Opiekunkowy kurs języka niemieckiego - dla początkujących

25 lutego 2015 09:02 / 1 osobie podoba się ten post
Im Moment ist schones Wetter. Die Sonne schneit aber ist ein bisschen kalt.
25 lutego 2015 09:03 / 1 osobie podoba się ten post
leni

Ich hoffe, dass hier jemand ist, wer kann gut Deutsch. Wir wollen auch keine Dichte auf deutsch schreiben. Wir brauchen die Sprache um zu besser hier leben. -meine Motto für heute - gib jedem Tag die Chance der schönste Deines Lebens zu sein

Ich hoffe,dass hier jemand ist ,der gut Deutsch kann.......Wir wollen auch keine Gedichte auf deutsch schreiben.........(( Dichte {f.} (też: Dicke, Dickflüssigkeit) gęstość {f.)) wir brauchen die Sprache um hier besser leben zu konnen...................
25 lutego 2015 09:04 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Im Moment ist schones Wetter. Die Sonne schneit aber ist ein bisschen kalt.

scheint ale sie pewnie pomyslilas.............
25 lutego 2015 09:04
przestaje bo nie jestem do konca wszystkiego pewna i nie iwiem czy sie nie wymadrzam :)
25 lutego 2015 09:05 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Im Moment ist schones Wetter. Die Sonne schneit aber ist ein bisschen kalt.

?.... aber es ist ein bisschen kalt. U Niemcow nie ma podmiotu domyslnego, stad to ,, es"
25 lutego 2015 09:06 / 1 osobie podoba się ten post
magdalena_k

scheint ale sie pewnie pomyslilas.............

Hahah pomylilam sie ale wyszlo  sehr komisch ;)))
25 lutego 2015 09:07 / 1 osobie podoba się ten post
magdalena_k

przestaje bo nie jestem do konca wszystkiego pewna i nie iwiem czy sie nie wymadrzam :)

Chyba wszyscy nie jestesmy pewni, ale co tam, w kupie sila hihihi
25 lutego 2015 09:11 / 2 osobom podoba się ten post
To powinno wszystko byc z tlumaczeniem.;) Niemiecki -polski.Takie moje skromne zdanie.
25 lutego 2015 09:14 / 4 osobom podoba się ten post
Diarana

To powinno wszystko byc z tlumaczeniem.;) Niemiecki -polski.Takie moje skromne zdanie.

Bez przesady trza troche wysilku do tego wlozyc takie jest zalozenie tego watku :)))
25 lutego 2015 09:30 / 2 osobom podoba się ten post
Meine Omi ist krank. Sie hat eine Grippe. Gestern war der Artz bei ihr. Er hat eine Tropfen aufgeschrieben. Omi hat sich von ihren Enkeln angesteckt. Warum sie wissen nicht, dass wenn jemand krank ist, soll nicht die aeltere Leute besuchen. Jetzt bin ich stink sauer. Oma hat fast ganze Nacht nicht geschlafen und mich gerufen
25 lutego 2015 09:35 / 4 osobom podoba się ten post
joannaxd

Meine Omi ist krank. Sie hat eine Grippe. Gestern war der Artz bei ihr. Er hat eine Tropfen aufgeschrieben. Omi hat sich von ihren Enkeln angesteckt. Warum sie wissen nicht, dass wenn jemand krank ist, soll nicht die aeltere Leute besuchen. Jetzt bin ich stink sauer. Oma hat fast ganze Nacht nicht geschlafen und mich gerufen

er hat ihr Tropfen verschrieben......
25 lutego 2015 09:41
magdalena_k

er hat ihr Tropfen verschrieben......

Corka mojej babci mowi tak, jak napisalam. To pewnie cos w rodzaju naszego: zapisal, przepisal, wypisal itp
25 lutego 2015 09:42 / 2 osobom podoba się ten post
joannaxd

Corka mojej babci mowi tak, jak napisalam. To pewnie cos w rodzaju naszego: zapisal, przepisal, wypisal itp

roznie bywa i roznie mowia ja bym tak powiedziala.............
25 lutego 2015 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
magdalena_k

roznie bywa i roznie mowia ja bym tak powiedziala.............

Jest tez aufschrieben, wiec to nie blad. Moja pdp tez duzo tych rozdzielnie zlozonych czasownikow uzywa. Ale warto znac rowniez synonimy.
25 lutego 2015 09:54 / 3 osobom podoba się ten post
MeryKy

Bez przesady trza troche wysilku do tego wlozyc takie jest zalozenie tego watku :)))

Podzielam Twoje zdanie i jestem absolutną fanką tego wątku. Dla mnie, jako dla osoby nie umiejącej prawie ;) pisać po niemiecku, to rewelacja.
Nie wspomnę również o tym, że można poznać nowe słówka, a jak się ich nie rozumie, to do Worerterbucha ;) i korzysć podwójna.
Piszcie, piszcie nadworne germanistki. Czekam na nieco trudniejsze zdanka.:))))))))), bo na razie to przedszkole jest, ale tez potrzebne bardzo tym raczkującym z językiem.