Koniec i początek - x zakończenie

09 lutego 2015 18:57 / 6 osobom podoba się ten post
kika1

Opisalas z rozmachem dzien pracy Pflegekrätfe:)))
Mysle, ze pdp lezacych /jesli takich masz w grupie/ mozesz wyszorowac po sniadaniu))) Zmiany ranne sa ciezsze od popoludniowej, to fakt tylko nikt ich nie chce brac.
Czytajac Twoj opis, mialam wrazenie, ze pracujesz w moim Altenheimie. Z dnia na dzien bedziesz wiecej informacji zbierala. Mam nadzieje, ze przynajmniej przez pierwsze trzy dni /normalnie trwa to tydzien/ chodzisz z doswiadczona Pflegekräfte.
 
 
 
Trzymam kciuki, piszesz zwiezle i na temat, jednym slowem cudnie:)

Kika-nie boje sie pracy-na 8 godzin pracuje sie gora 5-6 godzin-i to tez nie tak intensywnie-ale jezu jak poznac tych pacjentow z nazwiska i po przekazaniu zmany wiedziec w ktorym pokoju lezy moj pacjent -gora/dol/jak romiescic czasowo priorytety-oj na to potrzebuje czasu-jestem sama polka -same niemki i niemcy-dziekuje  ci za odzew bardzo chetnie skorzystam z twoich doswiadczen i rad
09 lutego 2015 19:32 / 4 osobom podoba się ten post
reanata

Kika-nie boje sie pracy-na 8 godzin pracuje sie gora 5-6 godzin-i to tez nie tak intensywnie-ale jezu jak poznac tych pacjentow z nazwiska i po przekazaniu zmany wiedziec w ktorym pokoju lezy moj pacjent -gora/dol/jak romiescic czasowo priorytety-oj na to potrzebuje czasu-jestem sama polka -same niemki i niemcy-dziekuje  ci za odzew bardzo chetnie skorzystam z twoich doswiadczen i rad

Trzymam kciuki, żeby Ci się udało;))))  Poradzisz sobie, Polki są zorganizowane. Inaczej jak ogarnęłybyśmy cały domowy kierat i prace na 150% normy na etacie? To kwestia poznania pacjentów. Potem będzie z górki. "Grafik obsługi" pacjentów sam będzie Ci się ukladał w głowie :)))))
09 lutego 2015 19:37 / 3 osobom podoba się ten post
reanata

Kika-nie boje sie pracy-na 8 godzin pracuje sie gora 5-6 godzin-i to tez nie tak intensywnie-ale jezu jak poznac tych pacjentow z nazwiska i po przekazaniu zmany wiedziec w ktorym pokoju lezy moj pacjent -gora/dol/jak romiescic czasowo priorytety-oj na to potrzebuje czasu-jestem sama polka -same niemki i niemcy-dziekuje  ci za odzew bardzo chetnie skorzystam z twoich doswiadczen i rad

Reniu! Głowa do góry. Nie takie rzeczy musiałaś zapewne w życiu ogarnąć. Wszystko będzie dobrze, jestem pewna. Nawet   mogłabym się z Tobą o to założyć.
09 lutego 2015 19:54 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Acha! No to się dowiedziałam....

Tak. To się nazywa mieć takt i wyczucie sytuacji.
09 lutego 2015 20:09 / 5 osobom podoba się ten post
reanata

Kika-nie boje sie pracy-na 8 godzin pracuje sie gora 5-6 godzin-i to tez nie tak intensywnie-ale jezu jak poznac tych pacjentow z nazwiska i po przekazaniu zmany wiedziec w ktorym pokoju lezy moj pacjent -gora/dol/jak romiescic czasowo priorytety-oj na to potrzebuje czasu-jestem sama polka -same niemki i niemcy-dziekuje  ci za odzew bardzo chetnie skorzystam z twoich doswiadczen i rad

Reniu wiesz,że wszystko co nowe urasta do rangi niewykonalnego.Ale już po tygodniu pracy będzie o wiele prościej a nie obejrzysz się jak będziesz śmigać po pokojach i piętrach z zamkniętymi oczami.My Polki jesteśmy bardzo dobrze zorganizowane i nie ma na nas mocnych.Trzymam za Ciebie mocno kciuki i jestem pewna,że dasz radę.Kto jak nie Ty?Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.
09 lutego 2015 20:21 / 3 osobom podoba się ten post
amelka

Tak. To się nazywa mieć takt i wyczucie sytuacji.

Amelko! Chyba to nie zostało tak odebrane jak zamierzałam, chodziło mi o to, że wsadziłam kinola nie tam gdzie powinnam no i  dano mi to do zrozumienia.
09 lutego 2015 20:27 / 5 osobom podoba się ten post
Reanata, są Ludzie, którym warto pomagać. To tacy jak Ty,  którzy wierzą w siebie, nie poddają  i walczą. 
Jesteś wartościowym Człowiekiem, a swoje odczucia opisujesz sosób ciekawy i interesujący.
Czytajac Twój tekst myślami przenoszę się do miejsc i sytuacji, w których się znajdujesz.
Zdrowia życzę i spoko, każdego dnia będziesz poznawać coraz to więcej i więcej.
A z czasem "obmyślisz" jak najlepiej pracę zorganizować, ponieważ już teraz nad tym się zastanawiasz.
Nie od razu przecież Kraków zbudowano ).
09 lutego 2015 20:37 / 5 osobom podoba się ten post
Alina

Amelko! Chyba to nie zostało tak odebrane jak zamierzałam, chodziło mi o to, że wsadziłam kinola nie tam gdzie powinnam no i  dano mi to do zrozumienia.

Tak. Obcesowo dano do zrozumienia.
Tajemnice pomiędzy 2 osobami, jesli są w towarzystwie trzeciej, są nietaktem wobec tej ostatniej.
A ta trzecia osoba, to np. ja, Ty-wirtualna. 
Lepiej byłoby nie odpowiadać nic. "Milczenie jest złotem" mawiają. 
09 lutego 2015 20:47 / 3 osobom podoba się ten post
amelka

Tak. Obcesowo dano do zrozumienia.
Tajemnice pomiędzy 2 osobami, jesli są w towarzystwie trzeciej, są nietaktem wobec tej ostatniej.
A ta trzecia osoba, to np. ja, Ty-wirtualna. 
Lepiej byłoby nie odpowiadać nic. "Milczenie jest złotem" mawiają. 

No już dobrze, dobrze. Następnym razem dam sobie po paluchach zanim coś wystukam na klawiaturze.
09 lutego 2015 20:53 / 5 osobom podoba się ten post
reanata

Kika-nie boje sie pracy-na 8 godzin pracuje sie gora 5-6 godzin-i to tez nie tak intensywnie-ale jezu jak poznac tych pacjentow z nazwiska i po przekazaniu zmany wiedziec w ktorym pokoju lezy moj pacjent -gora/dol/jak romiescic czasowo priorytety-oj na to potrzebuje czasu-jestem sama polka -same niemki i niemcy-dziekuje  ci za odzew bardzo chetnie skorzystam z twoich doswiadczen i rad

Napisalam dla Ciebie sciage i poszlo.... w kosmos;(
 
Tak wiec najwazniejsze:
Nazwiska, pokoje i zchorzenia - musisz sama opanowac. po trzech dniach pdp bedziesz znala, jak Polski alfabet.
  Wszystko pozostale w Twoim opisie jest wiecej niz okej.
 
  Po oporzadzeniu wszystkich pdp oblec wszystkie pokoje i lazienki, samokontrola jest wskazana.
 
Teraz pora na Twoja przerwe, u nas 10.00 10.30 lub 10.30-11.00.
 
Okolo 11.oo sprawdz na tablicy czy dodatkowo cos przynalezy do Twojej grupy.... i tak w moim Heimie np. jedna grupa przydzielona jest do kuchni, inna do robienia zamowien na inko-meterial, srodki higieniczne i inne zamowienia.  Dodalabym od siebie pytaj pielegniarke oddzialowa o wszystko co jest Ci obce, nikt nie bedzie sie z Ciebie nasmiewal, raczej pochwalal, bo porzekadlo "kto pyta nie bladzi" Niemcom jest tez dobrze znane.
 
  Czas na obiad... pytaj w czym pomoc bardziej doswiadczone  
 
 Toilettengang. Wiadomo... kazdy swoja grupe robi, lezacym  WLASCIWIE zmienia pieluchy i  PORZADNIE lageruje.
Gdy osoba trudna kolezanki sie umawiaja i robia razem, latwiej i lzej a przy tym mozna pogadac:)  
 
Teraz czas na klikanie w komputerze  swoja grupe obstukac /przyjdzie czas na dokumentacje pelniejsza/
 
  i o 13.15 Sprawozdanie z dnia czyli Übergabe. 
 
Wlasciwie Ty to wszystko juz znasz... jeszcze raz... wazne bys zostawila w POKOJU  i LAZIENCE porzadek i lagerowala wlasciwie pieluche nakladala, zeby popoludniowa zmiana na Ciebie nie nadawala. Jezeli nie jestes pewna zapytaj Oddzialowa, ona jest wyszkolona i w razie niedociagniec na nia mozesz sie powolac. 
 
  Trzymaj sie;)))        
09 lutego 2015 21:02 / 3 osobom podoba się ten post
Reniu,jestem z Tobą całym sercem,wiem że sobie poradzisz Siostra :)
09 lutego 2015 21:52 / 5 osobom podoba się ten post
tak czytam sobie to forum i czytam, ale dopiero konkretny temat o heimie zmusil mnie do zalozenia konta Widze,ze roznie bywa w heimach.renatko ja tez na poczatku mialam stresa.Pisalam wszystko na karteczkach,co gdzie jak i co potrzebuje, ale z czasem przychodzi jak automat.2tyg i bedziesz oblatana.Ten dzwoneczwk nazywaja u nas pipsar Rzadko kto w heimie ma vollzeit.Zwykle reglamentuja etaty na 60-80 procent ale i tak dobrze placa.Pomieszczenie z urzadzeniem do dezynfekcji to fekaliaraum.Moze Ci sie przyda.Pozdrawiam
09 lutego 2015 22:01 / 2 osobom podoba się ten post
PHK

tak czytam sobie to forum i czytam, ale dopiero konkretny temat o heimie zmusil mnie do zalozenia konta :-)Widze,ze roznie bywa w heimach.renatko ja tez na poczatku mialam stresa.Pisalam wszystko na karteczkach,co gdzie jak i co potrzebuje, ale z czasem przychodzi jak automat.2tyg i bedziesz oblatana.Ten dzwoneczwk nazywaja u nas pipsar :-)Rzadko kto w heimie ma vollzeit.Zwykle reglamentuja etaty na 60-80 procent ale i tak dobrze placa.Pomieszczenie z urzadzeniem do dezynfekcji to fekaliaraum.Moze Ci sie przyda.Pozdrawiam

Jest nas coraz wiecej, milo:) Dziel sie z nami swoja wiedza!  
 
09 lutego 2015 22:10 / 10 osobom podoba się ten post
Nie chce zasmiecac blogu renatki.Moze zaloze osobny Zaczynalam jako opiekunka 24.Walczylam z tym wszystkim o czym pisza dziewczyny na forum.Dokonalam wyboru i zostalam.Udalo sie ulozylo,ktos pomogl tam z gory.
09 lutego 2015 22:11 / 2 osobom podoba się ten post
teresa-p

Reniu,jestem z Tobą całym sercem,wiem że sobie poradzisz Siostra :)

Poradzi sobie bez dwoch zdan, z tego co nam opisala, odnioslam wrazenie, ze pracuje kupe dni:)))
Pojdzie jej jak z platka, to madra dziewczyna.