Umowa zlecenia a macierzyńskie i wychowawcze

25 stycznia 2015 21:44 / 7 osobom podoba się ten post
To jestes bardzo szczesliwa )), a ja mam roznych znajomych i tych co zarabiaja nawet 1000 zl i tych na kierowniczych stanowiskach w wielkich firmach ,jednak najwazniejsze dla mnie zeby byli normalnymi ludzmi ,bo ja zawsze powtarzam sobie dzis masz kase jutro jej mozesz nie miec.Masz racje ja tez OBCEJ babie bym nic nie zalatwila ))))).Czlowiekiem jestesmy na tyle ,ile mozemy pomoc drugiej osobie .,a najlepiej jeszcze klode podrzucic pod nogi.
25 stycznia 2015 21:48 / 10 osobom podoba się ten post
magdzie

To jestes bardzo szczesliwa )), a ja mam roznych znajomych i tych co zarabiaja nawet 1000 zl i tych na kierowniczych stanowiskach w wielkich firmach ,jednak najwazniejsze dla mnie zeby byli normalnymi ludzmi ,bo ja zawsze powtarzam sobie dzis masz kase jutro jej mozesz nie miec.Masz racje ja tez OBCEJ babie bym nic nie zalatwila ))))).Czlowiekiem jestesmy na tyle ,ile mozemy pomoc drugiej osobie .,a najlepiej jeszcze klode podrzucic pod nogi.

Ojej, a ja bym załatwiła.
Załatwiłabym tobie, załatwiłabym andrei i paru innym z forum ,których przecież na oczy nie widzialam, ale mają moją sympatię.
Czasem warto zrobic coś dla innych, dla własnej satysfakcji. :)))))
 
25 stycznia 2015 21:53 / 5 osobom podoba się ten post
Lawenda

Ojej, a ja bym załatwiła.
Załatwiłabym tobie, załatwiłabym andrei i paru innym z forum ,których przecież na oczy nie widzialam, ale mają moją sympatię.
Czasem warto zrobic coś dla innych, dla własnej satysfakcji. :)))))
 

Toc Ty dobra kobiecina jest,a ja nie lubie snobow i tych co sie maja za cos lepszego .
25 stycznia 2015 22:05
magdzie

To jestes bardzo szczesliwa )), a ja mam roznych znajomych i tych co zarabiaja nawet 1000 zl i tych na kierowniczych stanowiskach w wielkich firmach ,jednak najwazniejsze dla mnie zeby byli normalnymi ludzmi ,bo ja zawsze powtarzam sobie dzis masz kase jutro jej mozesz nie miec.Masz racje ja tez OBCEJ babie bym nic nie zalatwila ))))).Czlowiekiem jestesmy na tyle ,ile mozemy pomoc drugiej osobie .,a najlepiej jeszcze klode podrzucic pod nogi.

Nie podrzucam klody nikomu, a pomocna jestem bardzo w realu
26 stycznia 2015 08:58 / 10 osobom podoba się ten post
Niewielkie mam możliwości więc i moje działania pomocowe nie są powalające . Ale jeśli tylko mogę , w jakikolwiek sposób - to po prostu robię wszystko aby pomóc , i nie ważne , że być może ktoś , kogo nie znam mnie nabiera...  Jeśli nawet  9 osób na 10 zrobiłoby mnie w tzw. "bambuko" to i tak warto , bo tej 1 byłam pomocna, bo dałam coś z siebie , od siebie . I nie jest ważne - czy znam czy nie te osoby . Czymkolwiek mogę : wiedzą , pieniędzmi, czasem , siłą , doświadczeniem - dzielę się z tymi , którzy tego chcą , potrzebują tego .  I mam wtedy jakąś egoistyczną, wewnętrzną radość ,że byłam komuś potrzebna , że chyba jednak moje życie komuś się przydało , choć troszeczkę .... ( a na marginesie , w moim mieście praca za 1500zł to raczej też rzecz nieosiągalna dla człowieka bez odrobiny szczęścia albo odpowiednich znajomości... )
 
26 stycznia 2015 09:17 / 6 osobom podoba się ten post
W poście skierowanym do Ciebie byl sarkazm ! - jesli tego nie zauważyłaś - gratuluję ( ??? ) bystrości !..... Moja córka daje sobie radę bez niczyjej pomocy , tylko chciałam Ci naświetlić jak o w miarę dobrze płatną pracę jest trudno ! Ja się po prostu zgrywałam a moja córka jest bardziej ogarnięta niz Ci się wydaje i prośba : nawet jeśli cos napiszę na temat mojej rodziny - NIE RUSZAJ i NIE KOMENTUJ , bo moja rodzina to dla mnie świętość , zwróć uwagę , że rzadko udzielam rad komuś w sprawach rodzinnych , bo czasem sie komuś uleje , chce się wyżalić a w sumie nie potrzebuje " dobrych rad i pouczeń ".........A jeszcze jedno : moje miast to nie mieścina - prawa miejskie uzyskało w 1422 roku z rąk króla Władysława Jagiełły a odkąd sięgam pamięcią powiatem jest !......bez usmieszków !
26 stycznia 2015 09:21 / 1 osobie podoba się ten post

Kilku osobom się tematy chyba pomyliły? A może i całe forum im się pomyliło?

26 stycznia 2015 09:54 / 10 osobom podoba się ten post
Pomoc forum1

Kilku osobom się tematy chyba pomyliły? A może i całe forum im się pomyliło?

Może i tak Moderatorze, ale dzięki takim pomyłkom, niektórzy pokazują swoje prawdziwe oblicze, a to jest bardzo jednak przydatne, w kontaktach międzyludzkich, tych wirtualnych też.
26 stycznia 2015 13:33 / 5 osobom podoba się ten post
Magdalena_Sewicka

Własnie mi przyjemnie w Niemczech, wspaniały kraj, kocham jezyk niemiecki,od "mlodosci" chcialam tu mieszkac Znajomych mam w róznych czesciach PL i zadane z nich nie zarabia "cudem 1500pln" hahaha 

Szkoda, że Niemcy nie kochali twoich rodziców lub dziadków "za mlodości".
26 stycznia 2015 13:36 / 2 osobom podoba się ten post
Dziękuję wam dziewczyny za naświetlenie sprawy jak w temacie :) poinformowałam firmę że chcę odprowadzać składki chorobowe nie robili problemów :)
26 stycznia 2015 23:21 / 2 osobom podoba się ten post
moni19_88

u mnie Emi jest dobrze bo odprowadzają mi wszystkie składki dostaje co miesiąc rachunek od nich i dodatkowo pismo z funduszu emerytalnego i wszystko wypisane - płacą. Odprowadzają wszystko oprócz tego chorobowego

U Ciebie jest bardzo dobrze. Zachęcam Cię do wystosowania pisma do zleceniodawcy, aby zaczął odprowadzać również "składkę chorobową". 90 dni minie szybko... 
A w celu poukładania informacji o umowach zleceniu i składkach zachęcam do lektury:      
 
http://www.zus.pl/files/Jestes%20zleceniobiorca.pdf
 
Moni dopiero po napisaniu zobaczyłam, że się zdecydowałaś na opłacanie ubezpieczenia chorobowego.
21 lipca 2015 17:14 / 1 osobie podoba się ten post
moni19_88

Dziękuję wam dziewczyny za naświetlenie sprawy jak w temacie :) poinformowałam firmę że chcę odprowadzać składki chorobowe nie robili problemów :)

Wreszcie siadłam. Jest 42 st. w cieniu .Czytam i tylko przepisze bo głowa nie pracuje na normalnych obrotach. Od ponad mca taka pogoda z dwoma paro - minutowymi przerywnikami na parę kropli ciepłego deszczu.Ale do rzeczy.Wygrzebałam w "Gazecie Prawnej" kilka informacji może sie przydadza.

Pytanie: Czy umowa zlecenie liczy sie do stazu pracy i jak długo mogę tak pracować?

Odpowiada prawnik:
Umowa zlecenie nie podlega kodeksowi pracy,nie liczy sie więc do stażu,od ktorego zależą uprawnienia pracownicze,np.urlop,wypłaty za noce,nadgodziny,itd.
Jest umowa cywilno prawna regulowana przez kodeks cywilny (art.734-751). Ale zatrudniony na zleceniu podlega obowiązkowo ubezpieczeniu emerytalnemu,rentowemu i zdrowotnemu,a sam może opłacać chorobowe. Skoro więc ZUS przjmuje pieniądze,to osoba taka ma zaliczona pracę na zleceniu do uprawnień emerytalnych,jako okres skladkowy.Zlecenie daje też prawo do zasiłku dla bezrobotnych,jesli zarobek był choć taki,jak minimalna płaca (w tym roku 1750 zł, w ubiegłym 1680 ).Na zleceniu mozna pracować bez ograniczeń czasowych - strony moga podpisywać tę umowę,jak długo zechcą.
21 lipca 2015 17:22 / 1 osobie podoba się ten post
Zlecenie daje prawo do nabycia prawa dd zasiłku dla bezrobotnych...........ale musza być spełnione co najmniej dwa warunki:
 1/ składki odprowadzane od płacy minimalnej
2/ firma-agencja musi opłacać składki na FGŚP /fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych/
O ile z tym pierwszym punktem już w agencjach jest coraz lepiej, o tyle punkt 2 ma zastosowanie li tylko wtedy, gdy zatrudnionych jest powyżej 20 osób. Z tym bywa bardzo różnie...bo firmy dzielą się zakładając filie, oddziały itp. Najlepiej zapytać u źródła czyli w swojej macierzystej agencji,czy takie składki są odprowadzane......żeby potem nie być rozczarowanym.
21 lipca 2015 17:37 / 1 osobie podoba się ten post
Mozna jeszcze dodac ze umowa zlecenie nie uprawnia do swiadczen z tytulu ubezpieczen.Nie otrzymacie wyplaty swiadczenia np przy ubezpieczeniu od utraty pracy oraz ubezpieczonych kredytach.Do wyplaty takich swiadczen uprawnia umowa o prace
21 lipca 2015 17:43 / 1 osobie podoba się ten post
ewa14

Zlecenie daje prawo do nabycia prawa dd zasiłku dla bezrobotnych...........ale musza być spełnione co najmniej dwa warunki:
 1/ składki odprowadzane od płacy minimalnej
2/ firma-agencja musi opłacać składki na FGŚP /fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych/
O ile z tym pierwszym punktem już w agencjach jest coraz lepiej, o tyle punkt 2 ma zastosowanie li tylko wtedy, gdy zatrudnionych jest powyżej 20 osób. Z tym bywa bardzo różnie...bo firmy dzielą się zakładając filie, oddziały itp. Najlepiej zapytać u źródła czyli w swojej macierzystej agencji,czy takie składki są odprowadzane......żeby potem nie być rozczarowanym.

Pisalam o płacy minimalnej nawet wymieniłam kwoty obowiązujące w tym roku i w ubiegłum