Regulacja zadłużenia komorniczego opiekunek

13 stycznia 2015 10:39 / 1 osobie podoba się ten post
krystyna12

przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem napisalam ze  komornik zabiera 25 procent emerytury a jezeli jest umowa zlecenie moze zabrac wszystko chyba ze  jest to jedyny dochod to mozna znim dogadac się ile  miesiecznie  bedzie sie splacalo i na tym  mozna temat zakonczyc bo nie prowadzi do niczego tylko do  zlosliwosci pozdrawiam serdecznie

Krystyna ,po co sie oburzać od razu?Sorry ale posiadasz zlepek wielu info nt temat ,z czego częśc błędna, a jak my Ci tu pomóc chcemy to się złościsz...Z emerytury czy renty komornik moze zając tylko tyle ,żeby pozostała dłuznikowi kwota nie była nizsza niż tzw.minimum socjalne.Nie zawsze jest to 25% czasem dużo mnie w zależności od wysokości emerytury czy renty.Nawet jesli emeryt posiada inny dochód ,np.umowę zlecenie-komornik owszem ,może zając także to wynagrodzenie ,ale pozostała kwota z obu tych dochodów nie ma prawa być nizsza nic wyżej cytowane mimnimum socjalne ,zwane tez miniumu egzystencji.Jesli jest inaczej nalezy pisemnie wystapic do Rady Komorniczej o kontrolę pracy komornika i wskazanie postawy prawnej ,obligujacej go do ściągania kwoty wyższej.Prace komornika reguluja przepisy i nie pracuje on wg własnego "widzimisię"Oczywiscie ,ze można się dogadac ,ale trzeba to szybko zrobic ,jak tylko otrzymam sie info o postępowaniu komorniczym.
 
le wynosi minimum socjalne? Wartość minimum socjalnego ustala jest oddzielnie dla różnych grup społecznych. W 2014 roku obliczono, że minimum socjalne dla jednej dorosłej osoby z 5-osobowego gospodarstwa domowego (2+3) powinno wynosić 828,73 zł. Z kolei dla emerytów jest to 1064, 76 zł (w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego).
13 stycznia 2015 10:45 / 1 osobie podoba się ten post
halo Kasia63 jak mozesz podaj mi podstawe prawna tzn przepisy dotyczace egekucji komorniczych bo twoja wiedz moja roznia sie chociaz chcialabym zebys miala racje w 100 procentach wtedy te omornik moglby poniesc konsekwencje swojego dzialania
13 stycznia 2015 10:57 / 1 osobie podoba się ten post
http://pl.wikipedia.org/wiki/Post%C4%99powanie_egzekucyjne

http://www.komornik.lubartow.pl/tresc,przepisy-egzekucyjne.html


I cała masa innych linków.Wszystkie podstawy prawne dotyczace pracy komorników znajduja sie w Kodeksie Cywilnym. Proponuje podejśc do prawnika i dokładnie się powiedzieć jak Twoja siostra ma postepowac w tej konkretnej sytuacji-ja ani nie znam sprawy ani nie jestem prawnikiem,radze Ci tyle ile wiem i umiem.Najbardziej rzetelnie info powinien udzielic prawnik.Mozna zapytać w MOPS o bezpłatne porady prawne w tym zakresie ,przy każdej placówce jest zazwyczaj prawnik ,który pomaga rozwiazac prawne zawiłości.
13 stycznia 2015 17:10
dzieki Andrea
13 stycznia 2015 17:58 / 1 osobie podoba się ten post
Skoro o komorniku mowa ,to w programie,, Pytanie na śniadanie ''(pierwszy program TVP)wczoraj było jak komornik zajął gościowi traktor.Zadłużony był sąsiad ,nazwisko i adres inny .Nie pomogły tłumaczenia ,nawet policji,która tam przyjechała.W chwili obecnej traktor już jest sprzedany i człowiek nie ma nic .Cała sprawa jest tak głupia ,że tylko w Polsce takie rzeczy mogą być.Nie jest to pierwszy raz ,że komornik zabiera nie temu co trzeba.
13 stycznia 2015 19:29 / 3 osobom podoba się ten post
Przeczytałam kilka wpisów i brzuch mnie ze strachu rozbolał,nie miałam nigdy żadnego kredytu i nie mam a wystraszylam się jakbym to ja miała komornika .
14 stycznia 2015 02:11 / 1 osobie podoba się ten post
ivetta

Skoro o komorniku mowa ,to w programie,, Pytanie na śniadanie ''(pierwszy program TVP)wczoraj było jak komornik zajął gościowi traktor.Zadłużony był sąsiad ,nazwisko i adres inny .Nie pomogły tłumaczenia ,nawet policji,która tam przyjechała.W chwili obecnej traktor już jest sprzedany i człowiek nie ma nic .Cała sprawa jest tak głupia ,że tylko w Polsce takie rzeczy mogą być.Nie jest to pierwszy raz ,że komornik zabiera nie temu co trzeba.

Widziałam to w sprawie do reportera.
 
Rolnik: Panie ale to nie ten adres, patrz Pan w dowód rejestracyjny nazwisko inne...
Komornik: Widzisz Pan ten traktor? Jeszcze dziś stąd wyjedzie!
 
Komentarz rolnika w programie: No i wyjechał.... :(