Dla tych co maja doła 2

07 lutego 2015 22:21 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Jak zaczynałam szukać pracy to podpisałam umowę z czterema agencjami....aż wstyd się przyznać,wreszcie ta w której do dziś pracuję znalazła mi najszybciej zlecenie,a umowę podpisałam dopiero jak zostałam zaakceptowana . Potem musiałam na poprzednie umowy pisać rezygnecje. Wogóle to byłam tak jak Ty zdesperowana,kilka miesięcy czekałam na wyjazd,bo rodzina...bo brak akceptacji...bo cos tam ..bo zastój i tak było w kółko. 
Jak tylko wyjechałam to codziennie miałam propozycje z innych agencji,pomimo że napisałam rezygnacje hi,hi To taki paradoks.
Jak wróce do domu nie zamierzam czekać ani dnia,ąz moja agencja się obudzi,będę już w poniedziałek aplikować do wybranych agencji.

Skąd ja to znam :) półtora miesiąca poszukiwań pracy jak nie było to nie było a teraz jak już pracuje rozdzwonił się telefon.
Nie czekaj masz racje,szukaj tak wcześnie jak tylko możesz,pytałam w kilku agencjach o wielkanoc to już to co było wiadomo że będzie wymiana zeszło im z ofert ale napewno będą coś jeszcze mieć teraz trzeba miec ręke na telefonie i zawracać im głowe....
07 lutego 2015 22:36 / 4 osobom podoba się ten post
slonecznie

Czyli rozumiem, że mając podpisaną umowę z tą moją firmą mogę spokojnie dalej szukać ofert i w innych firmach, ale nie mogę tylko ofert w innych firmach podpisać dopóki w mojej obecnej nie wypowiem, tak? I za to szukanie ofert w innych firmach (bez podpisywania żadnego) moja obecna firma nie może mi żadnej kary walnąć, nie? Będę bardzo wdzięczna za info, bo tak czuję, że trochę związałam sobie ręce, a czas płynie.

Ja Ci powiem tak: agencje są cwane,łapią opiekunki na umowy żeby miec w razie "w" kandydatkę,ale taka umowa nic nie znaczy jesli dana agencja nie przedsawia Ci żadnej oferty,albo przedsawia ofetrty a Ty dalej nie wyjeżdzasz. Tak naprawdę dopiero wtedy jesteś "złapana" jesli rodzina cię zaakceptuje,dostajesz polecenie wyjazdy,wtedy wycofac sie  nie mozesz bo wtedy agencja moze obciązyc Cię karą. 
Proponuje Ci umawianie się z agencjami na podpisanie umowy wtedy kiedy już będziesz miec decyzje o akceptacji,choć agencje czesto boją się polecac opiekunkę rodzinie ,własnie dlatego że jak już zostanie zaakceptowana to zrezygnuje. Dlatego tez wolą podpisac umowę i dopiero polecac. Rozumiesz....chodzi o to ,żeby agencja nie wyszła na niewiarygodną wobec niemieckiej rodziny.
Jesli jednak podpiszesz kilka umów i zaczną napływac propozycje ,i  którąś wybierzesz,to mozesz to kazdej z tych agencji napisac meila,bądż zadzwonic i powiedziec,że przyjełaś oferte z innej agencji i chwilowo rezygnujesz ze wspólpracy z tą. Nikt nie będzie Ci robić z tego powodu problemów,kazdy pwoie,że w takim razie odkłada Twoje dane na potem.
07 lutego 2015 22:44
ivanilia40

Ja Ci powiem tak: agencje są cwane,łapią opiekunki na umowy żeby miec w razie "w" kandydatkę,ale taka umowa nic nie znaczy jesli dana agencja nie przedsawia Ci żadnej oferty,albo przedsawia ofetrty a Ty dalej nie wyjeżdzasz. Tak naprawdę dopiero wtedy jesteś "złapana" jesli rodzina cię zaakceptuje,dostajesz polecenie wyjazdy,wtedy wycofac sie  nie mozesz bo wtedy agencja moze obciązyc Cię karą. 
Proponuje Ci umawianie się z agencjami na podpisanie umowy wtedy kiedy już będziesz miec decyzje o akceptacji,choć agencje czesto boją się polecac opiekunkę rodzinie ,własnie dlatego że jak już zostanie zaakceptowana to zrezygnuje. Dlatego tez wolą podpisac umowę i dopiero polecac. Rozumiesz....chodzi o to ,żeby agencja nie wyszła na niewiarygodną wobec niemieckiej rodziny.
Jesli jednak podpiszesz kilka umów i zaczną napływac propozycje ,i  którąś wybierzesz,to mozesz to kazdej z tych agencji napisac meila,bądż zadzwonic i powiedziec,że przyjełaś oferte z innej agencji i chwilowo rezygnujesz ze wspólpracy z tą. Nikt nie będzie Ci robić z tego powodu problemów,kazdy pwoie,że w takim razie odkłada Twoje dane na potem.

Dziękuję, że mi to wyjaśniłaś. Ale mam jeszcze jedno pytanie: w umowie obowiązuje zazwyczaj 14 dniowy okres wypowiedzenia. Czy to znaczy, ze przez te 14 dni po wypowiedzeniu nie mogę podpisać i przyjąć oraz wyjechać z inną agencją?
07 lutego 2015 22:47 / 2 osobom podoba się ten post
slonecznie

Dziękuję, że mi to wyjaśniłaś. Ale mam jeszcze jedno pytanie: w umowie obowiązuje zazwyczaj 14 dniowy okres wypowiedzenia. Czy to znaczy, ze przez te 14 dni po wypowiedzeniu nie mogę podpisać i przyjąć oraz wyjechać z inną agencją?

Ten 14-todniowy termin obowiazuje wtedy kiedy jestes juz na wyjezdzie,bo będąc w Polsce ,jesli wypowiesz umowe to i tak agencja nigdzie Cie juz nie wyśle. Jesli zdecydujesz sie wyjechac z jakąs agencją ,a będziesz miec podpisane umowy z innymi to spokojnie mozesz bez wypowiadania umowy wyjechac ,tylko powiadom inne agencje ze juz masz zaakcptowaną oferte.
08 lutego 2015 10:01 / 2 osobom podoba się ten post
ales ty błyskawica !!!!! wywaliłam moje gorzkie żale,bo jakoś tak mi się wstyd zrobiło,że chyba sama nie wiem czego chce,stella dobra, spokój, luz no to sie pewnie babie we łbie przewraca,czyli mnie,,,ja taka chandryczna tu jestem od czasu do czasu ale tez zamknieta w sobie,wiec juz sie nie żale ,popłacze sobie cichutko w podusie i bedzie dobrze,ja jestem stadne zwierzę i lubie kolo siebie ludzi a tu jak w grobowcu,babcia spi całe dnie ,chalupa wielka,wiocha,że decha zabic,,,,,ale juz lepiej,,,a do domu wracam 3 marca......buziaki...łopate biorę :) :) :)
08 lutego 2015 10:09
ivanilia40

Ja Ci powiem tak: agencje są cwane,łapią opiekunki na umowy żeby miec w razie "w" kandydatkę,ale taka umowa nic nie znaczy jesli dana agencja nie przedsawia Ci żadnej oferty,albo przedsawia ofetrty a Ty dalej nie wyjeżdzasz. Tak naprawdę dopiero wtedy jesteś "złapana" jesli rodzina cię zaakceptuje,dostajesz polecenie wyjazdy,wtedy wycofac sie  nie mozesz bo wtedy agencja moze obciązyc Cię karą. 
Proponuje Ci umawianie się z agencjami na podpisanie umowy wtedy kiedy już będziesz miec decyzje o akceptacji,choć agencje czesto boją się polecac opiekunkę rodzinie ,własnie dlatego że jak już zostanie zaakceptowana to zrezygnuje. Dlatego tez wolą podpisac umowę i dopiero polecac. Rozumiesz....chodzi o to ,żeby agencja nie wyszła na niewiarygodną wobec niemieckiej rodziny.
Jesli jednak podpiszesz kilka umów i zaczną napływac propozycje ,i  którąś wybierzesz,to mozesz to kazdej z tych agencji napisac meila,bądż zadzwonic i powiedziec,że przyjełaś oferte z innej agencji i chwilowo rezygnujesz ze wspólpracy z tą. Nikt nie będzie Ci robić z tego powodu problemów,kazdy pwoie,że w takim razie odkłada Twoje dane na potem.

Ja właśnie tak robie,podpisuje dopiero umowę jak mnie rodzina zaakceptuje.Zazwyczaj dzwonie do kilku firm tak która przedstawi mi najlepszą oferte z nimi podpisuje umowę,a potem informuje pozostałe agencje że już mam pracę,nigdy nie było z tym problemu.
08 lutego 2015 10:10 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Ja podpisuję  umowę z firmą gdy mam już zlecenie, a nie odwrotnie. 

Alina, ta firma, z która słoneczko podpisała umowę, jako chyba jedyna podpisuje umowy przed wyjazdem i to osobiście, żadna poczta , samemu do jednej z siedzib trzeba jechać.
08 lutego 2015 11:04 / 6 osobom podoba się ten post
08 lutego 2015 11:05 / 6 osobom podoba się ten post
08 lutego 2015 11:15 / 2 osobom podoba się ten post
kasiachodziez

Ja już nawet do cycków nie chcę!!!! Już niedługo 75H będzie za mały...Niech idzie do mojego Ludwisia...on ma chude nogi...
08 lutego 2015 11:17
Ola55

Ja już nawet do cycków nie chcę!!!! Już niedługo 75H będzie za mały...Niech idzie do mojego Ludwisia...on ma chude nogi...

Ty nie wybrzydzaj bo ci w biodra pójdzie :))) jak masz za dużo......to się podziel przyjme każdą ilość :))
08 lutego 2015 11:25
Z wielką chęcią się z Tobą Kasiu podzielę! Szczególnie z ud bym sobie coś odjęła...Bo ja to taka gruszka jestem...Nie lubię gruszek...
08 lutego 2015 11:27
Ola55

Z wielką chęcią się z Tobą Kasiu podzielę! Szczególnie z ud bym sobie coś odjęła...Bo ja to taka gruszka jestem...Nie lubię gruszek...

Olcia ja chce troche więcej cycków :)) w udach i biodrach sama mam za dużo!!
08 lutego 2015 11:48 / 1 osobie podoba się ten post
To z cycków też mogę Ci trochę odstąpić! Bo to jednak waży...i kręgosłup boli. Ale mam dobre BH więc jeszcze daję radę je dźwigać...Gorzej z udami...Ale z udek to mało która chce...No i brzuszek...Muszę zacząć ćwiczyć! Muszę!!!I ŻP...
08 lutego 2015 12:33 / 1 osobie podoba się ten post
czekam na ciebie !!!! ale bysmy sobie poganialy !!!! hahahaa