowanie oferty
2 / 5
Liczba oddziałów
2 / 5
28 stycznia 2013 16:57
Kamo,przepraszam,że piszę zaraz po tobie - nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie,może ktoś później się wmiesza i Ci odpowie,



Moja sprawa jest inna -

Dzisiaj rano byłam u mojej pacjentki,była też u niej jej córka,która ją sporadycznie odwiedza,bo mieszka daleko.

No więc - ta córka.bardzo się skarżyła na firmę -"Hausengel".Najmardziej bolało ją to ,że pomimo wielokrotnych próśb,żeby osoba,która przyjedzie do jej matki,umiała niemiecki w stopniu przynajmniej - "dobrym",bo jej matka,osoba kulturalna,wykształcona,mimo swoich 94 lat - w pełni sił umysłowych,oczekuje od opiekującej się nią (potencjalnie) osobą - rozmów po niemiecku,czytania jej książek,gazet,wychodzenia na spacery(nie nieme!),zagrania od czasu do czasu w karty,szachy,inne gry planszowe.Nie wchodzi w grę - mycie,ubieranie,sprzątanie,gotowanie,ogród itp...To wszystko wykonują inne,zatrudnione osoby.

No więc - "do meritum sprawy" - jak do tej pory,nie zdarzyło się,żeby firma przysłała osobę spełniającą te warunki.

Co do znajomości niemieckiego - mogę,choć z niechęcią, potwierdzić,że tak jest!
28 stycznia 2013 17:43 / 1 osobie podoba się ten post
Diakonko ja mogłabym Ci wskazać dużo innych firm z których jeżdżą dziewczyny bez znajomości języka, ta rodzina musi jasno powiedziec, że potrzebuje dla babci osobe do towarzystwa, a jak chce mieć, opiekunke, kucharke, sprzataczkę i jeszcze do czytania tańczenia, i chuchania, to trzeba extra zapłacić, a jak znam życie, to szukaja tanio, a pózniej maja na kogo psy wieszać. Ja juz pisałam, jeżdziłam z HE, robią testy jezykowe !
28 stycznia 2013 18:37
margolciu,przeczytaj,proszę jeszcze raz dokładnie.to,co napisałam!

Ta rodzina(córka) JASNO powiedziała firmie,- po co im opiekunka jest potrzebna - do "czytania babci,opowiadania jej,spacerów,grania w gry planszowe" do innych zadań mają innych ludzi!

I to powtarza się od kilku już lat!
28 stycznia 2013 19:35 / 4 osobom podoba się ten post
Nie wiem, dlaczego tak jest, znam wiele dziewczyn z HE, które sa po germanistyce, jedna nawet tu sie troche pokazała na forum, ale ma problemy w rodzinie, w której jest opiekunką, zna niemiecki i co ? Zero szacunku ! Wiesz, tym Niemcom też ciezko dogodzić, zawsze coś ! Ale jak jest taka kasiasta, to niech weżmie sobie Niemke do czytania, Po co tyle lat się męczą z niedouczonymi Polkami Diakonko ! Nooooo,...? Ha, właśnie!
28 stycznia 2013 19:46 / 1 osobie podoba się ten post
Najwidoczniej firma nie dokładnie zapoznaje się z oczekiwaniami klienta.Wielki błąd. Są panie, które na pewno sprostają oczekiwaniom rodziny. Jeśli pracownicy firm tu czytają to muszą zwrócić uwagę na konieczność dokładnego zapoznania się z oczekiwaniami klienta.I wszyscy będą zadowoleni.
28 stycznia 2013 20:53
Dziewczyny... Firma na dzien dzisiejszy nie dysponuje czasem i nie ma ochoty na zapoznanie sie z oczekiwaniami rodzin, czyli ich klientow. Obecne problemy z prawem i Prokuratura przysparzaja im wystarszajaco klopotow.
28 stycznia 2013 21:59
mialam stycznosc z firma w marcu i bylam w siedzibie firmy...sa Panie /Panowie rodowici Niemcy,ktòrzy werifikuja znajomosc jez niemieckiego przed podpisaniem dokumentòw i dopiero wtedy jest ok czy Pani opiekunka mòwi tyle ile zyczy sobie zainteresowana rodzina...



28 stycznia 2013 22:54 / 1 osobie podoba się ten post
Krysi, firma dalej prosperuje, mam koleżanki, które od nich pracują i mają się dobrze !!! Ja tez jeżdziłam z HE i z innych firm, i akurat HE mam najmniej do zarzucenia. Może mają jakies problemy, bo głośno o tym na wszystkich forach, ale nie dotyczy to pracowników, nie wiem czy wiesz, że HE ma dwóch szefów, miejmy nadzieje że jeden ostanie sie.
29 stycznia 2013 09:50 / 1 osobie podoba się ten post
Oczywiscie ze dziewczyna nic nie grozi! Jak chodzi o firme to komu jest potrzebna jesli mozna wszystkie formalnosci samemu zalatwic lub z malo pomoca rodziny. Wiem poniewaz ja jestem w takiej sytulacji i dobrze mi stym przynajmnie nie musze robic na nikogo tylko na siebie i moja rodzine.
29 stycznia 2013 09:51
Pracowałam w HE dwa lata ale odeszłam od nich gdyż nie płacą składek emerytalnych,Wiem tylko że był jeden szef może się coś zmieniło,
29 stycznia 2013 15:57
szef jest napewno jeden! Mozliwe ze ktos robi z siebe drugiego szefa.
05 lutego 2013 18:27 / 1 osobie podoba się ten post
Fiołek, pracowałam z ta firma prawie 2 lata, ale ja jestem skikun, wiec raz jestem tu a raz tu, nie wiąże sie z jedną firmą na stałe, i jeśli jeszcze mnie nie zwolnili, to moga sie mnie u siebie spodziewać !!!! Halo panie koordynatorki z HE , bójcie sie !!! Ja do tej firmy nie mam nic.
12 marca 2013 17:55
A ja nie wiem co mam zrobić!1Test przeszłam zdjecia wysłałam,po dwóch dniach pani z biura mi zadzwoniła,że rodzina sie rozmyśliła.Dostałam następną propozycje,zgodziłam sie -pani w biurze mi powiedziała,że się odezwie czy mam jechać niby na 22marca i...cisza nikt sie nie odzywa,pani z biura nie odbiera telefonów nie wiem co robić???
12 marca 2013 21:54 / 1 osobie podoba się ten post
Jak juz masz zlecenie na 22 marca, to pewnie wiesz, kto jest Twoja koordynatorka, wejdz na strone HE , znajdz ja i skontaktuj sie mailem, nie dzwon miedzy 13.30 a 14.30, bo maja pause. Jeszcze nigdy nie zdazylo mi sie zeby nikt nie odebral telefonu, no ale wszystko schodzi na psy, to co sie dziwic ?
12 marca 2013 23:33
iwunia

A ja nie wiem co mam zrobić!1Test przeszłam zdjecia wysłałam,po dwóch dniach pani z biura mi zadzwoniła,że rodzina sie rozmyśliła.Dostałam następną propozycje,zgodziłam sie -pani w biurze mi powiedziała,że się odezwie czy mam jechać niby na 22marca i...cisza nikt sie nie odzywa,pani z biura nie odbiera telefonów nie wiem co robić???

Tez sie dziwie ze nikt nie odbiera telefonow, pracowalam z ta firma i nigdy nie bylo z tym problemow. Jak ktos byl zajety to odbieral ktos inny albo oddzwaniali. Moze dzwonisz podczas ich przerwy! To nie firma krzak!