Halluksy

09 czerwca 2014 16:12
Czy któraś z Was ma halluksy? Jesli tak - jak sobie z nimi radzicie? Cz ktoras z Was stosowala hallufiksy i może powiedzieć cos o ich dzialaniu?
09 czerwca 2014 16:19
Ja mam haluksy,nawet kilka lat temu miałam operacje na obie nogi,ale za bardzo nic nie dała.
Po prostu była żle zrobiona,z pominięciem złamania i wyprostowania następnego palca po paluchu dużum.
I w tej chwili oba palce zachodza mi już na paluch duży.
Mam znajomego ortopedę ,który mi powiedział,,ze mi zrobi piękne ,,nogi,,ale jakoś nie mogę się skusić ,bo bólpo tamtych operacjach był straszny:))
09 czerwca 2014 16:21
ja mam 26 lat i mam to cholerstwo.... po mamusi ;/
stosowałam na noc te takie nakładki, ale guzik to daje.
PONOĆ rosyjska maść Biszolin likwiduje haluksy.
Rozważam operację, ale najpierw trza na nią zarobić
09 czerwca 2014 16:24
mzap88

ja mam 26 lat i mam to cholerstwo.... po mamusi ;/
stosowałam na noc te takie nakładki, ale guzik to daje.
PONOĆ rosyjska maść Biszolin likwiduje haluksy.
Rozważam operację, ale najpierw trza na nią zarobić

Ależ te operacje są darmowe.U nas w rodzinie tez mama miała operacje ,siostra,
ale za bardzo nie jestesmy zadowolone,więc chyba gra nie warta świeczki,ale można spróbować.
09 czerwca 2014 16:28
ale to trzeba mieć zaawansowane stadium chyba.
Zresztą nie wiem, nie dowiadywałam się.
Ja mam na lewej stopie większego, a na prawej prawie niewidzialnego.
Ale wkurza mnie to i paskudnie wygląda, wstydzę się tego
09 czerwca 2014 17:03
mzap88

ja mam 26 lat i mam to cholerstwo.... po mamusi ;/
stosowałam na noc te takie nakładki, ale guzik to daje.
PONOĆ rosyjska maść Biszolin likwiduje haluksy.
Rozważam operację, ale najpierw trza na nią zarobić

Maść??? Nie jestem lekarzem ale na mój rozum maść tu raczej nie pomoże... To są utrwalone zmiany w stawie palucha po złym obuwiu, niektórzy mają to genetycznie przekazane; w każdym razie sądzę że leczenie maścią ma za zadanie raczej złagodzenie bólu i dyskomfortu niż samej przyczyny.
No ale jak już na początku wspomniałam - mogę się mylić :)))
09 czerwca 2014 17:23 / 1 osobie podoba się ten post
Lili

Maść??? Nie jestem lekarzem ale na mój rozum maść tu raczej nie pomoże... To są utrwalone zmiany w stawie palucha po złym obuwiu, niektórzy mają to genetycznie przekazane; w każdym razie sądzę że leczenie maścią ma za zadanie raczej złagodzenie bólu i dyskomfortu niż samej przyczyny.
No ale jak już na początku wspomniałam - mogę się mylić :)))

dlatego jeszcze maści nie kupiłam
09 czerwca 2014 17:31 / 1 osobie podoba się ten post
ale czytałam na forach, że długotrwałe stosowanie tej maści likwiduje halluksy.
ALe na chłopski rozum Lili, to niemożliwe, zgadzam sie
09 czerwca 2014 17:37
Ja też mam po babci, i nie tyle że brzydko t wygląda, co po prostu sprawia ból przy niektórym rodzaju obuwia
09 czerwca 2014 17:51
opiekunkaa

Ależ te operacje są darmowe.U nas w rodzinie tez mama miała operacje ,siostra,
ale za bardzo nie jestesmy zadowolone,więc chyba gra nie warta świeczki,ale można spróbować.

Zgadzam się -moja teściowa juz 3x miała operowane i za kazdym razem sie "odnawiają".Bolesne ,uciązliwe potem.Ale te nakładki nosi na okragło,dzień i noc i troszeczke jej pomagają.
09 czerwca 2014 21:04
to się ciesz Kobieto :)
09 czerwca 2014 21:07
Szczesliwa istoto ...
Mnie glupia moda z okresu mojej nastoletnosci stopki "wymodelowala", a teraz znow czasu nie ma.
09 czerwca 2014 21:11
Eeee, tam, chodzic mozna, ale za elegancko to w letnich sandalkach nie wyglada. Musze wybierac takie bardziej "zabudowane".
09 czerwca 2014 21:11
Andrea, wygląda strasznie, do tego boli, najczęściej na zmianę pogody plus możesz zapomnieć o szpilkach
09 czerwca 2014 21:19
mzap88

Andrea, wygląda strasznie, do tego boli, najczęściej na zmianę pogody plus możesz zapomnieć o szpilkach

Mnie az tak nie boli, szpilek nie nosze, ale z innego powodu. A zimowe botki mam na takiej grubszej szpilce i dobrze mi sie w nich chodzi. Gorzej letnie ...