Tutaj pracowaliśmy i zwiedzaliśmy

05 października 2017 20:45 / 3 osobom podoba się ten post
A ten "Murzyn" w herbie Coburga, to Sw.Maurycy /Mauritius/. Jedyny swiety, ktorego w sredniowieczu mozna bylo przedstawiac jako czarnoskorego.
05 października 2017 20:53
Misiek

A ten "Murzyn" w herbie Coburga, to Sw.Maurycy /Mauritius/. Jedyny swiety, ktorego w sredniowieczu mozna bylo przedstawiac jako czarnoskorego.

Coś wiesz o tym dlaczego ???))))
05 października 2017 20:55 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Coś wiesz o tym dlaczego ???))))

A poczytaj sobie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Maurycy

 
05 października 2017 21:03
Misiek

A poczytaj sobie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Maurycy

:chaplin: :-)

Czytam własnie, ale na razie nie moge dojść, ćzy on był Murzynem, czy tylko pochodził z Afryki, ale dzięki Ci bo to bardzo ciekawa informacja .. i zupełnie inne wytłumaczenie niż sama jakiś czas temu usłyszałam.. )))))
05 października 2017 21:04 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Czytam własnie, ale na razie nie moge dojść, ćzy on był Murzynem, czy tylko pochodził z Afryki, ale dzięki Ci bo to bardzo ciekawa informacja .. i zupełnie inne wytłumaczenie niż sama jakiś czas temu usłyszałam.. )))))

Popatrz na ilustracje przy artykule w Wikipedii 
05 października 2017 21:09
Misiek

Popatrz na ilustracje przy artykule w Wikipedii :zaskoczenie1:

Patrzę, nawet przez lupę... Na tym zdjeciu nie wygląda jak Murzyn pełnej krwi.., bardziej mi pasuje Mulat...)))))
05 października 2017 21:13 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Patrzę, nawet przez lupę... :lol2: Na tym zdjeciu nie wygląda jak Murzyn pełnej krwi.., bardziej mi pasuje Mulat...)))))

Legia Tebanska - Egipt - polnocna Afryka - karnacja skory...
Jak sredniowieczni ojcowie kosciola pozwolili, to cos musialo byc na rzeczy, prawda???

Danuta! Ogarnij sie!   
05 października 2017 21:19
Misiek

Legia Tebanska - Egipt - polnocna Afryka - karnacja skory...
Jak sredniowieczni ojcowie kosciola pozwolili, to cos musialo byc na rzeczy, prawda???

Danuta! Ogarnij sie! :glupi: :terefere: :-)

Dzięki Misiek, naprawde dzięki, że chcialo Ci się odezwać i korygować.... Chyba jeszcze jeden puzzel z moich fraktali wlazł mi na miejsce...
05 października 2017 21:27 / 3 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Dzięki Misiek, naprawde dzięki, że chcialo Ci się odezwać i korygować.... Chyba jeszcze jeden puzzel z moich fraktali wlazł mi na miejsce... :przytula:

Ja rozumiem wiele, ale moglabys nie uzywac takich trudnych slow 
Jakies korygowane fraktale w puzzlach???
To mnie bardzo obciaza, a ponadto nie mam pewnosci, czy tez nie obraza  
05 października 2017 21:33 / 3 osobom podoba się ten post
Misiek

Ja rozumiem wiele, ale moglabys nie uzywac takich trudnych slow :rozmysla:
Jakies korygowane fraktale w puzzlach???
To mnie bardzo obciaza, a ponadto nie mam pewnosci, czy tez nie obraza :glupi1: 

To takie moje zboczenie, ale nie zawodowe... I na pewno nie obraża... ))))
05 października 2017 21:34 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

To takie moje zboczenie, ale nie zawodowe... :lol2: I na pewno nie obraża... ))))

05 października 2017 21:36 / 1 osobie podoba się ten post
Misiek

Jeszcze jedna ciekawostka dot. Coburga:

Krolowa angielska Elzbieta II pochodzi z ksiazecej linii Sachsen-Coburg-Gotha.

A jeżeli mnie pamięć nie myli to na cmentarzu w Ahorn są piękne i stare grobowce tej linii....))))
05 października 2017 21:48 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Ahorn jest oddalony 5 km od Coburga... Jak musiałam już dojeżdżać do Coburga to do Ahorn wracalam sobie na piechotę.. Ten kościół w dzień był  zawsze otwarty ... Obydwa obiekty (kościół i zamek) są w Ahorn... Zamek jest w rękach prywatnych , kupili go sobie tamtejsi hrabiowie.. ))))

A pamiętasz może jaką linią utobusową jechałaś? 
05 października 2017 21:54 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

A pamiętasz może jaką linią utobusową jechałaś? 

Próbowałam sobie przypomnieć, ale nic mi nie dzwoni... Ja tam zlecenie skonczyłam 15.05.2016, a przez tą wieś chyba jechał tylko jeden autobus i to nie wiem czy miał numer...))))
05 października 2017 22:01 / 1 osobie podoba się ten post
Misiek

Jeszcze jedna ciekawostka dot. Coburga:

Krolowa angielska Elzbieta II pochodzi z ksiazecej linii Sachsen-Coburg-Gotha.

Tak, ponieważ słynna królowa Victoria wyszła za mąż za księcia Alberta von Sachsen-Coburg. Poza tym obecny król Szwecji jest także spokrewniony z królową brytyjską. Jest synem prawnuczki królowej Victorii- Sybilli von Coburg.