ZUS czy OFE - co wybieracie?

14 lipca 2014 12:34
ivanilia40

A ja chciałam zostawic po staremu i muszę w związku z tym złożyć orzeczenie,a że jestem poza granicami nie mam jak. Co w związku z tym?

Nic nie musiz robić jak zostajesz w ZUS-kto nie złozy oświadczenia ,ze do OFE przechodzi z automatu zostaje w ZUS.Poszukaj na str.ZUS info nt.temat:)
14 lipca 2014 12:44 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Spokojna głowa-tyle się o tym mówi ,a zobaczysz-nasze dzieci jeszcze do ZUS składki beda odprowadzały.....Cos wybrac trzeba a czy to był dobry wybór to ja sie przekonam za 22 lata:):):)Ha ha ha

Też jestem tego zdania - coś wybrać trzeba, a że i jedno i drugie jest do "D" to inna sprawa :(
 
Jak się ktoś rozmyśli - wybór można zmienić w 2016 r. (za 2 lata) i potem co 4 lata:
"Decyzja o wyborze OFE lub pozostaniu w ZUS nie będzie ostateczna. Po dwóch latach, czyli w 2016 r., otworzy się kolejne czteromiesięczne okienko na ewentualną zmianę decyzji w sprawie oszczędzania w OFE lub ZUS. Następne będą otwierane co cztery lata."
http://www.bankier.pl/wiadomosc/ZUS-czy-OFE-jak-dokonac-wyboru-krok-po-kroku-3093846.html
 
14 lipca 2014 12:46
Jest taki ekonomista ,w TV często sie wypowiada-Ryszard Petru,mądrze gada,bez ściemniania,nie optuje ani za tym ani za tym tylko wyjasnia łopatologiczni bardzo,Podejmujac decyzje miałam tez na mysli to co on nt. temat mówi.
16 lipca 2014 10:20
kasia63

Spokojna głowa-tyle się o tym mówi ,a zobaczysz-nasze dzieci jeszcze do ZUS składki beda odprowadzały.....Cos wybrac trzeba a czy to był dobry wybór to ja sie przekonam za 22 lata:):):)Ha ha ha

Oczywiśce że będą odprowadzały składki, bo je do tego zmuszą, tak jak nas zmuszają teraz.
16 lipca 2014 10:46
Wczoraj ekonomista jedni go krytykują a inni uwielbiają Leszek Balcerowicz,powiedział,że w ZUSie jest tylko pusta dziura,pieniadze są w OFE i rząd chce,aby jak najwięcej ludzi przeszło z kapitałem do ZUS =D