Powiedz TAK! zostań dawcą

21 lipca 2014 15:10 / 3 osobom podoba się ten post
Co myślicie o oddawaniu organów po śmierci?  
Gdyby ktoś był chętny na oświadczenie woli, to podaję strone na której można to zrobić.  
   
   https://www.dawca.pl/klub-dawcy/deklaracja-dawcy  
 
 Na tej stronie można po prostu wypełnić i wydrukować sobie oświadczenie woli, i nosić przy sobie i to jest za darmo. Można też za drobną opłatą wybrać opcję z kartą członkowską i nosić ją przy sobie. Ja wybrałam opcję z kartą członkowską i opaską na rękę na której jest moja grupa krwi.  
 
  Powiem Wam też, że należe też do DKMS czyli fundacji walczącej z białaczką, moje komórki macierzyste są w bazie danych i jeżeli mój kod genetyczny będzie pasował do kodu osoby chorej na białaczkę zostane dawcą szpiku. Jak ktoś chce zasilić szeregi osób gotowych na oddanie swojego szpiku to też można się zarejestrować na stronie DKMS    
 
  www.dkms.pl    
 
 
   
21 lipca 2014 15:17 / 3 osobom podoba się ten post
Ja też jestem dawcą: krwi, jeszcze niezasłużonym, ale już niedługo;) oczywiście w bazie dawców szpiku również, jak i oświadczenie woli też mam przy sobie:) jak chodzę oddawać krew, to zawsze namawiam ludzi na dobry gest:) a pierwszy raz jak udało mi się oddać( dopiero w trzeciej próbie) tak się poryczałam kiedy uświadomiłam sobie, że wreszcie mogę być 'użyteczna':)
21 lipca 2014 15:19 / 2 osobom podoba się ten post
Tez od dawna mam oswiadczenie woli w temacie organow i jestem zarejestrowana w bazie dawcow DKMS.
21 lipca 2014 15:29
Sówka

Co myślicie o oddawaniu organów po śmierci?  
Gdyby ktoś był chętny na oświadczenie woli, to podaję strone na której można to zrobić.  
   
   https://www.dawca.pl/klub-dawcy/deklaracja-dawcy  
 
 Na tej stronie można po prostu wypełnić i wydrukować sobie oświadczenie woli, i nosić przy sobie i to jest za darmo. Można też za drobną opłatą wybrać opcję z kartą członkowską i nosić ją przy sobie. Ja wybrałam opcję z kartą członkowską i opaską na rękę na której jest moja grupa krwi.  
 
  Powiem Wam też, że należe też do DKMS czyli fundacji walczącej z białaczką, moje komórki macierzyste są w bazie danych i jeżeli mój kod genetyczny będzie pasował do kodu osoby chorej na białaczkę zostane dawcą szpiku. Jak ktoś chce zasilić szeregi osób gotowych na oddanie swojego szpiku to też można się zarejestrować na stronie DKMS    
 
  www.dkms.pl    
 
 
   

Też tam jestem już od wielu lat.
21 lipca 2014 15:32 / 4 osobom podoba się ten post
Moja teściowa po śmierci męża nawet nie chciałą słyszeć o tym , żeby wyrazić zgode na pobranie organów jej męża, namówiłam ją do tego i to był mój mały sukces
21 lipca 2014 16:33 / 4 osobom podoba się ten post
Sówka

Co myślicie o oddawaniu organów po śmierci?  
Gdyby ktoś był chętny na oświadczenie woli, to podaję strone na której można to zrobić.  
   
   https://www.dawca.pl/klub-dawcy/deklaracja-dawcy  
 
 Na tej stronie można po prostu wypełnić i wydrukować sobie oświadczenie woli, i nosić przy sobie i to jest za darmo. Można też za drobną opłatą wybrać opcję z kartą członkowską i nosić ją przy sobie. Ja wybrałam opcję z kartą członkowską i opaską na rękę na której jest moja grupa krwi.  
 
  Powiem Wam też, że należe też do DKMS czyli fundacji walczącej z białaczką, moje komórki macierzyste są w bazie danych i jeżeli mój kod genetyczny będzie pasował do kodu osoby chorej na białaczkę zostane dawcą szpiku. Jak ktoś chce zasilić szeregi osób gotowych na oddanie swojego szpiku to też można się zarejestrować na stronie DKMS    
 
  www.dkms.pl    
 
 
   

Od 1997 roku noszę przy d.o oświadczenie woli.-  moja rodzina wie o tym.Syn jest krwiodawcą i zarejestrowany w rejestrze dawców szpiku.
Ostatnio w związku ze sprawa Kamila z Wro była ostra dyskusja nt.temat-tam matka nie uznała śmierci mózgu i nie wyraziła zgody na pobranie narzadów-głośna sprawa więc wiekszosc na pewno czytała.U nas ,w PL to jest z tym nie do końca prawnie uregulowane,bo z jednej strony lekarze wcale takiej zgody nie musza uzyskiwac jeśli dawca nie widnieje w rejestrze zastrzeżen a z drugiej strony jednak zawsze się o to pyta.W domach rodziny rzadko te tematy poruszają i potem kiedy wydarza sie tragedia, nie wyrażaja zgody.A przeciez jeden dawca może uratowac zycie i zdrowie przynajmniej 8 osobom!Organy po śmierci ani jemu ani rodzinie do niczego nie sa potrzebne. Ta  konkretna matka nie wyraziła zgody, nie zdając sobie sprawy ,że gdyby to jej dziecko potrzebowało przeszczepu błagałaby na kolanach inną matkę o zgodę...... Takie jest moje zdanie w tej kwestii.Ale tez jest to zdanie teoretyczne bo nie stanełam przed takim wyborem i mam nadzieje nie stawać.Dziś mówie i mysle jak wyżej ,jednak człowiek nie zna siebie di końca i nie wie nigdy jak sam zachowałby sie w takiej sytuacji....ja tez nie wiem na 100% 
21 lipca 2014 17:02 / 1 osobie podoba się ten post
Ja szczerze napiszę, że nie wiem co bym zrobiła, gdybym musiała taką decyzję (nie daj Boże) o oddaniu narządów kogoś najbliższego do przeszczepu podjąć. Mam mieszane uczucia i myślę że niebezpodstawne obawy jesli chodzi o moją wiarę w uczciwość lekarzy:(  
 
Jeśli chodzi o szpik, juz od dawna mam swój puzzelek i numerek w bazie dawców.    
21 lipca 2014 17:21 / 1 osobie podoba się ten post
Jestem wieloletnim krwiodawcą(zasłużonym dla mojego Kraju) zamiar oddania szpiku podjełam zbyt póżno(wiek do 50lat)więc nie moge juz tego zrobić,ale jestem za oddaniem organów po śmierci,nosze przy sobie pismo ręcznie napisane przezemnie,moja rodzina jest poinformowana o tym,aby nie robili sprzeciwu,osobiście myślę że tak należy zrobić-aby ktoś potrzebujący mógl żyć.Pozatym,cząstka mnie-przeżyje jeszcze w innej osobie :))
21 lipca 2014 19:16
serce

Jestem wieloletnim krwiodawcą(zasłużonym dla mojego Kraju) zamiar oddania szpiku podjełam zbyt póżno(wiek do 50lat)więc nie moge juz tego zrobić,ale jestem za oddaniem organów po śmierci,nosze przy sobie pismo ręcznie napisane przezemnie,moja rodzina jest poinformowana o tym,aby nie robili sprzeciwu,osobiście myślę że tak należy zrobić-aby ktoś potrzebujący mógl żyć.Pozatym,cząstka mnie-przeżyje jeszcze w innej osobie :))

Takie oswiadczenie woli mozna pobrac na stronie Dawca.pl Mozna tam rowniez ale juz odplatnie dostac opaske silikonowa na nadgarstek oraz plastikowa karte dawcy
21 lipca 2014 19:19
Oczywiscie ze popieram tego typu akcje.Jednak troszke trzeba z tym uwazac.Moze teraz juz nie ale za czasow komuny polska krew i osocze sprzedawano na zachod za dewizy a w szpitalach brakowalo
21 lipca 2014 19:25
Wypełniłam już to oświadczenie,przyśla do domu opaske,,,:)
21 lipca 2014 19:43 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Takie oswiadczenie woli mozna pobrac na stronie Dawca.pl Mozna tam rowniez ale juz odplatnie dostac opaske silikonowa na nadgarstek oraz plastikowa karte dawcy

O tym napisałam w pierwszym poście
 
21 lipca 2014 19:44
serce

Wypełniłam już to oświadczenie,przyśla do domu opaske,,,:)

Brawo serce!!! Ja wziełam opaskę z grupą krwi
21 lipca 2014 20:04
,,krew oddaje,, te macierzyste tez bym chciala. Szkoda ze nie mozna poznac osoby ktorej sie pomaga,, wiem dopiero po latach i jak obie strony wyraza chec
21 lipca 2014 20:14 / 3 osobom podoba się ten post
Tez jestem w DKMS,od wielu lat.
Moje marzenie zeby oddac komus szpik jak na razie jednak niezrealizowane.
Czekam na mojego puzzelka.