Andrzejkowy wieczór

27 listopada 2014 18:24 / 4 osobom podoba się ten post
Zbliża sie wieczór wrózb - jakie wrozby pamietacie,przy ktorych było najwięcej smiechu.Ja zapamietałam taki jeden szczegolnie,poniewaz smiechu było do południa nastepnego dnia.Było to wkładanie kartek pod poduszkę z imionami chłopakow. Mnie akurat podobał sie Zbyszek kolega klasowy.Mieszkałam w internacie wiec jak zwykle wieczor był w grupie a ze to był to szczególny wieczor więc było nas sporo.Dziewczyny podmieniły mi kartki na ktorych było tylko to imię.Rano asystowałysmy sobie przy wyciaganiu kartek  ja oczywiscie wyjełam kartke z tym imieniem własnie z tym,(bo innej mozliwosci nie było) nawet zadowolona byłam a potem sie okazało........ .To była zemsta,bo ja ciągle cos dziewczynom wywinełam oczywiscie w żartach.
27 listopada 2014 18:26 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Zbliża sie wieczór wrózb - jakie wrozby pamietacie,przy ktorych było najwięcej smiechu.Ja zapamietałam taki jeden szczegolnie,poniewaz smiechu było do południa nastepnego dnia.Było to wkładanie kartek pod poduszkę z imionami chłopakow. Mnie akurat podobał sie Zbyszek kolega klasowy.Mieszkałam w internacie wiec jak zwykle wieczor był w grupie a ze to był to szczególny wieczor więc było nas sporo.Dziewczyny podmieniły mi kartki na ktorych było tylko to imię.Rano asystowałysmy sobie przy wyciaganiu kartek  ja oczywiscie wyjełam kartke z tym imieniem własnie z tym,(bo innej mozliwosci nie było) nawet zadowolona byłam a potem sie okazało........ .To była zemsta,bo ja ciągle cos dziewczynom wywinełam oczywiscie w żartach.

A w Niemczech obchodzą w jakis szczególny sposób Andrzejki?
A tak wogóle jak Andrzejki nazywają sie po Niemiecku ?
27 listopada 2014 18:34 / 2 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

A w Niemczech obchodzą w jakis szczególny sposób Andrzejki?
A tak wogóle jak Andrzejki nazywają sie po Niemiecku ?

Nie wiem.Moje pdp były w mocno po andrzejkowym wieku.Ale jestesmy twórcze wymyslimy jakąś nazwę dla tego wieczoru:)
27 listopada 2014 18:35 / 2 osobom podoba się ten post
Gdy jeszcze w szkole pracowałam przygotowana była zawsze taka ,,andrzejkowa '' dyskoteka.NIe tylko tańce , ale też w róznych salach lekcyjnych takie miejsca , gdzie były rozmaite wróżby . Było lanie wosku i rzucanie cienia tego odlewu na ścianę , karteczki z imionami dziewczyn i chłopaków , jakieś ustawianie butów - czyj pierwszy przekroczy próg , ta osoba pierwsza zmieni stan cywilny , masę innych też.Dzieciaki miały wiele radości.
27 listopada 2014 18:37 / 3 osobom podoba się ten post
skopiowalam;-;-;-


Niemcy.

W Niemczech Andrzejki [Die Andreasnacht] obchodzone są w tym samym czasie co w Polsce. Panuje tam przekonanie, że samotne kobiety, które chcą wyjść za mąż powinny poprosić o pomoc świętego Andrzeja. Uważa się, że jeśli noc z 29. na 30. listopada prześpią nago zobaczą we śnie swojego przyszłego męża. Młode kobiety powinny również uważać na to gdzie i skąd tej nocy szczekają na nie psy, ponieważ to właśnie z tego kierunku przybędzie do nich ich przyszły mąż.
27 listopada 2014 18:49 / 4 osobom podoba się ten post
reanata

skopiowalam;-;-;-


Niemcy.

W Niemczech Andrzejki [Die Andreasnacht] obchodzone są w tym samym czasie co w Polsce. Panuje tam przekonanie, że samotne kobiety, które chcą wyjść za mąż powinny poprosić o pomoc świętego Andrzeja. Uważa się, że jeśli noc z 29. na 30. listopada prześpią nago zobaczą we śnie swojego przyszłego męża. Młode kobiety powinny również uważać na to gdzie i skąd tej nocy szczekają na nie psy, ponieważ to właśnie z tego kierunku przybędzie do nich ich przyszły mąż.

Matko Boska ha ha Jakies niemieckie kosci rzucone na przescieradlo i psy wyja ha ha
27 listopada 2014 18:51 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

Matko Boska ha ha Jakies niemieckie kosci rzucone na przescieradlo i psy wyja ha ha

Matka Boska i niemieckie kosci -no udalo ci sie he,he     hi,hi,hi wiedzialam ze zareagujesz,,,,,,,,,,,,,,he,he,he a ja nie wiem moze jak bede dobrze  sie czula zaryzykuje w ta magiczna noc ,a co mi szkodzi wkoncu samotna jestem,,,,he,he,ale Orim to bede polskie kosci dla  jasnosci  ;-
27 listopada 2014 18:55 / 6 osobom podoba się ten post
reanata

Matka Boska i niemieckie kosci -no udalo ci sie he,he     hi,hi,hi wiedzialam ze zareagujesz,,,,,,,,,,,,,,he,he,he a ja nie wiem moze jak bede dobrze  sie czula zaryzykuje w ta magiczna noc ,a co mi szkodzi wkoncu samotna jestem,,,,he,he,ale Orim to bede polskie kosci dla  jasnosci  ;-

Tak sobie pomyslalem ze to strach na spacer wyjsc tej nocy.Gdzies zawyje pies a tu zlapia i do oltarza zaciagna ha ha
27 listopada 2014 18:57
ORIM

Tak sobie pomyslalem ze to strach na spacer wyjsc tej nocy.Gdzies zawyje pies a tu zlapia i do oltarza zaciagna ha ha

Słyszałeś w DE szczekające psy? Ponuraki te ich czworonogi:):)
27 listopada 2014 18:58 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko47

Słyszałeś w DE szczekające psy? Ponuraki te ich czworonogi:):)

no nie akurat u mnie szczekaja i to az dwa !!! tez sie zdziwilel ale teraz juz wiem ha ha jedna i druga niemka nago spi hihihi
27 listopada 2014 18:59 / 4 osobom podoba się ten post
ORIM

Tak sobie pomyslalem ze to strach na spacer wyjsc tej nocy.Gdzies zawyje pies a tu zlapia i do oltarza zaciagna ha ha

no ja juz sama nie wiem co zrobie czy spac tej tej nocy i niech sie przysni,czy nasluchiwac szczekania- psow przemysle do soboty;-;-;-;-;-;-
27 listopada 2014 18:59 / 2 osobom podoba się ten post
Orim,Ty to zawsze:)he he he,kości:)Kość z braku laku.....ha ha ha
 
Wróżby
 
Pamiętam ustawianie butów,lanie wosku oczywiście,kartki z imionami też i jeszcze obierki z jabłek-obierało się jabłko tak,żeby obierka najdłuższa była i odczytywało imię przyszłego męża.Jakbym wiedziała wtedy to od razu dwa bym obierała jabłuszka:)
27 listopada 2014 19:04 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

no ja juz sama nie wiem co zrobie czy spac tej tej nocy i niech sie przysni,czy nasluchiwac szczekania- psow przemysle do soboty;-;-;-;-;-;-

O tym szczekaniu psów to słyszałam,ale to w wigilię Sw.Bozego Narodzenia.
27 listopada 2014 19:07 / 1 osobie podoba się ten post
Tak czy tak konczylo sie piciem w parku lub w pozniejszych latach w knajpie, na baletach.I tzreba sie bylo starac aby sie dziewczyna wrozby spelnily i to szybko ha ha.
Fajne czasy.Teraz ogranicza sie do przesylania wrozb na Fb.Ktos wymysli jakas stronke z wirtualnym laniem wosku itp.Wiec spedza czas przy komputerach.Beda i tacy co pojda na balety,ale w wiekszosci przypadkow do wrozb nie doczekaja bo film sie urywa
27 listopada 2014 19:10 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Tak czy tak konczylo sie piciem w parku lub w pozniejszych latach w knajpie, na baletach.I tzreba sie bylo starac aby sie dziewczyna wrozby spelnily i to szybko ha ha.
Fajne czasy.Teraz ogranicza sie do przesylania wrozb na Fb.Ktos wymysli jakas stronke z wirtualnym laniem wosku itp.Wiec spedza czas przy komputerach.Beda i tacy co pojda na balety,ale w wiekszosci przypadkow do wrozb nie doczekaja bo film sie urywa

No co Ty Orim tak czarno widzisz ten wieczór.Przeciez w przedszkolach nie piją.A życzenie im szybciej spenione tym milsze jest:)