PIT-y do Urzędu Skarbowego w Polsce

24 lutego 2016 19:13
Dla mnie wygodna forma, w zeszłym roku otrzymałam pit drogą elektroniczną, bo o to prosiłam, ale papierowy też przysłali :)
W ogóle to już mnie wszystkie "pity" doszli, tylko jeszcze jeden nie :) Wiem że firmy mają jeszcze trochę czasu, ale na moją prośbe, coby mi na meila wysłali, jedna z pracownic jednej z firm odpowiedziała, że pytała się szefowej o to, a ta powiedziała, że pit wysłała i nie wie, dlaczego do mnie nie doszedł :) . Pytałam tydzień temu, ale nawet jakby konnym posłancem wysłała, to na bank powinien już być :)
Wstyd biurowe "piszpanny"- takie bajki opowiadać, wierzyć się nie chce.
24 lutego 2016 19:20
tina 100%

Dla mnie wygodna forma, w zeszłym roku otrzymałam pit drogą elektroniczną, bo o to prosiłam, ale papierowy też przysłali :)
W ogóle to już mnie wszystkie "pity" doszli, tylko jeszcze jeden nie :) Wiem że firmy mają jeszcze trochę czasu, ale na moją prośbe, coby mi na meila wysłali, jedna z pracownic jednej z firm odpowiedziała, że pytała się szefowej o to, a ta powiedziała, że pit wysłała i nie wie, dlaczego do mnie nie doszedł :) . Pytałam tydzień temu, ale nawet jakby konnym posłancem wysłała, to na bank powinien już być :)
Wstyd biurowe "piszpanny"- takie bajki opowiadać, wierzyć się nie chce.

Ani jeden/czekam na 5 PITów/ do mnie jeszcze nie dotarł:(Będę atakowac firmy juz z PL ,ostatni dzień lutego w pon.a tu nic:(
24 lutego 2016 19:27
kasia63

Ani jeden/czekam na 5 PITów/ do mnie jeszcze nie dotarł:(Będę atakowac firmy juz z PL ,ostatni dzień lutego w pon.a tu nic:(

Na ostatnią chwilę czekają- to zwykła opieszałość i bałaganiarstwo jest. Dryndnij tam, może by Ci na emalie wysłali, a potem niech papierowy doślą. Ja się elektronicznie rozliczam, to z pita tylko danych potrzebuję. O ile dobrze pamiętam, to przy papierowych rozliczeniach też się pita 11 nie dołacza?- Ha, aż wstyd się spytać- nie pamiętam :))  Ja się tylko tak zastanawiam, dlaczego baba nałgała,że pit wysłany.Nadziwować się nie mogę :)
24 lutego 2016 19:36
tina 100%

Na ostatnią chwilę czekają- to zwykła opieszałość i bałaganiarstwo jest. Dryndnij tam, może by Ci na emalie wysłali, a potem niech papierowy doślą. Ja się elektronicznie rozliczam, to z pita tylko danych potrzebuję. O ile dobrze pamiętam, to przy papierowych rozliczeniach też się pita 11 nie dołacza?- Ha, aż wstyd się spytać- nie pamiętam :))  Ja się tylko tak zastanawiam, dlaczego baba nałgała,że pit wysłany.Nadziwować się nie mogę :)

Nie - PIT11 jest tylko dla podatnika/5 lat trzeba trzymać w razie kontroli/U mnie może być też pocztowa pomyłka,bo część naszej korespondencji zamiast do nas trafia b.często na tę samą ulicę w gminie:( Też muszę tam podjechać ,do tych ludzi i spytać.
24 lutego 2016 19:39
kasia63

Ani jeden/czekam na 5 PITów/ do mnie jeszcze nie dotarł:(Będę atakowac firmy juz z PL ,ostatni dzień lutego w pon.a tu nic:(

Identyczny Pit-11 firma musi złożyć także do twojego Urzędu Skarbowego,termin taki sam,do końca lutego.Za niezłożenie w terminie są grzywny.Przechowywanie przez 5 lat chyba mija sie z celem skoro US drugi egzemplarz posiada.
24 lutego 2016 19:52 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Identyczny Pit-11 firma musi złożyć także do twojego Urzędu Skarbowego,termin taki sam,do końca lutego.Za niezłożenie w terminie są grzywny.Przechowywanie przez 5 lat chyba mija sie z celem skoro US drugi egzemplarz posiada.

Ja tam im nie ufam zbytnio:)Wolę mieć jak nie mieć:)Poza tym przepis o przechowywaniu czyli art.70 ordynacji podatkowej dotyczy również dokumentów elektronicznych oraz tzw.UPO/Urzedowe Poswiadczenie Odbioru/-wszystkie PITy służace do rozliczania oraz PIT/kopię/,który składamy czy to na papierze czy elektronicznie nalezy zachowac przez 5 lat od daty  złożenia.Taki obowiązek na podatnika nakłada ordynacja podatkowa.A ,że jak wiadomo z US żartów nie ma.....
24 lutego 2016 20:00 / 2 osobom podoba się ten post
Trzeba mieć kopię swojego PIT 11 (oryginał)oraz kopię już rozliczonego PIT 37/ 36 itp. Miałam praktyki w Urzędzie Skarbowym i wiem, że np. jeżeli komuś byłby potrzebny jego PIT po coś tam- dla jakichś celów- nie ważne jakich, to Urząd Skarbowy tego ot tak nie wyda, na kopię tego PITu trzeba trochę poczekać to raz- składa się takie podanie o wydanie ksero PIT za rok ( taki i taki) i to jest płatne, potem np. taki stażysta musi poszukać w archiwum i jak znajdzie to jest ok, ale czasem bywa tak, że jest to przesłane dalej do archiwum i w tym Urzędzie co składaliśmy PIT np. po 5 latach już go tam nie ma i wtedy czas oczekiwania się wydłuża.
29 lutego 2016 16:55
Prosze o podpowiedz. Wypelnilam elektronicznie pit 37 i wszystko byloby ładnie gdyby nie pojawil sie komunikat

ze koszta uzyskania przychodu w PL nie moga przekraczac 2200 a u mnie jest 8200

co w takim wypadku robic??? pomocy
29 lutego 2016 17:03 / 2 osobom podoba się ten post
Brzozahej

Prosze o podpowiedz. Wypelnilam elektronicznie pit 37 i wszystko byloby ładnie gdyby nie pojawil sie komunikat

ze koszta uzyskania przychodu w PL nie moga przekraczac 2200 a u mnie jest 8200

co w takim wypadku robic??? pomocy

Wpisac 2200 bo wiecej ustawowo nie moze byc.
29 lutego 2016 17:15
MeryKy

Wpisac 2200 bo wiecej ustawowo nie moze byc.

te dane jednak moga sprawdzic bo pity sa w urzedzie skarbowym ..... mam dylemat
29 lutego 2016 17:44
Brzozahej

te dane jednak moga sprawdzic bo pity sa w urzedzie skarbowym ..... mam dylemat

To bedzie twoja strata. Ja w tym roku jeszcze nie rozliczlam i teraz jestem zajeta i pisze z tabletu. Pozniej ci wszystko wyjasnie.
29 lutego 2016 17:55 / 2 osobom podoba się ten post
Brzozahej

te dane jednak moga sprawdzic bo pity sa w urzedzie skarbowym ..... mam dylemat

Chyba sie pomylilas i zamiast w rubryce 'dzialalnosc wykonywana osobiscie' wpisalas do rubryki ,umowa o prace''- W umowie o prace jest maximum 2200. Musisz wpisac wszystko do innej rubryki  
29 lutego 2016 19:12
MeryKy

Chyba sie pomylilas i zamiast w rubryce 'dzialalnosc wykonywana osobiscie' wpisalas do rubryki ,umowa o prace''- W umowie o prace jest maximum 2200. Musisz wpisac wszystko do innej rubryki :-) 

wpisalam w pozycje 3 tak jak piszesz i mimo to pojawil sie ten komunikat ale jesli jest tak jak piszesz i nie obowiazuje to

pozycji 3 to bardzo dziekuje za  pomoc. bo juz sie wystraszylam, ze bede musiala prawie 800 oddac....

bo niestety nie mam odliczen zadnych dziekuje za pomoc
29 lutego 2016 20:44
Brzozahej

wpisalam w pozycje 3 tak jak piszesz i mimo to pojawil sie ten komunikat ale jesli jest tak jak piszesz i nie obowiazuje to

pozycji 3 to bardzo dziekuje za  pomoc. bo juz sie wystraszylam, ze bede musiala prawie 800 oddac....

bo niestety nie mam odliczen zadnych dziekuje za pomoc

 W przypadku umów cywilnoprawnych, maksymalna wysokość kosztów uzyskania przychodów określona została procentowo:   
Rodzaj umowy Max koszty uzyskania przychodów
umowa o dzieło 50%
umowa zlecenia 20%
29 lutego 2016 21:43
Na tej stronie przeczytałam http://program.rozliczampit.pl/pity-2014-program-a-maksymalne-koszty-uzyskania-przychodu-sprwdz-jak-to-wyglada-w-rozliczeniu-rocznym-2014.html
A faktycznie o zmianach już dawno slyszałam? Teraz nie trzeba nic wiedzieć i programy same prowadzą. To dziwne, że program z US błednie prowadzi? A może faktycznie bedzie miało do dopłacenia podatek?