Jak długo firma może szukać opiekunki do zmiany?

27 października 2014 21:20 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

a tam nie dla ciebie ha ha Tak wybieraj aby ci pasowal a pozniej bedziesz sztele z tydzien przekazywala ha ha

Orim za twoje rady powinnyśmy ci płacić :)))
Zobacz żadna opiekunka nie wpadła na taki pomysł,w sen zimowy zapadły czy jak?????
A ty nasz rodzynek,nasza czeresieńka na torciku.... na ciebie zawsze można liczyć:D
28 października 2014 08:46
Kropka69

Ja w Polsce na nic innego nie przechodzę tzn żadne 1/4 etatu, jest normalna umowao pracę, ale tylko na czas wyjazdu, przy czym można pracować tylko 6 m-cy w roku. Jak się chce być cały czas ubezpieczonym, to trzeba się w tych wolnych m-cach zarejestrować w BP albo jak ktoś ma możliwość w KRUS

Czyli to nie jest normalna umowa o prace.Masz tak jak wiekszosc z nas na umowe o prace czy umowe zlecenie.Zarejestrowac sie w RUP na czas pobytu w Polsce niestety nie mozesz, bo masz umowe o prace.Chyba ze firma rozwiazuje umowe z toba na ten czas.KRUS moze byc jednak prosciej isc na chorobowe na ten czas 
28 października 2014 09:58 / 2 osobom podoba się ten post
Umowa o prace na czas okreslony ! Czyli umowa wygasa automatycznie po uplywie czasu, na jaki zostala zawarta. I uwaga - w czasie umowy o prace na czas do 6 miesiecy - nie ma mozliwosci wypowiedzenia !

http://www.infor.pl/prawo/praca/umowa-o-prace/228850,Umowa-o-prace-na-czas-okreslony.html
28 października 2014 10:01
To jakaś bzdura Emilio - każdą umowę można wypowiedzieć.
28 października 2014 10:04
wichurra

To jakaś bzdura Emilio - każdą umowę można wypowiedzieć.

Moze i bzdura, ale tak stoi na podanej stronie. Strona raczej wiarygodna. Umowa zawarta na wiecej niz 6 miesiecy - istnieje mozliwosc dodania klauzuli wypowiedzenia (termin 2 tygodnie).
28 października 2014 10:04
Też czytałam tą stronę i takiej informacji tam nie ma. A nie - jest taka informacja.
Jednak i tak z tego, co wiem każdą umowę można wypowiedzieć i w każdej umowie muszą się znaleźć warunki wypowiedzenia.
Czytam jeszcze Kodeks Pracy, aby się upewnić. 
 
 
28 października 2014 10:06 / 1 osobie podoba się ten post
Cytat:
Wypowiedzenie umowy na czas określony

Umowa o pracę wygasa z upływem terminu, na jaki została zawarta, co oznacza, że nie może być rozwiązana za wypowiedzeniem. Od tej zasady istnieje jednak wyjątek, art. 33 kp stanowi, iż przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem - tzw. klauzula o wypowiedzeniu.
28 października 2014 10:19 / 1 osobie podoba się ten post
emilia

Cytat:
Wypowiedzenie umowy na czas określony

Umowa o pracę wygasa z upływem terminu, na jaki została zawarta, co oznacza, że nie może być rozwiązana za wypowiedzeniem. Od tej zasady istnieje jednak wyjątek, art. 33 kp stanowi, iż przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem - tzw. klauzula o wypowiedzeniu.

Wybacz:)
Masz rację - doczytałam i w KP i w artykułach w necie, że tak właśnie jest. Umowy zawartej na czas określony, krótszy niż 6 miesięcy, nie można wypowiedzieć. Chyba, że za porozumieniem stron. 
Całe szczęście mam umowę na czas próbny, którą mogę wypowiedzieć:)
 
Ale ktoś tutaj pisał, że zawiera umowę o pracę na każdy wyjazd osobno (chyba Kropka) i wtedy takiej umowy nie można wypowiedzieć. Trochę kicha, bo co jeżeli miejsce nas przerośnie? 
28 października 2014 10:32 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

Wybacz:)
Masz rację - doczytałam i w KP i w artykułach w necie, że tak właśnie jest. Umowy zawartej na czas określony, krótszy niż 6 miesięcy, nie można wypowiedzieć. Chyba, że za porozumieniem stron. 
Całe szczęście mam umowę na czas próbny, którą mogę wypowiedzieć:)
 
Ale ktoś tutaj pisał, że zawiera umowę o pracę na każdy wyjazd osobno (chyba Kropka) i wtedy takiej umowy nie można wypowiedzieć. Trochę kicha, bo co jeżeli miejsce nas przerośnie? 

Nie podpisałabym nigdy takiej umowy której nie można wypowiedzieć,tak jak mówisz jeśli miejsce okaże się do niczego to co wtedy trzeba siedzieć na siłe??
28 października 2014 10:49 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

Wybacz:)
Masz rację - doczytałam i w KP i w artykułach w necie, że tak właśnie jest. Umowy zawartej na czas określony, krótszy niż 6 miesięcy, nie można wypowiedzieć. Chyba, że za porozumieniem stron. 
Całe szczęście mam umowę na czas próbny, którą mogę wypowiedzieć:)
 
Ale ktoś tutaj pisał, że zawiera umowę o pracę na każdy wyjazd osobno (chyba Kropka) i wtedy takiej umowy nie można wypowiedzieć. Trochę kicha, bo co jeżeli miejsce nas przerośnie? 

Wlasnie, powiem inaczej, d.... blada... Bardzo niekorzystny rodzaj umowy, chyba, ze miejsce sprawdzone.
28 października 2014 21:37 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Czyli to nie jest normalna umowa o prace.Masz tak jak wiekszosc z nas na umowe o prace czy umowe zlecenie.Zarejestrowac sie w RUP na czas pobytu w Polsce niestety nie mozesz, bo masz umowe o prace.Chyba ze firma rozwiazuje umowe z toba na ten czas.KRUS moze byc jednak prosciej isc na chorobowe na ten czas 

Mam normalna u mowę o pracę na czas określony- tzn na czas wyjazdu do Niemiec np na 2-3 miesiące. Po powrocie do kraju mogę sie w każdej chwili zarejestrować w RUP- bo nie mam już umowy o pracę, albo iśc na zwolnienie jak jestem chora. ORIM, ja wiem dokładnie jak ta umowa wygląda. Mam takie umowy od 2 lat, każda z nich jest TYLKO na okres wyjazdu i jest to NORMALNA umowa o prace na czas okreslony, więc nie mów co mogę....Pozdrawiam!
28 października 2014 23:14 / 1 osobie podoba się ten post
Tylko masz głupio, że takiej umowy na czas określony (trwającej poniżej 6 miesięcy) nie można wypowiedzieć.
A co, jeżeli miejsce Ci się nie spodoba?
28 października 2014 23:28 / 3 osobom podoba się ten post
Też nie podpisałabym takiej umowy bo ona nic nie daje,no może poza nazwą...Bez sensu dla mnie byłoby za każdym razem rejestrowanie się w UP jako bezrobotna i wyrejestrowywanie...Poza tym własnie brak możlwiości wcześniejszej rezygnacji.
W naszej pracy umowa zlecenie jak najbardziej się sprawdza pod warunkiem oczywiście,że składki nie są odprowadzane od 1/8 etatu.
29 października 2014 04:53 / 2 osobom podoba się ten post
Nie ma takie umowy ,której nie można wpowiedziec i nie ma tez takiej ,po wypowiedzeniu czy zakończeniu której nie można by sie było zarejestrować w PUP.
29 października 2014 08:45 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Nie ma takie umowy ,której nie można wpowiedziec i nie ma tez takiej ,po wypowiedzeniu czy zakończeniu której nie można by sie było zarejestrować w PUP.

No właśnie też tak myślałam z tą umową. Dzięki Emilii dowiedziałam się, że taka umowa właśnie istnieje. Nawet w Kodeksie Pracy szukałam, bo nie wierzyłam i bardzo nieuprzejmie napisałam, że Emilia bzdury pisze:(
Jednak dobrze wiedziała - umowy na czas określony, zawartej na czas do 6 miesięcy nie można wypowiedzieć.