Wysyłanie paczki - ceny

08 grudnia 2017 11:06 / 5 osobom podoba się ten post
basiaim

Zacytuję siebie, bo dopisać chciałam.
 
Większość busiarni przewozi paczki na "lewo", w biurze mówią, że tego się nie praktykuje. Gdy więc (tfu tfu) paczka przepadnie- potwierdzenia żadnego się nie ma.
 
Sorry, że czarnowidztwo uskuteczniam.

Masz rację co innego parę starych ciuchów a co innego jak wysyła się coś cenniejszego. Mnie nawet w Sindbadzie chcieli zajumać torbę. Goniłam swoją torbę w Gliwicach. Jeszcze palant jechał dalej i nie chciał mi jej oddac. Cyrki przeszłam ostatnio. Nie chcę już jeździć Sindbadem. Znalazłam niutaka z przewozami osób i paczek. Dowiem się co i jak? http://niutektrans.pl/25-Cennik
08 grudnia 2017 11:19 / 3 osobom podoba się ten post
basiaim

Serio?
A sprawdzałaś tą przesyłkę na "śledzeniu"? Moja szła jakieś 5-6 dni.

Zwykła paczka bez kwitka ,tylko znaczki .Przeżyję ,ale kogo winić jak zaginęła w akcji.
08 grudnia 2017 11:37 / 4 osobom podoba się ten post
teresadd

Zwykła paczka bez kwitka ,tylko znaczki .Przeżyję ,ale kogo winić jak zaginęła w akcji.

Tez popełniłam kiedyś takie głupstwo , bo niby nic cennego , ale w końcu po coś to wysyłałam 
08 grudnia 2017 16:20 / 2 osobom podoba się ten post
basiaim

Zobacz też jakieś "przewozy paczek" w swojej okolicy. Nadając paczkę, masz potwierdzenie.
Przez pocztę drogo wychodzi. Wysyłałam paczkę (około 1 kg) i zapłaciłam 17€, a w przewozach masz np. 20 kg za 20€.

Poczta kosztuje, określone wymiary 2kg , 9 euro, 10 kg chyba 19 euro
08 grudnia 2017 16:22 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Zwykła paczka bez kwitka ,tylko znaczki .Przeżyję ,ale kogo winić jak zaginęła w akcji.

Moja paczka ta do 2 kg, tez szła prawie 20, Ty wysylalas po mnie ,wiec może utknęła w świątecznym korku, Niemcy niesamowicie duzxo przesylaja
08 grudnia 2017 16:24 / 3 osobom podoba się ten post
08 grudnia 2017 18:04 / 11 osobom podoba się ten post
teresadd

Zwykła paczka bez kwitka ,tylko znaczki .Przeżyję ,ale kogo winić jak zaginęła w akcji.

Ponieważ byłam listonoszem to: bez kwitka niczego bym nie wysłała... Zero odpowiedzialności kogokolwiek, a ponieważ są braki kadrowe na poczcie, czyli poczta teraz przyjmuje wszystich (nawet pracowników ze wschodu, którzy nie umieja pisać po polsku) to : "ludzie zejdzcie z drogi bo listonosz jedzie" dotyczy innych czasów...))))
29 grudnia 2017 05:50 / 3 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Ponieważ byłam listonoszem to: bez kwitka niczego bym nie wysłała... Zero odpowiedzialności kogokolwiek, a ponieważ są braki kadrowe na poczcie, czyli poczta teraz przyjmuje wszystich (nawet pracowników ze wschodu, którzy nie umieja pisać po polsku) to : "ludzie zejdzcie z drogi bo listonosz jedzie" dotyczy innych czasów...))))

Właśnie czekam na Gregor Bus mieli być około 4-5 a wcześniej godzine zadzwonić. Jak na szpilkach spałam do 3 i zaglądam co chwilę na telefon. A tu nic cisza. Tylko noc zarwana. Miła pani w biurze informowała, ze dostanę potwierdzenie.
Nawet próbowałam czy mam dobry zasięg i już kilka razy dzwoniłam z mojej niemieckiej komórki na polską. Ciężki dzień będzie dzisiaj bo jestem niewyspana. Czuję, że będę z tym musiała jechać na następną sztelę. 
29 grudnia 2017 07:15 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Ponieważ byłam listonoszem to: bez kwitka niczego bym nie wysłała... Zero odpowiedzialności kogokolwiek, a ponieważ są braki kadrowe na poczcie, czyli poczta teraz przyjmuje wszystich (nawet pracowników ze wschodu, którzy nie umieja pisać po polsku) to : "ludzie zejdzcie z drogi bo listonosz jedzie" dotyczy innych czasów...))))

Z obecnego zesłania przesłałam dwie paczki poczta, bez pokwitowania, dotarł y. Wierzę nadal w DP i PP
29 grudnia 2017 07:18 / 7 osobom podoba się ten post
Jako nadopiekuńcza Mamusia, często posyłałam paczki do UK mojemu kochanemu Synusiowi.
Musiałam ekstra ' zapłacić Panu z Busa ponieważ nie chciał przyjechać bo miał nie po drodze ,,
Więc drugi raz jak zamawiałam tego samego Busa, powiedziałam Panowie ekstra zapłacę. Jakiś ''palant' z busiarni zaczął mnie pouczać, że będą kontrole, że nie wolno mi wysyłać papierosów lub innych niedozwolonych rzeczy ! Myślał, że jakieś tzw ''lewe interesy'' robię. Mówię mu, Panie co pan ogłupiał? Synowi paczkę chcę przekazać , paczkę na Święta czyli słodycze, pierniczki własnej roboty i inne takie tam,,,,Dobra przyjechał kierowca zapłaciłam, zabrał paczkę i odjechał, po paru godzinach dzwonię ale nikt nie odbiera telefonu,,,
Dzwonię więc do owej firmy, ale Pan w słuchawce mówi mi, że dzisiaj od niego busy nie wyjechały! Jak nie wyjechały jak przekazałam paczkę przecież! i podaję numer telefonu kierowcy, Aha to z innej firmy jest kierowca, qwa,,, stres miałam, zła byłam jak diabli,,. Okazało się, że firma współpracuje z drugą firmą i tak sobie pracę przekazują nawzajem nie informując nikogo,,, Odechciało mi się posyłać paczki z adresu na adres,teraz Synuś ''zaiwania' na Pocztę! A paczki jak już to tylko przez Pocztę będę posyłać, jak będę miała dobry humor ha, haa

29 grudnia 2017 09:47 / 5 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Jako nadopiekuńcza Mamusia, często posyłałam paczki do UK mojemu kochanemu Synusiowi.
Musiałam ekstra ' zapłacić Panu z Busa ponieważ nie chciał przyjechać bo miał nie po drodze ,,
Więc drugi raz jak zamawiałam tego samego Busa, powiedziałam Panowie ekstra zapłacę. Jakiś ''palant' z busiarni zaczął mnie pouczać, że będą kontrole, że nie wolno mi wysyłać papierosów lub innych niedozwolonych rzeczy ! Myślał, że jakieś tzw ''lewe interesy'' robię. Mówię mu, Panie co pan ogłupiał? Synowi paczkę chcę przekazać , paczkę na Święta czyli słodycze, pierniczki własnej roboty i inne takie tam,,,,Dobra przyjechał kierowca zapłaciłam, zabrał paczkę i odjechał, po paru godzinach dzwonię ale nikt nie odbiera telefonu,,,
Dzwonię więc do owej firmy, ale Pan w słuchawce mówi mi, że dzisiaj od niego busy nie wyjechały! Jak nie wyjechały jak przekazałam paczkę przecież! i podaję numer telefonu kierowcy, Aha to z innej firmy jest kierowca, qwa,,, stres miałam, zła byłam jak diabli,,. Okazało się, że firma współpracuje z drugą firmą i tak sobie pracę przekazują nawzajem nie informując nikogo,,, Odechciało mi się posyłać paczki z adresu na adres,teraz Synuś ''zaiwania' na Pocztę! A paczki jak już to tylko przez Pocztę będę posyłać, jak będę miała dobry humor ha, haa

Wyglada na to, ze o mnie zapomnieli. Może im się kurs nie opłacał. Ale mogli zadzwonić to bym się przynajmniej wyspała. Nie odbierają ode mnie telefonów. A może mają pozamykane. Jakby jakaś firma "krzak"?
Pomyliłam się wyżej o jedną literkę. To firma Grego Bus.
29 grudnia 2017 12:30 / 4 osobom podoba się ten post
MeryKy

Wyglada na to, ze o mnie zapomnieli. Może im się kurs nie opłacał. Ale mogli zadzwonić to bym się przynajmniej wyspała. Nie odbierają ode mnie telefonów. A może mają pozamykane. Jakby jakaś firma "krzak"?
Pomyliłam się wyżej o jedną literkę. To firma Grego Bus.

Dodzwoniłam się w koncu po godz. 10. Facet rżnął głupa, że to niby nie dzisiaj a dokładnie w czwartki mają z Holandii wyjazdy do Polski i na piątek dostarczają. Łaskawie mnie przeprosił i powiedział, że da mi odpowiedź do 40 min i moja paczka bedzie dzisiaj dostarczona. Po 11 otrzymałam sms-em nr tel. do przewoźnika.
Zadzwoniłam a to całkiem inny przewoźnik i miałabym dzisiaj w nocy znowu czekać aż łaskawie ktoś przyjedzie. I nawet nie wiem czy to ktoś pewny?  Podziękowałam i muszę to teraz jakoś wszystko upchać.
U mnie mają krechę jak stąd do Warszawy.
29 grudnia 2017 13:43 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Z obecnego zesłania przesłałam dwie paczki poczta, bez pokwitowania, dotarł y. Wierzę nadal w DP i PP:-)

Też bym chciała tak wierzyć jak Ty...
29 grudnia 2017 15:55 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Też bym chciała tak wierzyć jak Ty... :lol2:

Obawiam się ,że Ty za dużo wiesz, żeby wierzyć  tak jak ja przez x lat tylko jedną przesyłką zagubiła pocztą.
30 grudnia 2017 22:52 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Z obecnego zesłania przesłałam dwie paczki poczta, bez pokwitowania, dotarł y. Wierzę nadal w DP i PP:-)

Moje dwie też dotarły. Bez pokwitowania, tylko zwykłe znaczki za 7 EUR.
W ubiełym roku wysłałem trzy małe paczki, też tylko ze znaczkami i też dostarczone zostały bardzo szybko do adresata.