Proszę o przetłumaczenie podanych zdań

26 sierpnia 2014 18:06 / 3 osobom podoba się ten post
wichurra

Tobie nawet się nie chciało poprawnie sformułować zdań po polsku, więc trudno oczekiwać, że odpowiedzi się jak z rękawa posypią. 

amen ;)
26 sierpnia 2014 18:06 / 2 osobom podoba się ten post
marshall.area

już mi jedna uprzejma opiekunka przetłumaczyła bez rzadnych pytań ;) 

A czy ja byłam nieuprzejma, zapytałam tylko, inaczej sie pisze a inaczej sie wymawia. Boziuuuuu, to juz na tym forum niedlugo nawet  pytac bedzie zabronione, no, no, no.
26 sierpnia 2014 18:11
betrojer

Ciekawi mnie, czy któryś z waszych podopiecznych na kupę (stolec) mówił "Haufen"?

Mój dziadek na stolec mówi KAKA
26 sierpnia 2014 18:30 / 7 osobom podoba się ten post
wichurra

Tobie nawet się nie chciało poprawnie sformułować zdań po polsku, więc trudno oczekiwać, że odpowiedzi się jak z rękawa posypią. 

...Sorki , Wichurra , ale teraz to już nie opiekunka jak my , tylko " uczycielka " przez Ciebie przemawia :)... Bez obrazy , ale chłopak chciał się poradzić w temacie weryfikacji , myslę ( zdarza mi się , a co ? ) , że jak będzie chciał porad z języka polskiego to się odezwie ...... a tak " apropopo "....Ja - zadaję ; ty -zadajesz ; oni zadają ..... a nie zadawają .... Nie przejmuj się , ja też z rozpędu " byka " walnę ... :)))))))).
26 sierpnia 2014 18:31 / 1 osobie podoba się ten post
ważka

Mój dziadek na stolec mówi KAKA

Moja Babciunia mówi " kleine geschaft"
26 sierpnia 2014 19:02
wielkie dzięki ;)  dziękuje za link
26 sierpnia 2014 19:04 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

...Sorki , Wichurra , ale teraz to już nie opiekunka jak my , tylko " uczycielka " przez Ciebie przemawia :)... Bez obrazy , ale chłopak chciał się poradzić w temacie weryfikacji , myslę ( zdarza mi się , a co ? ) , że jak będzie chciał porad z języka polskiego to się odezwie ...... a tak " apropopo "....Ja - zadaję ; ty -zadajesz ; oni zadają ..... a nie zadawają .... Nie przejmuj się , ja też z rozpędu " byka " walnę ... :)))))))).

Basiuniu,toż nie chodzi o samą przyjemność korygowania:)Toż trza jasno napisać,w której osobie chce się mieć te zdanka przetłumaczone,bo tak to nie wiadomo było.Wszystkie w 1 osobie zostaly podane.Że się tak jeszcze nieśmiało odezwę,to nasz kolega ma 3 gwiazdki w profilu,więc chyba byłby w stanie przysiąść troszeczkę fałdów i probować zdania samodzielnie sklecić:)Słowniki i gramatyka są dostępne on-line.A jeżeli by się zamotał,to wtedy zwrócić o pomoc:)Chyba nasz kolega to trochę taki leniuszek:)).Próbując samemu z niemieckim pracować,szybciej by go przyswoił.
26 sierpnia 2014 19:08 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

...Sorki , Wichurra , ale teraz to już nie opiekunka jak my , tylko " uczycielka " przez Ciebie przemawia :)... Bez obrazy , ale chłopak chciał się poradzić w temacie weryfikacji , myslę ( zdarza mi się , a co ? ) , że jak będzie chciał porad z języka polskiego to się odezwie ...... a tak " apropopo "....Ja - zadaję ; ty -zadajesz ; oni zadają ..... a nie zadawają .... Nie przejmuj się , ja też z rozpędu " byka " walnę ... :)))))))).

Tak w ogóle to są osobne tematy, gdzie takie pytania się zadaje. 
Mnie po prostu ignoranci irytują. 
26 sierpnia 2014 19:25
wichurra

Tak w ogóle to są osobne tematy, gdzie takie pytania się zadaje. 
Mnie po prostu ignoranci irytują. 

Rozwiń temat
26 sierpnia 2014 19:27 / 2 osobom podoba się ten post
może nie jestem jakimś polonistą, może nie wyraziłem się dobrze, ale większość chyba zrozumiała o co mi chodzi
26 sierpnia 2014 19:32 / 2 osobom podoba się ten post
marshall.area

może nie jestem jakimś polonistą, może nie wyraziłem się dobrze, ale większość chyba zrozumiała o co mi chodzi

Dostałeś linka i jest ok.Nie roztrząsaj :)Powodzenia w przyswajaniu słówek:))))))
26 sierpnia 2014 19:35 / 2 osobom podoba się ten post
jest ok, dziękuję wszystkim za pomocne wskazówki ;)
26 sierpnia 2014 19:46 / 1 osobie podoba się ten post
Przy okazji; czy wszyscy wiedzą jak po niemiecku mówi się na ,,żarówkę''? Lampa, lampa stołowa - tych słów uczyłam się na samym początku. Nigdy nie przyszło mi do głowy żeby tego słowa się uczyć , bo po prostu nie spotkałam chyba po drodze:))) żarówka - Glühlampe
26 sierpnia 2014 19:47 / 1 osobie podoba się ten post
alexia

Przy okazji; czy wszyscy wiedzą jak po niemiecku mówi się na ,,żarówkę''? Lampa, lampa stołowa - tych słów uczyłam się na samym początku. Nigdy nie przyszło mi do głowy żeby tego słowa się uczyć , bo po prostu nie spotkałam chyba po drodze:))) żarówka - Glühlampe

ja mówię Glühbirne, ale to to samo ;]
26 sierpnia 2014 19:48
mzap88

ja mówię Glühbirne, ale to to samo ;]

tak,  już wiem:)))