PIT-y do Urzędu Skarbowego w Polsce

20 marca 2015 10:12
ewa14

Odkąd wprowadzono system e-deklaracje, rozliczam się elektronicznie.
Łatwo, szybko i zwrot też szybciutko jest na koncie:)

dokładnie tak samo juz pod koniec lutego miałam rozliczenie a za tydzien zwrot na koncie
20 marca 2015 10:29
Też wysyłałam 9 marca przez internet i do tej pory cisza, a miało być tak szybko.
20 marca 2015 12:13 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

A po co ci te 10 zl ? ha ha Poczekaj troszke a pozniej bedziesz mogla wszystko przechulac ha ha

Sporo kasy mi zwroca wiec sie jaram :)
21 lutego 2016 16:17
kolejne pytanie w tym roku bede sie rozliczala po raz pierwszy pracujac w tym zawodzie. Pracuje legalnie przez polska firme nie bardzo wiem jak ugryzc temat nie majac zadnych odliczen to boje sie do tematu podejsc. prosze o pomoc
21 lutego 2016 17:18 / 1 osobie podoba się ten post
Brzozahej

kolejne pytanie w tym roku bede sie rozliczala po raz pierwszy pracujac w tym zawodzie. Pracuje legalnie przez polska firme nie bardzo wiem jak ugryzc temat nie majac zadnych odliczen to boje sie do tematu podejsc. prosze o pomoc

Ja rozliczam się elektronicznie,na programie e-Deklaracje,szybko sprawnie pokazane jak chłop krowie na rowie
21 lutego 2016 17:28 / 2 osobom podoba się ten post
Brzozahej

kolejne pytanie w tym roku bede sie rozliczala po raz pierwszy pracujac w tym zawodzie. Pracuje legalnie przez polska firme nie bardzo wiem jak ugryzc temat nie majac zadnych odliczen to boje sie do tematu podejsc. prosze o pomoc

Jeśli jest to Twój jedyny dochód i pracujesz na umowę zlecenie to rozliczasz się na podstawie PIT-11, który otrzymujesz od firmy i wypełniasz PIT-37. Na pewno dostaniesz zwrot podatku. Możesz to zrobić sama ściągając program przez internet i wysłać do US poprzez e-deklaracje. W miscu gdzie normalnie się podpisujesz wpisujesz kwotę przychodu jaką osiągnęłaś w roku 2014. Jest to dzieinnie łatwe. Ja już otrzymałam zwrot podatku w wysokości 557 PLN. Poszło migusiem.
21 lutego 2016 17:39 / 2 osobom podoba się ten post
Brzozahej

kolejne pytanie w tym roku bede sie rozliczala po raz pierwszy pracujac w tym zawodzie. Pracuje legalnie przez polska firme nie bardzo wiem jak ugryzc temat nie majac zadnych odliczen to boje sie do tematu podejsc. prosze o pomoc

Dlaczego sie boisz?Nie bardzo rozumiem..Z firmy czy firm z którymi współpracowalaś w 2015  roku powinnas do konca lutego 2016 otrzymać PIT 11.Na ich podstawie jako osoba fizyczna rozliczasz się na druku PIT 37.W sieci jest multum stron dotyczących rozliczania PIT-ów.Programy do pobrania-wystarczy poszukać::)Informacje ,które podałaś w swoim profilu też do czegoś zobowiązują:):):)
21 lutego 2016 17:46 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Dlaczego sie boisz?Nie bardzo rozumiem..Z firmy czy firm z którymi współpracowalaś w 2015  roku powinnas do konca lutego 2016 otrzymać PIT 11.Na ich podstawie jako osoba fizyczna rozliczasz się na druku PIT 37.W sieci jest multum stron dotyczących rozliczania PIT-ów.Programy do pobrania-wystarczy poszukać::)Informacje ,które podałaś w swoim profilu też do czegoś zobowiązują:):):)

Ja nikogo nie osądzam bo nie znam,ale czasem lepiej prawdę napisac w profilu,a gdy ktoś jest nie wylewny to po prostu nic nie pisać,bo czasem takie informacje fakt zobowiązują,a moze to tak jak wnuczek mojej babci wykształcony elektronik pracownik mercedesa,a nie potafił mi w rowerze dętki napompować,myślałam ze padnę dzwonił do brata a ten instrukcji przez tel mu udzielał,w końcu sama to zrobiłam
21 lutego 2016 17:54
Brzozahej

kolejne pytanie w tym roku bede sie rozliczala po raz pierwszy pracujac w tym zawodzie. Pracuje legalnie przez polska firme nie bardzo wiem jak ugryzc temat nie majac zadnych odliczen to boje sie do tematu podejsc. prosze o pomoc

http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje

Na tej stronie znajdziesz swoj Pit 11 już wpisany ....jeśli poczekasz do konca lutego.......pobierasz program, ale nie musisz go instalować.
21 lutego 2016 18:01 / 2 osobom podoba się ten post
anerik

http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje

Na tej stronie znajdziesz swoj Pit 11 już wpisany ....jeśli poczekasz do konca lutego.......pobierasz program, ale nie musisz go instalować.

dokladnie o to mi chodzi........wpisujesz tylko swój PESEL o poszło........ dzicinnie proste i wiadomo że się nie pomylisz.

http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp/wstepnie-wypelnione-zeznanie-podatkowe-pfr
21 lutego 2016 18:43 / 3 osobom podoba się ten post
Oj,dziewczyny i po co to zaraz jakieś przytyki dotyczące profili ? przecież tylko zapytała . Że też wam się chce . Mnie tam rybka jakie kto ma wykształcenie ,ważne , żeby było z kim popisać .
21 lutego 2016 18:49 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Oj,dziewczyny i po co to zaraz jakieś przytyki dotyczące profili ? przecież tylko zapytała . Że też wam się chce . Mnie tam rybka jakie kto ma wykształcenie ,ważne , żeby było z kim popisać .

No nikt nikogo nie obraził,i zapewne też nikt się nie obraził,kto pyta nie błądzi,najważniejsze że kończyny się wykształcily i są zdolne do pracy,a reszta nie ważna.
21 lutego 2016 18:57 / 4 osobom podoba się ten post
Nie czuje sie obrazona raczej jestem zdania ze nie jest wstyd zapytac .... a po drugie czlowiek mimo wyksztalcenia uczy sie cale zycie. Madry czlowiek ... bo glupi to wcale sie nie uczy. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi jestem wdzieczna.
21 lutego 2016 19:02
Brzozahej

Nie czuje sie obrazona raczej jestem zdania ze nie jest wstyd zapytac .... a po drugie czlowiek mimo wyksztalcenia uczy sie cale zycie. Madry czlowiek ... bo glupi to wcale sie nie uczy. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi jestem wdzieczna.

Nikt nie jest mocny w każdym temacie,i to bez względu na wykształcenie,uczymy się do końca życia.
21 lutego 2016 19:05
Barbara niepowtarzalna

Oj,dziewczyny i po co to zaraz jakieś przytyki dotyczące profili ? przecież tylko zapytała . Że też wam się chce . Mnie tam rybka jakie kto ma wykształcenie ,ważne , żeby było z kim popisać .

Nie był to przytyk złośliwy,niemniej troszkę mnie post koleżanki rozbawił, jeśli można to tak nazwać:)A druga sprawa -jeśli ktoś zostawia otwarty profil to oczywiste ,że ktoś inny go czyta:)
A w kwestii wykształcenia to ostatnio mnie agencja przesłuchiwała:a pełna matura a niepełna, a studium policealne czy pomaturalne-po co im takie info????W tej robocie to ostatnia rzecz jaka dla Niemców ma znaczenie.Najlepsze było jednak pytanie o dzieciątka/tak się pani wyraziła:)/Więć melduję posłusznie ,że owszem, mam dzieciątka-maleństwa jeszcze,30 i 32latka zaledwie:):):Obie się pośmiałysmy:)