Wynagrodzenie za dni świąteczne na umowe zlecenie

16 kwietnia 2014 20:22
Jak wam płaci firma (albo rodzina PDP) za dni świąteczne wyszczególnione w kalendarzu jako dni wolne od pracy w Polsce? W mojej poprzedniej firmie dostawałam za np. Zielone Świątki albo 1 listopada po 80 zł za dzień, a za BN i Wielkanoc podwójną stawkę dzienną, czyli 100% dodatku. W obecnej firmie za BN i Wielkanoc płaci rodzina do ręki albo firma na konto razem z następną wypłatą, ale ciągle od rodziny muszę się o to upominać, bo mijają czasem 2 tygodnie i kasy nie ma. Teraz firma przyrzekła, że jak mi nie dadzą kasy do ręki zaraz po świętach to oni będą interweniować. Zobaczymy. Natomiast za pozostałe święta z kalendarza polskiego - zupełnie nic.., czyli dodtakowy zarobek będę miała tylko za 2 dni świąt wielkanocnych. A wy?
16 kwietnia 2014 20:41
Ja mam płacone za Boże Narodzenie (2 dni) i Wielkanoc (2 dni) dodatek w wys.100% dziennej stawki a za pozostałe święta polskie - po 50% dodatku. Jeżdże z firmy
16 kwietnia 2014 21:51
aska59

Ja mam płacone za Boże Narodzenie (2 dni) i Wielkanoc (2 dni) dodatek w wys.100% dziennej stawki a za pozostałe święta polskie - po 50% dodatku. Jeżdże z firmy

No proszę..i można jednak..Przecież to jednak dni wolne..Nie jesteśmy niewolnikami harującymi każdy dzień..Należy nam się chyba, mimo obowiązku codziennej opieki, jakieś zadośćuczynienie za ten trud..
16 kwietnia 2014 22:50
A ja mam placone za wielkanoc 2 dni 50 procent stawki dziennej.mysle ,ze to jest malo.
16 kwietnia 2014 22:57
W ostatnie Boże Narodzenie i Nowy Rok miałem dodatkowo po 305 zł/dzień netto, wiec nieźle :)
16 kwietnia 2014 23:18 / 1 osobie podoba się ten post
Prowincjusz

W ostatnie Boże Narodzenie i Nowy Rok miałem dodatkowo po 305 zł/dzień netto, wiec nieźle :)

No nieźle..Ja chyba w przeliczeniu z euro też podobnie. Tak jest chyba w wielu firmach. No ale niestety naszych polskich świąt oprócz BN i Wielkiejnocy nie chcą brać pod uwagę, a wg mnie powinni, bo dlaczego inni mają przynajmniej wolne w tym czasie.
16 kwietnia 2014 23:25
Bardziej chodzi o to jakie są ustawowe uwarunkowania odnośnie tego typu wynagrodzenia. Czy nasze polskie przepisy dot. umowy cywilno-prawnej uwzględniają takie sytuacje kiedy opiekunka oddelegowana do pracy w Niemczech musi pracować w dni świąteczne (oprócz sobót i niedziel).Tych świąt różnego rodzaju jest przecież sporo, a dostajemy "geld" tylko za dwa: BN i Wielkanoc.
16 kwietnia 2014 23:26
dużo by było jakby dniówka duża była,ale jutro zadzwonie i zapytam się i napisze.
16 kwietnia 2014 23:27
Prowincjusz

W ostatnie Boże Narodzenie i Nowy Rok miałem dodatkowo po 305 zł/dzień netto, wiec nieźle :)

Też tak myślałam, dopóki nie zobaczyłam ile za te dni płaci niemiecka rodzina, lepiej tego nie wiedzieć:(
17 kwietnia 2014 05:18
Dziewczyny jak jest u Was w firmach płacone za dni świąteczne?i jak jest płacone na przykład Wielkanoc?czy macie też coś takiego "co łąska"
17 kwietnia 2014 07:11
U Mnie jak juz raz mowilam 200€ za Wielkanoc. W umowie jest napisane tylko "premia za dni swiateczne" . Zawsze musze sie upominac o te premie niestety co jest mi nieprzyjemne .
A dostajecie "wakacyjne"? Tzn. jakas kasa przed wyjazdem na urlop? Np. 200-300€ ? Oczywiscie te kolezanki ktore sa "dlugoterminowo" na sztelli , np. ponad 3 miesiace.
17 kwietnia 2014 08:15
Romana, zauwazylam ze ty czesto zmieniasz firmy , raz w tej , raz w tej , ale dobrze szukaj tej idealnej. A tak to jak przychodzily do mnie oferty na maila od firm to zwykle byla mowa o bonusie wielkanocnym 50 lub 100€ tylko. Takze twoja premia 100€ to  standard. 
17 kwietnia 2014 10:47 / 2 osobom podoba się ten post
Athenka

Romana, zauwazylam ze ty czesto zmieniasz firmy , raz w tej , raz w tej , ale dobrze szukaj tej idealnej. A tak to jak przychodzily do mnie oferty na maila od firm to zwykle byla mowa o bonusie wielkanocnym 50 lub 100€ tylko. Takze twoja premia 100€ to  standard. 

Atenka, co Ty mówisz? Prawie trzy lata pracowałam w Promedice, zmieniałam sztele, lecz nie firmy,  bo nie dopowiadały mi warunki zamiany ze zmienniczką. A i tak w dwóch miejscach byłam po 8 miesięcy z przerwami na zjazdy do kraju. Mam swoją wizję pracy, aby nie niszczyła mi życia rodzinnego i realizuję ją z żelazną jak na razie konsekwencją. Dla mnie zmiany są super, dzięki nim zwiedziłam bardzo dużo w miejscach, w których byłam, poznałam też lokalne obyczaje. Nie wyobrażam sobie pracy przez wiele miesięcy u jednej rodziny, choć wiem, że niektórym to pasuje.
17 kwietnia 2014 10:53
a jezeli w umowie nie mam nic napisane o wynagrodzeniu za swieta to czyli nic nie dostane ?..
17 kwietnia 2014 11:05 / 1 osobie podoba się ten post
Nenciii

a jezeli w umowie nie mam nic napisane o wynagrodzeniu za swieta to czyli nic nie dostane ?..

zadzwoń do firmy i zapytaj, ja też w umowie nie mam, a dostanę.