Koniec i początek - x zakończenie

09 lutego 2015 22:17 / 2 osobom podoba się ten post
PHK

Nie chce zasmiecac blogu renatki.Moze zaloze osobny :-)Zaczynalam jako opiekunka 24.Walczylam z tym wszystkim o czym pisza dziewczyny na forum.Dokonalam wyboru i zostalam.Udalo sie ulozylo,ktos pomogl tam z gory.

Mysle, ze Renatka nic przeciw komentarzom nie ma, nie zaznaczyla, by nie komentowac. Dla pewnosci spytam jutro;)
09 lutego 2015 22:31 / 4 osobom podoba się ten post
Renatko,
jestem całym sercem z Tobą, tak się cieszę z Twojego sukcesu.
Wierzę że wszystko Ci się uda i od tej pory już z górki będziesz miała....

:):):):):):)
09 lutego 2015 22:52 / 2 osobom podoba się ten post
reanata

Njpierw napisze skad wziela sie sama mysl pracy stalej-w Niwmczech a w tym przypadku w Haim-
A wiec-juz slysze swojego srogiego poloniste renata nie zaczynamy zdania od ,,a wiec...
We wrzesniu dopiero minie 4 lata jak zaczelam swoje wyjazdy do opieki-
nie jest to duzy okres czasu porownujac co niektorych kolezanek doswiadczenie i lata pracy w tej profesji.
Po roku swojego debiutu w De z ,,franc glupoty,, wyslalam swoje cvna pewne ogloszenie-byla to praca w Haim w Monachium-juz wtedy proponowano mi niezle warunki zatrudnienia i placy.....,to bylo w momencie kiedy kredyt gonil kredyt-dzieci moje niesamodzielne-nie mialam szans podjac takiego ryzyka.
Ale od roku mysl wrocila do mnie,chec stabilizacji-normalnego zycia-kiellkowa z miesiaca na miesiac i zapuscila swoje korzenie w mojej glowie bardzo gleboko.
Szukalam,wylapywalam ogloszenia-wysylam cv-uwierzcie mi bylo mi wszytko jedno czy to bedzie ,,haim,, czy produkcja -zawsze kiedy byl odzew na moje zgloszenie-bylaqm niedyspozycyjna-czyli na zleceniu w DE,
Teraz z prespektywy czasu stwierdzam ze tak mialo byc.....
Psychicznie nastawiano bylam ze bedac Bedburg -u mojego Josefa-to zakonczenie mojej pracy -24h/-wtedy tez poinformowalam swoja rodzina o mojej decyzji ,gdyz terminowo juz zgadzaly sie nam daty mojego niedoszlego a terazniejszego pracodawcy.
Mama moja nie akceptowala mojej decyzji-dzieci roznie-co bede owijac-maja swoje zycie...i ja bardziej  jestem tym ,,bankomatem,,.....
Sprawe rozwiazala smierc tesciowej-i ,,wyrostek,,-moja niedyspozycja-.nie wracam do tematu wiekszosc zna....ze moj wyjazd na stale w dniu 2 stycznia 2015 nie doszedl do skutku
Wyjechalam na zlecenie do Bad Saden-....zalamana-bez pomyslu na zycie,bez nawet checi do walki o cokolwiek.
Amelka-mi bardzo pomogla-to madra kobieta
wyslalam swoje cv na inny adres pracy stalej-i kulam zelazo....,i jak wiecie z dwoch firm wybralam jedna w  ktorej teraz jestem,,,,
Dzisiaj byl moj pierwszy dzien-.............................cdn
ps.prosze o zrozumienie gdyz nigdy nie potrafilam pisac-ani uzewnetrzniac sie publicznie,pomyslalm ze jak opisze w blog,,swoje doswiadczenie moze komus pomoge a jednoczesnie licze na pomoc wsrod kolezanek kolegow

Wow !!! To bardzo sie ciesze ze tak ci sie sprawy potoczyly.Powodzenia zycze i szykuj miejsce dla kolegi z forum ha ha
09 lutego 2015 23:28 / 1 osobie podoba się ten post
Renatka dasz rade wszyscy jestesmy z toba !! Co nas nie zabije to nas wzmocni!!A my Polki silne kobiety jestesmy!!Piszesz cudnie !!Wiele mozna sie dowiedziec z twojich opisow powodzenia kochana:))
09 lutego 2015 23:32 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Wow !!! To bardzo sie ciesze ze tak ci sie sprawy potoczyly.Powodzenia zycze i szykuj miejsce dla kolegi z forum ha ha

Mezczyzni ORIM w Altenheimach sa mile widziani, idz osobiscie z cv,  kontakt bezposredni jest dobrze widziany! Szczegolnie, ze praktyke w opiece juz masz. Moim szefem zostal facet, ktory wczesniej zajmowal sie prywatna opieka, Polak ze Slaska. Powodzenia.
10 lutego 2015 09:26 / 2 osobom podoba się ten post
Sama bym chciala sprobowac , tez mam dosc tych walizek, mam doswiadczenie dobry komunikatywny , tylko niewiem gdzie wyslac CD.......
 
10 lutego 2015 11:05 / 1 osobie podoba się ten post
kika1

Mezczyzni ORIM w Altenheimach sa mile widziani, idz osobiscie z cv,  kontakt bezposredni jest dobrze widziany! Szczegolnie, ze praktyke w opiece juz masz. Moim szefem zostal facet, ktory wczesniej zajmowal sie prywatna opieka, Polak ze Slaska. Powodzenia.

Wszystko to wiem,ale dzieki za podpowiedzi
10 lutego 2015 14:54 / 1 osobie podoba się ten post
kika1

Mysle, ze Renatka nic przeciw komentarzom nie ma, nie zaznaczyla, by nie komentowac. Dla pewnosci spytam jutro;)

Witaj-naturalnie komentarze sa wskazane i kazda pomoc mi sie przyda-jak rowniez  innym czytelnikom.juz niejednokrotnie udowodnilo jaka wielka  posiadamy  zauwazylam ze zalazylas swojego bloga-zanim go przeczytam juz napisze ze skorzystalam z twojej wczorajszej rady i chodzilam pracujac z zeszytem-za co dziekuje..;););)
10 lutego 2015 14:57 / 2 osobom podoba się ten post
janinkalub

Sama bym chciala sprobowac , tez mam dosc tych walizek, mam doswiadczenie dobry komunikatywny , tylko niewiem gdzie wyslac CD.......
 

z doswiadczenia wiem ze wystarczy decyzja o podjeciu pracy a internet jest najlepszym narzedziem do jej znalezienia;););)
10 lutego 2015 15:00 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Wow !!! To bardzo sie ciesze ze tak ci sie sprawy potoczyly.Powodzenia zycze i szykuj miejsce dla kolegi z forum ha ha

kurcze boje sie podziekowac za zyczenia -wiec odpukam-przesadna jestem-Orim-jestem jedyna polka-nie mam nic przeciwko temu aby nas bylo wiecej.....polski w niemczech;););)
10 lutego 2015 15:25 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

Witaj-naturalnie komentarze sa wskazane i kazda pomoc mi sie przyda-jak rowniez  innym czytelnikom.juz niejednokrotnie udowodnilo jaka wielka  posiadamy  zauwazylam ze zalazylas swojego bloga-zanim go przeczytam juz napisze ze skorzystalam z twojej wczorajszej rady i chodzilam pracujac z zeszytem-za co dziekuje..;););)

Nie zakladalam bloga, jedna z kolezanek dolaczyla i to od razu z duzej armaty strzelajac, mam nadzieje, ze bedziecie sie uzupelnialy.
Powodzenia... nie, nie, nie dziekuj, bron Cie bozzze:)))
10 lutego 2015 16:43 / 10 osobom podoba się ten post
Jestem po drugim dniu pracy-zmeczona-ale zanim opisze ten dzien dzisiejszy........to troszke wroce do podstaw mojego wyjazdu
Nie ukrywam ze karta przetargowa która zadecydowala o tym ze dzisiaj jestem tu właśnie w tym miejscu było moje samodzielne mieszkanie które mi oferowano,,,,,zaraz do tego wroce
druga firma oferowala dodatek do dniowki ale mieszkanie w dwu czy trzyosobowych pokojach-dodatek się również nalezal jak znalazlabym mieszkanie samodzielne co nie jest nieosiosiagalne w niemczech-ale....bariera jest ,,wadium,,trzymiesieczny czynsz-zaswiadczenie o zatrudnieniu itd.....wiec wracam do punktu-mieszkanie mam samodzielne 40m-wyposazone w podstawy ,tj,opisze...przedpokoj malutki-od prawej strony lazienka-wana,prysznic-umywalka-wc,z lewej mini he,he salon-kanapa-sofa-duza-sprawdzilam nowa-jako kobieta nie omieszkalam podniesc ladnej funkcjonalnej narzuty aby zobaczyc co pod nia....,lawa-telewizor-no-nowa generacja-teraz kuchnia-a raczej aneks kuchenny-2 szafki wiszace-dwie dolne-miedzy dolnymi kuchenka elektryczna i lodowka bez zamrazalanika-stolik i 3 krzeselka,oj masakra dla mnie..............,aneks sypialny lozko -nowe -wygodne-malzenskie-w domu takiego nie mam-szafa-funkcjonalna-a.......wroce do kuchni mam a raczej mialam do wczoraj-6 filizanek plus talerzyki-6 deserowych talerzy-6 plaskich -glebokich zero-sztucce 1 komplet 6-osobowy-garki-kompl-czyli patelnia-4 garnki wielkosciowo-komplet nozy-1 deska do krojenia-1 miotla,i do dziela Renato-jak to ogarnac-chcesz napic się kawy w czym ugotowac,chcesz kubek a nie filizanke brak-brak misek ,tarki,.....itd podstaw w kuchni wyposazaniu-ba nawet kosza na smieci brak ale kupilam worki-dlaczego to pisze ….gdyz lape się na tym ze chcialabym cos zrobic a po prostu nie dysponuje tym-o czym zapominam co znaczy ze jeszcze się nie przestawilam ze muszę wiele rzeczy kupic co oznacza inwestycje a z tym pieniazki.lodowka tyllko swiatlo-przyprawy i inne srodki spozywcze brak-warzywa,wszystko muszę kupic-chemia tez-w domu uzywalam persil a tu kupilam najtanszy,i reszte chemi w tym kontekscie-poczatki są trudne jak by nie patrzec troszke oszczednosci muszę mieć aby fukcjonowac-widomo cukiier,maka,sol,.......nie kupujemy co dziennie ale nie majac nic muszę kupic-uf..........juz mam-nie zapominam o recznikach-poscieli........
przypomne ile place -choc za luty i marzec jestem zwolniona za ta oplate -300e za 40 m/w tym mam prad ogrzewanie wode,telewizje i internet,smieci,
Trudne to dla mnie wszytko-ale przestawic się muszę z mysla ze ten dom to jak dom w polsce......a to to tez trudne.....cdn
10 lutego 2015 17:34 / 1 osobie podoba się ten post
Renatko, trzymam kciuki :)))
Powoli, ale do przodu, poradzisz sobie ze wszystkim.
Ten "x" będzie pozytywny :)
10 lutego 2015 17:35 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

kurcze boje sie podziekowac za zyczenia -wiec odpukam-przesadna jestem-Orim-jestem jedyna polka-nie mam nic przeciwko temu aby nas bylo wiecej.....polski w niemczech;););)

Renato Ja sie zastanawiam, czy bedzie mi sie taka praca w De opłacac, po odliczeniu mieszkania w De, , oraz mieszkania w Pl czynsz i media]
Prosze napisze mi, Twoj profil jest zamknięty i nie mam innego doiścia,żeby oto zapytac, A każdy mi mówi inaczej, Wiec jak jest naprawde?
 
10 lutego 2015 17:51 / 5 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Renato Ja sie zastanawiam, czy bedzie mi sie taka praca w De opłacac, po odliczeniu mieszkania w De, , oraz mieszkania w Pl czynsz i media]
Prosze napisze mi, Twoj profil jest zamknięty i nie mam innego doiścia,żeby oto zapytac, A każdy mi mówi inaczej, Wiec jak jest naprawde?
 

profil-adres email dla przyjaciol mam otwarty-wiec nie rozumie-tez place za mieszkanie w polsce tj 650 zl co miesiac-plus kredyt-plus studia corki i inne media-teraz przyjdzie mi placic za mieszkanie w niemczech,,,,,,,,,,,nie wiem jaka jest twoja sytuacja ,ale dla kobiety czy mezszczyzny ktorzy sa w zwiazku  stala praca w innym kraju nie ma  racji bytu na dluzsza  ,,mete,,.w moim obecnym polozeniu to jedyne wyjscie na normalne zycie-na ten moment pomimo ze place czysz  w polsce  w ktorym mam oplate za ogrzewanie,i  wode w medunkunku do mieszkanie 3  osoby-wiec z 650 zl z mieszkania w ktorym nikt  nie mieszka i nic nie uzywa  robia sie nadplaty-to samo  z energia-otrzymalam rachunek i do maja z nadplat nic nie place-pisze o fakturach czesiowych ktore wystawiaja a otrzymuje  elektronicznie,.....Ona tez kalkuluje....oszczednosci    koncza sie,na szczescie zywnosc w de jest tania w porownaniu do polski - za 50 e sama  dlugo przezyje-majac na wzgledzie tylko zywnosc-.....,nie wiem jak okaze sie to w rzeczywistosci-gdyz  moge odpowiedziec na zadane  przez ciebie pytanie za dwa trzy miesiace.......teraz mam tylko suche fakty i umowe  z pensja-.