Andrzejkowy wieczór

27 listopada 2014 19:10 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

Matka Boska i niemieckie kosci -no udalo ci sie he,he     hi,hi,hi wiedzialam ze zareagujesz,,,,,,,,,,,,,,he,he,he a ja nie wiem moze jak bede dobrze  sie czula zaryzykuje w ta magiczna noc ,a co mi szkodzi wkoncu samotna jestem,,,,he,he,ale Orim to bede polskie kosci dla  jasnosci  ;-

ja tez
27 listopada 2014 19:12 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

No co Ty Orim tak czarno widzisz ten wieczór.Przeciez w przedszkolach nie piją.A życzenie im szybciej spenione tym milsze jest:)

no moze i nie pija,ale w tym wieku to panna wszystko jedno gdzie psy wyja i dlaczego
27 listopada 2014 19:25 / 2 osobom podoba się ten post
Nigdy nie brałam udziału w Andrzejkach (za to zawsze staram sie obchodzic Halloween),ale teraz miałabym ochote isc na Zabawe Andrzejkową,wróżby,fajnie może byc;)
27 listopada 2014 19:36 / 2 osobom podoba się ten post
Pamiętam ANDRZEJKOWE WYŚCIGI BUTÓW.
Potrzebujemy po jednym bucie każdego z uczestników zabawy:) Od najbardziej oddalonego od drzwi miejsca pokoju zaczynamy ustawiać buty jeden za drugim tak, żeby pięta jednego, dotykała przodu drugiego. Buty ustawiamy wzdłuż ściany, w kierunku drzwi, te z końca "kolejki" przekładamy na początek. Tej osobie, której but pierwszy "dotrze do mety" i przekroczy próg, spełni się najwieksze marzenie.
27 listopada 2014 19:40 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Tak czy tak konczylo sie piciem w parku lub w pozniejszych latach w knajpie, na baletach.I tzreba sie bylo starac aby sie dziewczyna wrozby spelnily i to szybko ha ha.
Fajne czasy.Teraz ogranicza sie do przesylania wrozb na Fb.Ktos wymysli jakas stronke z wirtualnym laniem wosku itp.Wiec spedza czas przy komputerach.Beda i tacy co pojda na balety,ale w wiekszosci przypadkow do wrozb nie doczekaja bo film sie urywa

No własnie ja na balety sie wybieram w sobotę-wiejską zabawę andrzejkową:)Nigdy mnie nie ma jak sa imprezki to sobie choć raz odbiję:) Ostatni raz u córki na weselu tanczyłam 1,5 r. temu:( 
27 listopada 2014 19:44 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

No własnie ja na balety sie wybieram w sobotę-wiejską zabawę andrzejkową:)Nigdy mnie nie ma jak sa imprezki to sobie choć raz odbiję:) Ostatni raz u córki na weselu tanczyłam 1,5 r. temu:( 

no to masz zaleglosci ha ha Ja ostatnio na wiejskiej zabawie bylem tak dawno ze juz prawie blizn nie widac ha ha
27 listopada 2014 19:53 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Tak sobie pomyslalem ze to strach na spacer wyjsc tej nocy.Gdzies zawyje pies a tu zlapia i do oltarza zaciagna ha ha

Szykuj kawę Orimku, chyba zrozumiałam dzisiaj ze bedę do Reichne autobusem jeździc do babciuni.
Musze jeszcze potwierdzic bo przez telefon za szybko córcia gada a ja potem słyszę co chcę hahahaha, powróżymy sobie z fusów :))))
27 listopada 2014 19:54 / 3 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

Szykuj kawę Orimku, chyba zrozumiałam dzisiaj ze bedę do Reichne autobusem jeździc do babciuni.
Musze jeszcze potwierdzic bo przez telefon za szybko córcia gada a ja potem słyszę co chcę hahahaha, powróżymy sobie z fusów :))))

nie ma sprawy Kawy ci u mnie dostatek. po co bedziesz jezdzic ??? nocuj u mnie ha ha
27 listopada 2014 19:58 / 2 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

Szykuj kawę Orimku, chyba zrozumiałam dzisiaj ze bedę do Reichne autobusem jeździc do babciuni.
Musze jeszcze potwierdzic bo przez telefon za szybko córcia gada a ja potem słyszę co chcę hahahaha, powróżymy sobie z fusów :))))

Goooosia! :)
27 listopada 2014 20:00 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

nie ma sprawy Kawy ci u mnie dostatek. po co bedziesz jezdzic ??? nocuj u mnie ha ha

Nie chcę żeby sie Twoja babciunia zgorszyła :))))))
27 listopada 2014 20:02 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Goooosia! :)

Masz racje Aniu, ja już nie muszę wrózyć.
Ja juz wszystko wiem :))))))
27 listopada 2014 20:05 / 3 osobom podoba się ten post
reanata

skopiowalam;-;-;-


Niemcy.

W Niemczech Andrzejki [Die Andreasnacht] obchodzone są w tym samym czasie co w Polsce. Panuje tam przekonanie, że samotne kobiety, które chcą wyjść za mąż powinny poprosić o pomoc świętego Andrzeja. Uważa się, że jeśli noc z 29. na 30. listopada prześpią nago zobaczą we śnie swojego przyszłego męża. Młode kobiety powinny również uważać na to gdzie i skąd tej nocy szczekają na nie psy, ponieważ to właśnie z tego kierunku przybędzie do nich ich przyszły mąż.

No jak ja prześpię tę noc nago, jak ja w autobusie będę siedziała - AAAAAAA  !!!!
27 listopada 2014 20:06 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Słyszałeś w DE szczekające psy? Ponuraki te ich czworonogi:):)

E tam ponuraki, dyscyplina paniusiu. Dyscyplina !!!!
27 listopada 2014 20:07 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

No jak ja prześpię tę noc nago, jak ja w autobusie będę siedziała - AAAAAAA  !!!!

To nie tylko wrozba sie spełni, ale i wesoło bedzie. Wesoły autobus:)
27 listopada 2014 20:08 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

No jak ja prześpię tę noc nago, jak ja w autobusie będę siedziała - AAAAAAA  !!!!

ale moze szczekanie psow uslyszysz-he,he,he