Zasady żywienia seniora cz. 2

18 listopada 2014 09:41
Jadłospis osoby starszej powinien być urozmaicony, zawierać produkty z różnych grup. Posiłki powinny być małe objętościowo (spożywane 4-5 razy dziennie) i tak skomponowane, aby swoim wyglądem i zapachem zachęcały do jedzenia.

Zaprzaszamy do lektury ! Zasady żywienia seniora cz. 2
18 listopada 2014 09:47 / 3 osobom podoba się ten post
Pomoc forum1

Jadłospis osoby starszej powinien być urozmaicony, zawierać produkty z różnych grup. Posiłki powinny być małe objętościowo (spożywane 4-5 razy dziennie) i tak skomponowane, aby swoim wyglądem i zapachem zachęcały do jedzenia.

Zaprzaszamy do lektury ! Zasady żywienia seniora cz. 2

Lektura fajna i pouczajaca jednak w praktyce bywa roznie. To sa starsi ludzie wiec ciezko zmienic ich przyzwyczajenia nawet te zywieniowe jesli 60 lat robili inaczej.Probowac warto.Mamy do dyspozycji potezna bron - kuchnia polska
18 listopada 2014 09:50 / 1 osobie podoba się ten post
Bardzo ciekawy artykuł,"moja" babcia je ostatnio mało;(
18 listopada 2014 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
Dochodzi jeszcze problem np. niedowidzenia i Pdp jest obojętne jak wygląda jedzenie, a jak ma jeszcze problem ze smakiem to to konkurs -co dziś jesz moja droga pani -na to Pdp chyba jem rybkę wcinając kotlet schabowy.
18 listopada 2014 09:56 / 3 osobom podoba się ten post
Artykul ciekawy,ale jak ktos juz napisal zycie pokazuje czasem zupelnie cos innego,w moim terazniejszym miejscu najczesciej ,,scysje,, sa spowodowane wlasnie zywieniem,moj pdp,chory na serce,rozrusznik,a chcialby jesc tlusto,makarony,i nie rozumie jak mu tlumacze ze to dla jego zdrowia,a odpowiedz na moje sugestie zawsze jedna ,,Renate ty liczych kalorie ,chcesz byc szczupla ja juz stary i nie musze,,;-;-;-;-;-
18 listopada 2014 09:59 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

Artykul ciekawy,ale jak ktos juz napisal zycie pokazuje czasem zupelnie cos innego,w moim terazniejszym miejscu najczesciej ,,scysje,, sa spowodowane wlasnie zywieniem,moj pdp,chory na serce,rozrusznik,a chcialby jesc tlusto,makarony,i nie rozumie jak mu tlumacze ze to dla jego zdrowia,a odpowiedz na moje sugestie zawsze jedna ,,Renate ty liczych kalorie ,chcesz byc szczupla ja juz stary i nie musze,,;-;-;-;-;-

to samo mialem z chorym na cukrzyce.Stopa cukrzycowa,amputacja,odlezyny ale czekolada musiala byc.Szwagierka zawsze mu ja dala
18 listopada 2014 10:06 / 1 osobie podoba się ten post
Moja PDP to 30, moze 35kg kosci obciagnietych skora. W malych ilosciach je ciastka, budyn, jogurt, czasem kromke chleba z wedlina(bez masla), dzem i ogorki konserwowe. Ogorki i chleb lub wedline potrafi przemielic, wyssac sok i wypluc. Niczym sokowirowka;) W duzych ilosciach nie je nic. To co zje zapija piwem. Cieplych posilkow nie je wlasciwie wcale, a nawet jesli ja juz namowie to zjada doslownie jedna lyzke. Jestem u niej od blisko 2 lat, ale wczesniej juz tak o siebie "dbala". A teraz najwazniejsze... Pani ta nie choruje!!! Przez ten czas nie miala nawet kataru czy najmniejszej chocby chrypki. I ok.30 lat temu miala raka piersi. Jest po amputacji. Pomimo braku witamin i innych waznych skladnikow odzywczych rak nie wrocil...
18 listopada 2014 10:22 / 5 osobom podoba się ten post
ORIM

to samo mialem z chorym na cukrzyce.Stopa cukrzycowa,amputacja,odlezyny ale czekolada musiala byc.Szwagierka zawsze mu ja dala

Orim  o slodyczach juz nawet nie wspomnialam,podjada bez przerwy tylko papierki  zbieram,juz  kiedys pisalam ze wieczorem jak schodze powiedziec dobranoc na stole czekaja juz czekaladki w opakowaniu dla mnie porcja i dla pdp.,ja ze swojej mam juz pol lawy stosik,przeroznych lakoci,nie moge mu przetlumaczyc i juz,rozmowy z synem tez nic nie daja,ot staram sie wiec chociaz dietycznie gotowac;-;-;-;-;-;-takie duze dzieci mamy do opieki,ha,ha,ha
18 listopada 2014 10:27 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

Orim  o slodyczach juz nawet nie wspomnialam,podjada bez przerwy tylko papierki  zbieram,juz  kiedys pisalam ze wieczorem jak schodze powiedziec dobranoc na stole czekaja juz czekaladki w opakowaniu dla mnie porcja i dla pdp.,ja ze swojej mam juz pol lawy stosik,przeroznych lakoci,nie moge mu przetlumaczyc i juz,rozmowy z synem tez nic nie daja,ot staram sie wiec chociaz dietycznie gotowac;-;-;-;-;-;-takie duze dzieci mamy do opieki,ha,ha,ha

Z tego co wiem to w Polsce są słodycze dla dietetyków to i w DE powinny być ,może w ten sposób załatwić sprawę -" wilk syty i owca cała".
18 listopada 2014 11:26 / 3 osobom podoba się ten post
didusia

Z tego co wiem to w Polsce są słodycze dla dietetyków to i w DE powinny być ,może w ten sposób załatwić sprawę -" wilk syty i owca cała".

nio i portfel pusty ha ha Te dla diabetykow lub dietetyczne sa drogie,a znasz metalnosc dziadkow.Po co tyle placic !!!
18 listopada 2014 11:31
@Didusia, w DE też są słodycze dla dietetyków ;)Kalorii tyle samo,bo więcej tłuszczu niż węglowodanów,dla diabetyków dozwolone;)
18 listopada 2014 14:03 / 2 osobom podoba się ten post
Probowalam zasugerowac mojej pdp Hani zdrowe jedzenie a ona do mnie nie wiem ile bede zyla dzien czy dwa czy miesiac wiec teraz chce jesc smacznie dobrze ,wiec je smacznie i nie zdrowo,maslooooooo,tluszcz ,mieso warzywa slodyczeeeeee duzo smietany 30 procentowej,smazone pieczone,kluchy, makarony salatki
i pani Hani ma 90 lat urode i wyglad 60latki ,glowe sprawniejsza niz robot,tylko nogi i kregoslup jej szwankuje i co ztym zdrowym jedzeniem ktore zdrowym nazwac
18 listopada 2014 14:08 / 4 osobom podoba się ten post
Magdalena_Sewicka

@Didusia, w DE też są słodycze dla dietetyków ;)Kalorii tyle samo,bo więcej tłuszczu niż węglowodanów,dla diabetyków dozwolone;)

*dla diabetyków, trąbo!!! Nie dla dietetyków!
29 listopada 2014 21:16
A ja gotuję po polsku , oczywiście przed wcześniejszym ustaleniem z rodziną pytam czy mogę ,mówią że tak i dziadkowie są zadowoleni i ja też ,ale jak na razie mam samych bez diet :)
22 grudnia 2014 19:35
Pomoc forum1

Jadłospis osoby starszej powinien być urozmaicony, zawierać produkty z różnych grup. Posiłki powinny być małe objętościowo (spożywane 4-5 razy dziennie) i tak skomponowane, aby swoim wyglądem i zapachem zachęcały do jedzenia.

Zaprzaszamy do lektury ! Zasady żywienia seniora cz. 2

Tylko jest jeden problem.Wielu starszych ludzi na śniadanie i kolacje  je w kółko to samo do znudzenia. I jak tu urozmaicać?Teraz jestem na nowym miejscu i jest duzo lepiej.