Halluksy

09 czerwca 2014 21:21
emilia

Mnie az tak nie boli, szpilek nie nosze, ale z innego powodu. A zimowe botki mam na takiej grubszej szpilce i dobrze mi sie w nich chodzi. Gorzej letnie ... 

Ja w życiu szpilek nie nosiłam, a mam to dziadostwo- genetyka to poskudna franca!
 
Widać, co halluks to inaczej
09 czerwca 2014 23:16
mzap88

Ja w życiu szpilek nie nosiłam, a mam to dziadostwo- genetyka to poskudna franca!
 
Widać, co halluks to inaczej

Ja też raczej obcasów ani za ciasnych butów nie nosiłam i też się męczę z tymi halluksami, ale już chyba niedługo... Mam w planach rozprawić się z nimi, na razie z jednym a potem z drugim.
10 czerwca 2014 11:29
Dzięki dziewczyny zaodpowiedzi. Czyli zadna z Was nie walczyla z tym przy pomocy hallufixow? ja sie waham, opinie w internecie sa (sporo pozytywnbych) , ale jakies takie naciagane i nie wiem czy wierzyc. A koszt jednego aparatu to 150 zl (za dwa juz 300 - niemale pieniadze).

Ja tam czasem zakladam obcasy (szpilki nie). ale tylko na jakas okazje albo jak chce super wygladac. Moje halluksy nie sa jakies baaardzo duze, w lewej jest troche wiekszy, w prawej malenstwo. Ale boli czasem... Sandalki jescze znajduje, ale w japonkach czuje sie bardzo zle :(

A o operacji to juz tyle rzeczy slyszalam, ze sie chyba nigdy nie zdecyduje, tym bardziej ze czaem sa skuteczne, ale czasem nie...
28 czerwca 2014 19:14
sama nie mam, ale koleżanka się z tym zmagała, bolało, brzydko wyglądalo, na koniec poszła na operację.
28 czerwca 2014 19:34 / 1 osobie podoba się ten post
Witam wlasnie przechodzimy Haluksy w rodzinie czyli ja ich nie mam ale ma moj syn ma dopiero 24 lata i strasznie zdeformowane stopy sa haluksy i jeszcze sprawy zwyrodnieniowe .Ja natomiast mam ostrogi (na ten temat jak ktos chcial by wiedziec ) .Syn pracuje w Holandii wiec troche za pozno zobaczylam zaciagnelam do lekarza i musi koniecznie nosic wkladki w buty dodam ze ja tez wczesniej przed lekarzem kazalam kupic taki plastykowy aparat (wklada sie go miedzy palce i sie chodzi !!!!to wypada nie jest lubiane przez nikogo kto sie z tym zetknal ale pomaga oraz syn dostal zastrzyki w piety zeby sie dalej stopy nie krzywily.Nie wiem czy sa one na kase chorych ale prywatnie tak zaplacil 600 zl .Lekarz daje gwarancje tylko przez jakis czas gdyz i tak czeka go operacja.A zapomnialam dodac ze jak nosi wkladki i aparat to stopy po pol roku wygladaja inaczej haluksy sie chowaja .Przed wyjazdem kupowalam w polsce aparaty na haluksy i mozna je otrzymac w sklepach medycznych ponad 30 zl ale wydaje mi sie ze pomoga ...takie same chcialam zamowic tu w niemczech sa po 67 eu
30 czerwca 2014 14:59
justa

Witam wlasnie przechodzimy Haluksy w rodzinie czyli ja ich nie mam ale ma moj syn ma dopiero 24 lata i strasznie zdeformowane stopy sa haluksy i jeszcze sprawy zwyrodnieniowe .Ja natomiast mam ostrogi (na ten temat jak ktos chcial by wiedziec ) .Syn pracuje w Holandii wiec troche za pozno zobaczylam zaciagnelam do lekarza i musi koniecznie nosic wkladki w buty dodam ze ja tez wczesniej przed lekarzem kazalam kupic taki plastykowy aparat (wklada sie go miedzy palce i sie chodzi !!!!to wypada nie jest lubiane przez nikogo kto sie z tym zetknal ale pomaga oraz syn dostal zastrzyki w piety zeby sie dalej stopy nie krzywily.Nie wiem czy sa one na kase chorych ale prywatnie tak zaplacil 600 zl .Lekarz daje gwarancje tylko przez jakis czas gdyz i tak czeka go operacja.A zapomnialam dodac ze jak nosi wkladki i aparat to stopy po pol roku wygladaja inaczej haluksy sie chowaja .Przed wyjazdem kupowalam w polsce aparaty na haluksy i mozna je otrzymac w sklepach medycznych ponad 30 zl ale wydaje mi sie ze pomoga ...takie same chcialam zamowic tu w niemczech sa po 67 eu

Napisze Ci odnosnie tej silikonowej wkladki.Widziałam w sprzedazy takie tunele z przyklejona wkladką,wyżłobiona na palec obok.Jest to o tyle praktyczne,że nie zsuwa sie i nie spada.Dla Twojego syna akurat, bo do pracy może nosić.Wiem na 100%,ze na noc to sie ściaga.Może stopy już nie wroca do stanu idealnego ale nie pogorszą sie.Mam znajome - kolezanki- po operacjach haluksów,jedna juz miala dwie operacje, a druga waha sie prze drugą operacją.Obie opowiadały,że to bardzo bolesny zabieg i efekt znikomy.
30 czerwca 2014 15:06
a moje 2 kuzynki w DE mialy robione oba paluchy i stópki wygladaja bardzo dobrze i halluksy zniknęły i nie było aż tak xle wcale,nosiły lekuchne ,lecznicze buciki i obie są bardzo zadowolone a ostrogi u jednej w pięcie wyleczono poprzez "falę uderzeniową" w 10 zabiegach,juz po 3 było prawie ok,podesłała mi nawet linka bo koleżanka bedzie to miała w Warszawie,bardzo skuteczne.Nie bój sie ,profilaktyczne wkładki mozna nosic profilaktycznie i lekkich stanach,a zwyrodnienia znaczne trzeba leczyc,bo niestety nie znikna same,bedzie tylko gorzej.

http://www.youtube.com/watch?v=AaAmozvJZno


06 kwietnia 2017 11:51
A stosował ktoś z Was takie silikonowe separatory na duży palec? O takie - http://vitamer.pl/forum/valgomed ? Nie wiem już co wypróbować... Zastanawiam się nad takimi separatorami właśnie, ale nie chce wydać kasy w błoto. Stosuje ktoś i mógłby coś więcej na ich temat napisać?
11 kwietnia 2017 10:59
Ja używałam, ale jakiegoś wielkiego szału dzięki nim nie było ;/
11 września 2017 11:02
Halluksy to inaczej paluch koślawy i niestety ta choroba to nic przyjemnego. Generalnie w początkowym stadium halluksy sprawiają przede wszystkim problemy związane z nieestetycznym wyglądem. Ale jeżeli odpowiednio wcześnie nie zahamujemy rozwoju choroby, może dojść do poważnych patologii w obrębie stów. Halluksy często towarzyszą takim chorobom jak artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, uogólniona wiotkość stawów, płaskostopie czy przykurcz ścięgna Achillesa. Więcej można doczytać tutaj http://www.hyalutidin.pl/paluch-koslawy Także polecam ten artykuł osobom, które nie wiedzą jak wygląda paluch koślawy.
08 listopada 2017 15:03
A czy ktoś nosił aparat na haluksy Bunito duo? szukam opinii :) 
08 listopada 2017 15:47 / 3 osobom podoba się ten post
marta1985

A czy ktoś nosił aparat na haluksy Bunito duo? szukam opinii :) 

Wszystkie aparaty to bzdura jeśli chce ktoś się pozbyć haluksów to wyłącznie operacjnie
08 listopada 2017 19:52 / 2 osobom podoba się ten post
marta1985

A czy ktoś nosił aparat na haluksy Bunito duo? szukam opinii :) 

Dziewczyno chcesz sobie zaszkodzić ? Idź do lekarza , zasięgnij porady u specjalisty ,nic nie rób na własną rękę .
04 stycznia 2018 16:08
Ja w walce z haluksami używałam też kremy na zrogowacenia na stopach. Zawierają między innymi lipidy które pomogą na dłużej zachować w stopach wodę oraz pantenol, który wycisza ewentualne stany zapalne powstałe na nagniotkach czy w okolicach pęknięć na piętach. Warto po nie sięgnąć.
04 stycznia 2018 16:14 / 4 osobom podoba się ten post
ilona93

Ja w walce z haluksami używałam też kremy na zrogowacenia na stopach. Zawierają między innymi lipidy które pomogą na dłużej zachować w stopach wodę oraz pantenol, który wycisza ewentualne stany zapalne powstałe na nagniotkach czy w okolicach pęknięć na piętach. Warto po nie sięgnąć.

Pantenol stosuje na oparzenia, wycisza mnie zupelnie co innego.