Podatki, zus, własna działalność - porady

31 października 2014 10:35
witam czy tu ktos na własnej działalnosci? bo ja tak .interesuje mnie podatek czypłacicie co odliczyc mozna?czy sa jakies furtki
31 października 2014 10:38
Na polskiej działalności ?
31 października 2014 13:01 / 3 osobom podoba się ten post
wodnik

witam czy tu ktos na własnej działalnosci? bo ja tak .interesuje mnie podatek czypłacicie co odliczyc mozna?czy sa jakies furtki

istnieja minimalne roznice w odliczeniu od podatku czy to w de czy w pl.musisz sobie uswiadomic ze jestes jednoosobowa firma ktora nalezy wyposazyc-wiec wszystkie sprzety np.komputer,laptop,drukarka,skaner.........srodki pismiennicze,papier do drukarki itd.....kazda karta do telefonu,rachunki za przejazdy,,,,,,,oj jest tego mnostwo,zawsze jest dobrze  za wszystko  brac rachunki-w mysl zasady lepiej kupic niz zaplacic podatek;-;-;-;-
31 października 2014 13:05 / 1 osobie podoba się ten post
tak polskiej mam oprucz tego sklep ale bede go zamkac jestem przez agencje i wystawiam rachunek ja ale od sumy wyjdzie gdzies 1000 zł podatku czy moge cos zrobic by nie zaplacic tyle ?
31 października 2014 13:07 / 1 osobie podoba się ten post
no tak ale ja juz wszystko mama i drukarki ki komputer wiec
31 października 2014 13:15
wodnik

no tak ale ja juz wszystko mama i drukarki ki komputer wiec

kombinuj wiec rachunki,masz duzo czsu,moze ktos z rodziny,znajmy cos kupuje bierz fakture na siebie,oj ubranie robocz -np.buty sportowe,wygodna odziez do pracy ,troszke musisz elestycznie do tego podejsc.;-;-;-;-
31 października 2014 13:27
wodnik

tak polskiej mam oprucz tego sklep ale bede go zamkac jestem przez agencje i wystawiam rachunek ja ale od sumy wyjdzie gdzies 1000 zł podatku czy moge cos zrobic by nie zaplacic tyle ?

jest suma wolna od podatku to po pierwsze a po drugie zachodze w glowe skad wyszedl ci tak duzy podatek,przeciez kaszta -oplaty zus tez obnizaja nasz dochod;-;-;-
31 października 2014 13:36
wieszco jestem zielona nawet ksiegowe nic nie wiedza mialam wogole problem to ile zaplace podatku od 1300 euro mam maly zus orientujesz sie moze?dzieki a odpo
31 października 2014 13:48
ivetta

Na polskiej działalności ?

tak 
 
31 października 2014 13:51
wodnik

wieszco jestem zielona nawet ksiegowe nic nie wiedza mialam wogole problem to ile zaplace podatku od 1300 euro mam maly zus orientujesz sie moze?dzieki a odpo

jestes na ryczalcie tak?1300e z tego minus 200eurolub po 100e w jedna strone podroz-bierz rachunek na siebie pomimo ze firma ci zwraca to zapewne masz w umowie ty tylko wystawiasz rachunek za podroz firmie czyli juz masz tylko 1100zostaje z tego oplacasz zus nawet maly to chyba ok,700 zl czyli 175e czyli zostaje ci dochodu 925e,jak odliczysz jakies tam rachunki np.za internet w de,karta do tel,itd co zostanie?jesli juz masz zaplacic o ile zaplacisz to minimalny podatek,
31 października 2014 15:15
byłam ale musialam zmienic na ksiazke przychodów a moge odliczyc jakies diety dni wolne chociaz ich nie mam i w umowie tez nie mam w niemczech dzienne jest 49 euro
31 października 2014 15:22 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

jestes na ryczalcie tak?1300e z tego minus 200eurolub po 100e w jedna strone podroz-bierz rachunek na siebie pomimo ze firma ci zwraca to zapewne masz w umowie ty tylko wystawiasz rachunek za podroz firmie czyli juz masz tylko 1100zostaje z tego oplacasz zus nawet maly to chyba ok,700 zl czyli 175e czyli zostaje ci dochodu 925e,jak odliczysz jakies tam rachunki np.za internet w de,karta do tel,itd co zostanie?jesli juz masz zaplacic o ile zaplacisz to minimalny podatek,

1)nie wiem dlaczego zgodziłaś się na 1300E na działalności? (bardzo mało)
2)każda księgowa za opłatą ci poprowadzi rozliczenie
3)balansujesz na pograniczu legalności ,bo powinnaś mieszkać gdzie indziej niż pracujesz i się sama żywić.
Takich punktów by było jeszcze sporo.Wszystko to przerabiałam.
Co mogę poradzić to doczekaj końca umowy i poszukaj pracy np za 1200E i masz spokojną głowę.
Jeżeli na działalności , to za całkiem inne pieniądze  się pracuje.
Poczytaj ogłoszenia ile firmy oferują ,a zwłaszcza teraz w okresie przed świątecznym .
Ja tak myślę , ale co ty zrobisz to twoja sprawa i twoje pieniądze.Piszę ,bo wszystko to przerabiałam i wiem jak jest.
31 października 2014 17:06
ivetta

1)nie wiem dlaczego zgodziłaś się na 1300E na działalności? (bardzo mało)
2)każda księgowa za opłatą ci poprowadzi rozliczenie
3)balansujesz na pograniczu legalności ,bo powinnaś mieszkać gdzie indziej niż pracujesz i się sama żywić.
Takich punktów by było jeszcze sporo.Wszystko to przerabiałam.
Co mogę poradzić to doczekaj końca umowy i poszukaj pracy np za 1200E i masz spokojną głowę.
Jeżeli na działalności , to za całkiem inne pieniądze  się pracuje.
Poczytaj ogłoszenia ile firmy oferują ,a zwłaszcza teraz w okresie przed świątecznym .
Ja tak myślę , ale co ty zrobisz to twoja sprawa i twoje pieniądze.Piszę ,bo wszystko to przerabiałam i wiem jak jest.

iwett ja nie jestem na zadnej dzialanosci ja tylko odpowiadalam ,,wodnik,,wiec moze czyta i twoja informacja jej sie tez przyda;-;-;-;-
31 października 2014 17:35 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

iwett ja nie jestem na zadnej dzialanosci ja tylko odpowiadalam ,,wodnik,,wiec moze czyta i twoja informacja jej sie tez przyda;-;-;-;-

Tak wiem,  to miało być do Wodnika, tylko zacytowałam nie ten post.Zwracam honor.
03 grudnia 2014 09:46
Czytam ten post i zastanawiam się co mam zrobić, Proszę podpowiedzcie mi drogie koleżanki jak będzie korzystniej dla mnie. Bo jestem zielona.
Pracuje w De od niedawna, ale nie poprzez firmę. Zastanawiam się nad odprowadzaniem składek prywatnie w ZUS-ie na ubezpieczenie oraz rentowo -emerytalne, żebym na starość coś z tego miała. Tylko nie wiem czy lepiej będzie założyć firmie w PL, czy w De tzw. Gewerbe. I pracować na tzw. legalu, czy zostać przy pierwszej myśli "prywatnych składek". Nie wiem też jak długo będę miała tu w De pracę. I taki mam dylemat.Proszę powiedzcie co o tym myślicie.