Jestem niby na czarno

15 listopada 2014 22:37
Lili

Kur...ka wodna, za chwilę powie franca jedna że może ty zu viel frische Luft atmen... no nóż się otwiera w kieszeni! Podejrzewam że moje koleżanki i koledzy powiedzą Ci to samo co ja: postaw się. Konkretnie, jasno i dobitnie powiedz że jeść musisz i będziesz tyle ile potrzebujesz a nie tyle ile ona będzie łaskawa ci wydzielić. Przerwę dla siebie potrzebujesz, bo nie jesteś robotem i musisz wychodzić na trochę z domu.
Jeśli Ty jesteś tam do pomocy frau i do jej męża to powinnaś mieć płacone od dwóch osób. To raz. Dwa - nie daj się stłamsić i poniżyć, tacy jak oni tylko na to czekają. Im bardziej pokażesz że się szanujesz i będziesz wymagała szacunku z ich strony dla siebie tym prędzej go zdobędziesz.
A jak się nie da to się stamtąd zabieraj. Pracy w opiece jest na tyle że bez problemu znajdziesz następną. I wiek tu nie przeszkadza w niczym, a czasem nawet zaletą bywa... :)
Trzymam kciuki za Ciebie! No i pisz!

Lili ma rację, Afiva musisz jeść tyle ile jest ci potrzebne żeby mieć siłę do pracy i nie tylko. A z tego co ja wiem wolne Ci się należy dwie godziny dziennie i okolo dwuch dni w tygodniu. Chyba że się myle, to proszę kolerzanki starsze fahem o poprawę. Bynajmniej ja tak miałam do tej pory.
15 listopada 2014 22:40
Ja mam 3 godziny codziennie i raz w tygodniu szesc godzin
15 listopada 2014 23:28
doda1961

Ja równiez dostawałam taki zasiłek aktywizacyjny, za to ze znalazłam sobie sama pracę będąc zarejestrowana w urzedzie pracy, ale z prawem do zasiłku. Odbywa się to tak, jak napisał ORIM, co miesiąc kadry muszą potwierdzić UP Twoje zatrudnienie. Czy dotyczy to równiez osób bez prawa do zasiłku nie wiem, ale na pewno wiedzą w UP. Ja dostawałam ten dodatek przez 3 miesiące, ale to pewnie zalezy od stopy bezrobocia w konkretnym rejonie kraju.

Ten zasiłek nie należy się osobie, która sama zakłada swoją dzialalność gospodarczą. Ja tak mialam niestety.
15 listopada 2014 23:35 / 2 osobom podoba się ten post
Edi

Ten zasiłek nie należy się osobie, która sama zakłada swoją dzialalność gospodarczą. Ja tak mialam niestety.

No oczywiscie, ze nie. To dotyczy tylko zatrudnienia przez firme i tylko tych osób, które maja prawo do zasiłku dla bezrobotnych.
16 listopada 2014 12:06 / 2 osobom podoba się ten post
Edi

Sorki, ale ja myślałam że "Pusia" to zwierzaczek, a to jest podpieczna.

A ja myslalam, ze Edi to Opiekun, a Edi to jest Opiekunka.
16 listopada 2014 13:15 / 4 osobom podoba się ten post
amelka

A ja myslalam, ze Edi to Opiekun, a Edi to jest Opiekunka.

Ciepło witam w niedzielne pochmurne południe.
Amelka nie inaczej, tak na mnie mowią tu w Pl. przyjaciele i rodzina, no i tam na wygnaniu w De, a moj śp. dziadek wolał mówić na mnie Ana.
16 listopada 2014 14:17 / 2 osobom podoba się ten post
Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie...nie mam tu internetu ...moze po niedzieli cos sobie zorganizuje
..odezwe sie miłej i spokojnej niedzieli zycze.



16 listopada 2014 14:18
frezje

Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie...nie mam tu internetu ...moze po niedzieli cos sobie zorganizuje
..odezwe sie miłej i spokojnej niedzieli zycze.



Witaj frezje-organizuj internet i wracaj do nas-pozdrawiam cieplutko;-;-;-;-
16 listopada 2014 21:19

Luuuudzieeee! Jak się zakłada nowe wątki?? Bo oszaleję Ich werde verrückt! naprawdę, pół dnia spędziłam (z doskoku, ale jednak) czytając forum o przygodach Marzenia i Alfiva, bardzo pouczające niestety. I robiłam to głównie z nudów w oczekiwaniu na odpowiedź admina - czy mogę gdzieś wymienić dane teleadresowe firmy-oszustki, na którym z forów i przede wszystkim - gdzie zrobić klik myszką żeby wpisać nowy temat...? napiszcie może do mnie na priv, boję się, że nie znajdę potem tego wątku. Pozdrawiam serdecznie i ciepło - tym razem ze Szwajcarii :)


 


Odpowiedziałem na Twojego maila kilka godzin temu. Moderator

16 listopada 2014 21:25
LenaLena19191

Luuuudzieeee! Jak się zakłada nowe wątki?? Bo oszaleję Ich werde verrückt! naprawdę, pół dnia spędziłam (z doskoku, ale jednak) czytając forum o przygodach Marzenia i Alfiva, bardzo pouczające niestety. I robiłam to głównie z nudów w oczekiwaniu na odpowiedź admina - czy mogę gdzieś wymienić dane teleadresowe firmy-oszustki, na którym z forów i przede wszystkim - gdzie zrobić klik myszką żeby wpisać nowy temat...? napiszcie może do mnie na priv, boję się, że nie znajdę potem tego wątku. Pozdrawiam serdecznie i ciepło - tym razem ze Szwajcarii :)


 


Odpowiedziałem na Twojego maila kilka godzin temu. Moderator

Odszukaj wątek opinie o firmach i tam napisz wszystko o firmie oszustce... albo jesli firma istnieje w nagłówku -firmy- to wejdź na nią i dodaj opinię.
16 listopada 2014 21:34
Lena niestety nie mamy takiej mozliwosci jak pisanie na priv .
16 listopada 2014 21:36
Nie mozesz podac w nowym watku danych firmy, obojetnie, co o niej pisza na innych forach. Jesli firma jest na naszym forum - mozesz dodac opinie. Istnieje cos takiego, jak ochrona danych, pomowienia, bezpodstawne oskarzenia i tak dalej. Mozesz napisac nowy temat, opisac, ale BEZ podawania danych. I nie twierdze absolutnie, ze negatywna opinia jest bezpodstawna, ale po prostu sa obowiazujace przepisy w tym temacie.
Nowy temat:
Kliknij na gorze, na niebieskim pasku "Forum" - otworzy sie lista, kliknij w wybrany dzial, i o ile nie jest to dzial zamkniety - na gorze, po prawej stronie jest zielone pole, a na nim pisze "Dodaj Nowy Temat".
16 listopada 2014 21:38
No to trudno, będę się wywnętrzać ogólnie i przy wszystkich. btw. nie umiem też wysyłać zaproszeń do kolegowania.. :(
Jaki człowiek nieogarniety bywa, ech
16 listopada 2014 21:43 / 1 osobie podoba się ten post
emilia

Nie mozesz podac w nowym watku danych firmy, obojetnie, co o niej pisza na innych forach. Jesli firma jest na naszym forum - mozesz dodac opinie. Istnieje cos takiego, jak ochrona danych, pomowienia, bezpodstawne oskarzenia i tak dalej. Mozesz napisac nowy temat, opisac, ale BEZ podawania danych. I nie twierdze absolutnie, ze negatywna opinia jest bezpodstawna, ale po prostu sa obowiazujace przepisy w tym temacie.
Nowy temat:
Kliknij na gorze, na niebieskim pasku "Forum" - otworzy sie lista, kliknij w wybrany dzial, i o ile nie jest to dzial zamkniety - na gorze, po prawej stronie jest zielone pole, a na nim pisze "Dodaj Nowy Temat".

dzięki, jesteś genialna, idę pisać w teren, buziaki
16 listopada 2014 21:43
LenaLena19191

No to trudno, będę się wywnętrzać ogólnie i przy wszystkich. btw. nie umiem też wysyłać zaproszeń do kolegowania.. :(
Jaki człowiek nieogarniety bywa, ech

Na niebieskim, gornym pasku kliknij "Opiekunki", otworzy sie strona z profilami naszymi. Musisz odszukac tego kogos, komu chcesz wyslac zaproszenie. Pod opisem tej osoby jest pomaranczowe pole z napisem: Zaprzyjaznij sie, kliknij na to, automagicznie zostanie wyslane zaproszenie do tej osoby. Ta osoba musi zaakceptowac i juz, wszystko.