Wegetarianizm

10 stycznia 2015 16:25 / 4 osobom podoba się ten post
Wysłuchałam w radio ZET,że slowo wegetarianin pochodzi od Buszmenow i oznacza kiepski mysliwy.

Czy jest ktos na forum kto,może zaliczyć sie do tej grupy. Jakie posiłki jadacie.Wpisujcie przepisy na potrawy w ktorych  omijamy mięso.
10 stycznia 2015 16:30 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Wysłuchałam w radio ZET,że slowo wegetarianin pochodzi od Buszmenow i oznacza kiepski mysliwy.

Czy jest ktos na forum kto,może zaliczyć sie do tej grupy. Jakie posiłki jadacie.Wpisujcie przepisy na potrawy w ktorych  omijamy mięso.

Ja ponad 27 lat nie jadam miesa i wedlin.
Czuje sie bardzo dobrze i nigdy juz nie bede jesc  mieska i wedlinek.
10 stycznia 2015 16:33 / 3 osobom podoba się ten post
Krystynkaa

Ja ponad 27 lat nie jadam miesa i wedlin.
Czuje sie bardzo dobrze i nigdy juz nie bede jesc  mieska i wedlinek.

Ciesze sie bardzo juz nas jest dwie.Wprawdzie przepisow w necie jest dużo, ale jak masz cos ciekawego to proszę, napisz.
10 stycznia 2015 16:39 / 1 osobie podoba się ten post
Jestem weganką od 15 miesięcy. Nie jem nic co jest pochodzenia zwierzęcego.Tak jak jest tysiące przepisów z mięsem jest i bez.
Trzeba tylko puścić wodze fantazji i przyprawy,warzywa i owoce mieszać,siekać ,ścierać i co tylko możliwe i później się tym zajadać...A przepisów wegetariańskich w internecie cała masa.
10 stycznia 2015 16:39 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Ciesze sie bardzo juz nas jest dwie.Wprawdzie przepisow w necie jest dużo, ale jak masz cos ciekawego to proszę, napisz.

O nie moje drogie jesteśmy już trzy.
10 stycznia 2015 16:41 / 2 osobom podoba się ten post
kociara

Jestem weganką od 15 miesięcy. Nie jem nic co jest pochodzenia zwierzęcego.Tak jak jest tysiące przepisów z mięsem jest i bez.
Trzeba tylko puścić wodze fantazji i przyprawy,warzywa i owoce mieszać,siekać ,ścierać i co tylko możliwe i później się tym zajadać...A przepisów wegetariańskich w internecie cała masa.

Przeciez napisalam,że jest duzo przepisow w necie tyle to sama wiem.Zapytałam czy ma jakis swoj ulubiony. A weganka to już nie ten topik ja pytałam o wegetarianki.
10 stycznia 2015 16:46 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Przeciez napisalam,że jest duzo przepisow w necie tyle to sama wiem.Zapytałam czy ma jakis swoj ulubiony. A weganka to już nie ten topik ja pytałam o wegetarianki.

OK ,o co tyle szumu  tzn. jedzace mięso osoby nie będące wegetarianinem a mające jakiś ulubiony przepis bezmiesny WSTĘP WZBRONIONY ......nie złość się tak bardzo ....
10 stycznia 2015 16:56 / 1 osobie podoba się ten post
kociara

OK ,o co tyle szumu  tzn. jedzace mięso osoby nie będące wegetarianinem a mające jakiś ulubiony przepis bezmiesny WSTĘP WZBRONIONY ......nie złość się tak bardzo ....

Dlaczego mam sie zloscić:) napisz cos o tej diecie, bo wiem ze bardzo jest restrykcyjna.
10 stycznia 2015 17:14 / 3 osobom podoba się ten post
dbjąc o zdrowie jak i o to aby mi np broda nie wyrosła po chemikaliach i hormonach , którymi naszpikowana jest niemiecka wedlina - chcąc niechcac stałam się wegetarianką . Po pewnymi czasie i polskie wedliny i mięsko tez jakoś przestały mi smakować . ale jak Święta Wielkanocne bez pasztetu ????? znalazłam w necie przepis na pasztet z selera , sama go zmodyfikowałam i od 5 lat króluje na moim wielkanocnym stole . przepis : 2 duże selery , 2 duże cebule , 25 dkg pieczarek , 1 lyżka zmielonych orzechów laskowych , 3 jajka , 4 lyzki oleju lub masła klarowanego / z masłem lepszy / pół szklanki płatków owsianych błyskawicznych i pół szklanki grysiku / rozdrobnic to razem , ja to robię blenderem / sól , pieprz , mielona kolendra .Warzywka czyli , seler , cebula , pieczarki ścieram na grubej tarce , rozgrzewam masełko i wrzucam warzywka , soł , pieprz . podsmaże tak z 5 min , zalewam wodą ale nie za dużo i ma się to dusić do miękkości ale w międzyczasie musi odparować , masa musi być półłynna . Jak ostygnie , dodaje jajka , zmielone płatki z grysikiem , kolendrę , zmielone orzechy laskowe i jak potrzeba jeszcze to sól i pieprz do smaku . Traktuje to blenderem coby zrobiła się taka jednolita papka , piekę w keksówce 180 stopni tak ok godziny / wierzch musi byc lekko brązowy . Nie warto dłuzej piec bo wysycha . wystudzić / najlepszy jest na drugi dzień . Moja mięsożerna rodzina odkłada na bok szyneczki i beszczelnie wyżera mi ten pasztet .
10 stycznia 2015 17:35 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Ciesze sie bardzo juz nas jest dwie.Wprawdzie przepisow w necie jest dużo, ale jak masz cos ciekawego to proszę, napisz.

Trzy ;))) Ja nigdy nie przepadalam,a na dobre przestalam jesc mieso i wedliny prawie 18lat temu ;))))) Nie odzywiam sie zdrowo (za duzo slodyczy,ciast,chipsow,CocaColi,smazonego itd)ale jestem zadowolona z mojego wyboru ;)))
10 stycznia 2015 17:41 / 1 osobie podoba się ten post
CZTERY !!!! :))))))))))))))
10 stycznia 2015 17:41
Swego czasu syn przez 5 lat nie jadł miesa:(,Robilam wtedy duzo potrwa z uzyciem soi,fasoli,grochu.Najbarziej smakowały mi gołąbki,wszystko tak samo tylko zamiast miesa granulat sojowy i do tego bardziej ostry sosik pmidorowy.Gulasz fasolowo-sojowo- warzywny-przepisu nie mam bo to była taka wariacja- improwizacja, za każdym razem inaczej smakował:)Mnóstwo innych .poszperam w pamięci:)
10 stycznia 2015 17:42
Acha nie wiem czy dobrze zrozumialam ja jestem "normalna"wegetarianka "Podstawową",czyli tylko zrezygnowalam z miesa) Wszystko inne jaja,mleko itp spożywam,weganką nie zamierzam byc;)
10 stycznia 2015 17:52
kociara

Jestem weganką od 15 miesięcy. Nie jem nic co jest pochodzenia zwierzęcego.Tak jak jest tysiące przepisów z mięsem jest i bez.
Trzeba tylko puścić wodze fantazji i przyprawy,warzywa i owoce mieszać,siekać ,ścierać i co tylko możliwe i później się tym zajadać...A przepisów wegetariańskich w internecie cała masa.

O kurcze, to nawet nie kupujesz chlebka,buleczek,ciast?Drogo Cie kosztuje Twój styl odżywiania? Mam sporo przyjaciól wegetarianów,ale wegankę tylko jedna koleżankę
10 stycznia 2015 17:59 / 3 osobom podoba się ten post
Aniak

CZTERY !!!! :))))))))))))))

Moja dieta to nabiał,ryby,warzywa,owoce,strączkowe i zboża - myśle,że wszystko wymieniłam.Na żadna nawet zbawinna dietę nie przejdę,gdzie  nie ma mleka.Badania robiłam przed m -cem mam wyniki wzorcowe.Nic mi  nie dolega i czuje sie lekka jak piorko.Nie wiem czy to zasługa tej diety ale jestem bardzo zadowolona,że tak postanowiłam.   Aha, i charakter łagodnieje,co zresztą daje sie zauważyć)))))