PIT-y do Urzędu Skarbowego w Polsce

21 lutego 2016 21:13 / 1 osobie podoba się ten post
nutka43

Mój syn pracował 6 m-cy w Niemczech i otrzymał od pracodawcy z Niemiec PIT-gdzie może go rozliczyć? wiem,że w Polsce jest taka możliwość tylko jak i gdzie to zrobić? Może któras z opiekunek miała z tym tematem doczynienia.Jestem z dolnosląskiego-może ktos ma jakies godne polecenia biuro? Z góry dziękuję ;)

Jeżeli tylko uzyskał dochody pracując w Niemczech to faktycznie musi sobie takie biuro poszukać, które mu ten pit rozliczy- koszt 210zł ( ja w tym roku rozliczałam i w zeszłym w firmie Meritum Group zwrot podatku z zagranicy w Nowym Sączu - proszę wpisać tak w internecie i jest tam numer telefonu podany).Ja na początku dzwonię i mówię co chcę uzyskać, potem przesyłam im wszystkie potrzebne papiery - Panie wszystko wyjaśnią co i jak należy zrobić. Ja tylko dodam, że w polskim Urzędzie Skarbowym w tym przypadku też trzeba złożyć taki formularz, że w Polsce nie uzyskało się dodatkowych dochodów- nie wiem, czy to jest płatne, ja np. musiałam złożyć zaświadczenie, że w Polsce uzyskałam tyle i tyle dochodów, a że w Niemczech zdecydowałam się na zwrot podatku ( bo tam też pracowałam na niemieckiej umowie o pracę)- to takie zaświadczenie jest płatne 20zł i to też odsyła się do tego biura co będzie Panią rozliczało i oni te skompletowane dokumenty wysyłają do Urzędu Skarbowego w Niemczech. Ja np. jak uzyskałam dochód i w Niemczech i w Polsce to rozliczenie polskiego pitu w tej firmie to koszt 99zł ( PIT- 36). Umowę musi też Pani podpisać z tym biurem, które zdecyduje się Pani rozliczyć ten niemiecki Pit. Od razu zaznaczam, że każdy przypadek jest inny- ja napisałam jak to u mnie zazwyczaj wygląda przy takim corocznym rozliczaniu się z Urzędami zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. P.S. Wszystko można załatwić drogą e- mailową i pocztą polską. Mam nadzieję, że pomogłam, a  w razie niejasności proszę pytać.
21 lutego 2016 21:19 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

Pracowałam też za granicą i w Polsce jednocześnie.....niestety nie mogłam tego pitu sama rozliczyć......każde legalnie działające biuro rachunkowe, podatkowe ci rozliczy i przynajmiej będziesz mieć pewność...co roku w tym wzgledzie zmieniają się przepisy, a oni za to będą odpowiadać.......
Pierwszy raz skorzystałam z tego rozliczenia....choć w Polsce wcześniej rozliczałam nie swoje działalności gospodarcze i prowadziłam księgi przychodów i rozchodów....

Nie każde biuro się takimi sprawami zajmuje - proszę nie wprowadzać innych w błąd.
21 lutego 2016 21:36
Kaspira009.12

Nie każde biuro się takimi sprawami zajmuje - proszę nie wprowadzać innych w błąd.

Jeśli tak ...to po prostu nie przyjmie takiego zlecenia......i jeszcze nawet w Polskim biurze można uzykać informację odnośnie biur Niemieckich......kto pyta nie błądzi....
21 lutego 2016 21:45
anerik

Jeśli tak ...to po prostu nie przyjmie takiego zlecenia......i jeszcze nawet w Polskim biurze można uzykać informację odnośnie biur Niemieckich......kto pyta nie błądzi....

Przecenia Pani dobroć co poniektórych osób - nie każde biuro chce pomóc i nie każde biuro będzie reklamować pozostałe, ja się z czymś takim jeszcze bynajmniej nie spotkałam, wręcz przeciwnie.
21 lutego 2016 21:52
Kaspira009.12

Przecenia Pani dobroć co poniektórych osób - nie każde biuro chce pomóc i nie każde biuro będzie reklamować pozostałe, ja się z czymś takim jeszcze bynajmniej nie spotkałam, wręcz przeciwnie.

Nie przeceniam, ja miałam to szczęście.....wszystko zależy od kompentencji i człowieczeństwa.......a, że  nie każde.....to prawda.
21 lutego 2016 21:53 / 2 osobom podoba się ten post
Kaspirka-a Ciebie co wzięło na to "Paniowanie"?:):):)Hi hi

Dodam tylko,że nawet jak się w PL nie osiągnęło żadnego dochodu to powinno się złożyć PIT tzw.zerowy/PIT 37-dla osób fizycznych/Niby się nic nie stanie,jak się go nie złoży,ale znajoma moja miała przez to masę kłopotów -co chwila ją wzywali z papierami do kontroli.I rzeczywiście,nie każde biuro rachunkowe bierze zagraniczne rozliczanie- trzeba się dobrze naszukać,żeby znaleźć i to rzetelne ,takie co zna się na przepisach naprawdę a nie tylko deklaruje ,że zna...W Koszalinie np.takiego biura nie znalazłam jak kiedyś potrzebowałam:(
21 lutego 2016 21:59
kasia63

Kaspirka-a Ciebie co wzięło na to "Paniowanie"?:):):)Hi hi

Dodam tylko,że nawet jak się w PL nie osiągnęło żadnego dochodu to powinno się złożyć PIT tzw.zerowy/PIT 37-dla osób fizycznych/Niby się nic nie stanie,jak się go nie złoży,ale znajoma moja miała przez to masę kłopotów -co chwila ją wzywali z papierami do kontroli.I rzeczywiście,nie każde biuro rachunkowe bierze zagraniczne rozliczanie- trzeba się dobrze naszukać,żeby znaleźć i to rzetelne ,takie co zna się na przepisach naprawdę a nie tylko deklaruje ,że zna...W Koszalinie np.takiego biura nie znalazłam jak kiedyś potrzebowałam:(

No patrz, a ja w takiej małej Hajnówce znalazłam.
Pewnie jest tak, że nie chcą wnikać w przepisy i brać odpowiedzialności, za parę groszy.
21 lutego 2016 22:03
anerik

No patrz, a ja w takiej małej Hajnówce znalazłam.
Pewnie jest tak, że nie chcą wnikać w przepisy i brać odpowiedzialności, za parę groszy.

No własnie,bo to jednak trzeba niemieckie przepisy znać itd.Rozliczałam się w biurze w innym mieście:)
21 lutego 2016 22:03 / 1 osobie podoba się ten post
Dlatego o tym wspomniałam, że nie każde biuro przyjmie takie zlecenie, Pit zero należy zawsze złożyć, jak nie uzyskało się żadnych dochodów, zawsze też należy się z Urzędem Skarbowym w Niemczech rozliczyć z uzyskanego dochodu, jeżeli nie dopełni się tego obowiązku to i tak US o to się upomni- ma na to bodajże 4 lata i wtedy przyśle nam pismo urzędowe.
W mojej miejscowości i w okolicy też nikt nie chciał mi pomóc, czasami jest tak, że biuro nie obsługuje takich pojedynczych osób, bo to więcej tylko kłopotów, skoro np. na co dzień ma inne zlecenia i nie koniecznie musi specjalizować się w rozliczaniu niemieckich Pitów. Zwracam się tak do Pań, ponieważ jestem o wiele młodsza od większości tu zgromadzonych osób. Zdaję sobie sprawę, że dziś to już mało kto zwraca na takie rzeczy uwagę, ale ja jednak zostałam tak a nie inaczej wychowana i uważam, że w ten sposób okazuję szacunek względem osób starszych, dobre maniery zawsze są w cenie.
21 lutego 2016 22:09 / 5 osobom podoba się ten post
Kaspirko droga-możesz mi "walić" na Ty:)Pozwalam:)Mój rocznik to dopiero "skandalicznie" dobrze wychowano-do dziś ja taka grzeczna ,że w autobusie siwej głowie miejsca ustąpię:):):)Zamiast sobie usiąść, durna baba:):):)
A nawiasem mówiąc na forach internetowych czy portalach społecznościowych ,z wyjątkiem kilku branżowych jest ogólnie przyjęte,że wszyscy są na "ty":):):)Co oczywiście nie zwalnia nikogo ,smarkatego czy nie z ogólnie pojętych dobrych manier:):):):)
21 lutego 2016 22:14 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Kaspirko droga-możesz mi "walić" na Ty:)Pozwalam:)Mój rocznik to dopiero "skandalicznie" dobrze wychowano-do dziś ja taka grzeczna ,że w autobusie siwej głowie miejsca ustąpię:):):)Zamiast sobie usiąść, durna baba:):):)
A nawiasem mówiąc na forach internetowych czy portalach społecznościowych ,z wyjątkiem kilku branżowych jest ogólnie przyjęte,że wszyscy są na "ty":):):)Co oczywiście nie zwalnia nikogo ,smarkatego czy nie z ogólnie pojętych dobrych manier:):):):)

Zapamiętam, chociaż nie wiem, czy każdy życzyłby sobie aby zwracać się do niego Ty, wiem, że na takich portalach nikt nie zwraca się do innych forumowiczów per Pan, per Pani, ale czy to jest takie dobre-  nie mnie oceniać.
21 lutego 2016 22:21 / 2 osobom podoba się ten post
Kaspira009.12

Zapamiętam, chociaż nie wiem, czy każdy życzyłby sobie aby zwracać się do niego Ty, wiem, że na takich portalach nikt nie zwraca się do innych forumowiczów per Pan, per Pani, ale czy to jest takie dobre-  nie mnie oceniać:-).

Droga Pani Kaspiro ! zajrzałam z czystej ciekawości na Pani profil ( rzadko to robię ) a tutaj zonk " o raju ........." skąd więc mam wiedzieć ile Pani ma lat ?
 Dobra , przyznam się bez bicia : w moim profilu jest taki malutki pic dla zmylenia przeciwnika . W dacie moich urodzin jest błąd , bowiem urodziłam się 30 lat później niż podałam ......E , Kaspira ! jak mam trzydziechę to może wal mi na " ty " , dobraaaaa ? czy tylko 20 plus i to malutki plusik ma być , żebyś nie " paniowała " ? no to już : w moim profilu dodałam sobie 40 lat
21 lutego 2016 22:28 / 4 osobom podoba się ten post
Kaspira009.12

Zapamiętam, chociaż nie wiem, czy każdy życzyłby sobie aby zwracać się do niego Ty, wiem, że na takich portalach nikt nie zwraca się do innych forumowiczów per Pan, per Pani, ale czy to jest takie dobre-  nie mnie oceniać:-).

Kaspirka bardzo
Grzeczna
I dobrze
Wychowana
Tu "proszę pani"
Tam "proszę pana"
Tymczasem
Świat okrutny
Na "ty" jej walić
Każe
Siedzi
W kątku
Nieboga
I myśli:
Ach
Rozważę
Ale nie
Gwarantuję
Że się
Kiedyś
Odważę
I po co 
Się przyznałam
Że ze mnie
Taka młódka
A co tam:)
One stare
To pewnie
Pamieć
Krótka
Zapomną
Że Kaspirka
Swym wiekiem
Się chwaliła
A wtedy
Bez oporów
Na "ty"
Będę
Waliła:):):):):)

21 lutego 2016 22:35 / 1 osobie podoba się ten post
Kaspira009.12

Dlatego o tym wspomniałam, że nie każde biuro przyjmie takie zlecenie, Pit zero należy zawsze złożyć, jak nie uzyskało się żadnych dochodów, zawsze też należy się z Urzędem Skarbowym w Niemczech rozliczyć z uzyskanego dochodu, jeżeli nie dopełni się tego obowiązku to i tak US o to się upomni- ma na to bodajże 4 lata i wtedy przyśle nam pismo urzędowe.
W mojej miejscowości i w okolicy też nikt nie chciał mi pomóc, czasami jest tak, że biuro nie obsługuje takich pojedynczych osób, bo to więcej tylko kłopotów, skoro np. na co dzień ma inne zlecenia i nie koniecznie musi specjalizować się w rozliczaniu niemieckich Pitów. Zwracam się tak do Pań, ponieważ jestem o wiele młodsza od większości tu zgromadzonych osób. Zdaję sobie sprawę, że dziś to już mało kto zwraca na takie rzeczy uwagę, ale ja jednak zostałam tak a nie inaczej wychowana i uważam, że w ten sposób okazuję szacunek względem osób starszych, dobre maniery zawsze są w cenie:-).

Dla mnie, każdy człowiek jest w cenie, czy młody czy trochę starszy....i na portalach nie zaglądam do profilu.....jeśli chodzi o wiek.........bo sam wiek o niczym nie świadczy i chętnie wysłucham osoby młodej, bo w wielu sprawach jest ode mnie bardziej obeznana.......
Fajnie , że się udzielasz i dajesz fachowe rady......ale może już nie PANIUJ.....miii.
24 lutego 2016 18:27 / 2 osobom podoba się ten post