Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #4

02 lipca 2015 14:57 / 1 osobie podoba się ten post
Dzis kasza jeczmienna ,sosik z mieskiem z kurczaka i pieczarkami,fasolka szparagowa,jogurt naturalny z ananasem,woda do picia
03 lipca 2015 07:08 / 2 osobom podoba się ten post
Dzis bedzie zupka smieciowa wszystkie resztki z lodowki ktore nie potrzebne trzeba sie pozbyc!!No i do tego jogurcik i woda do picia
03 lipca 2015 11:45
Dzisiaj tagliatelle z sosem serowym. Będzie w nim ser z niebieską pleśnią oraz cheddar. Zobaczymy jak będą się razem komponować :)
03 lipca 2015 12:04 / 2 osobom podoba się ten post
Ziemniaki, schabowy i sałatka z pomidorów i rzodkiewki z jogurtem naturalnym.
Deser............lody w ogromnych ilościach
03 lipca 2015 12:13 / 2 osobom podoba się ten post
Mój PDP zażyczył sobie dziś kiełbase na gorąco z musztardą do tego chlebek....i zimne piwko....a dla mnie woda .....stwierdził że jest za gorąco na gotowanie .....lepiej poleżeć
03 lipca 2015 14:01 / 1 osobie podoba się ten post
Kalafior, ziemniaczki, sałatka z kwaszonych ogórków, papryki i paru innych składników
03 lipca 2015 14:05 / 2 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

Można dodać jeszcze troszke mąki zeby ten " budyń " był gęsciejszy i kłasc łyzką porcje ciasta na gorący olej.
Powstaną pyszne nibypączki o niekoniecznie okragłym kształcie. Na koniec tez cukier puder.
Moi PDP uwielbiają je i nie narobię się.

Ja robię racuchy na proszku do pieczenia, smakuja mi lepiej i są takie"wilgne", daje jabłko +banan lub ananas, gruszke, co mam w danej chwili
03 lipca 2015 14:16 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj mojej PDP na obiadek serwuję młodą kapustkę z koperkiem i bekonem młode ziemniaki,kwaśne mleko,póżniej lody na deser.
04 lipca 2015 07:10 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj ugotuję rosół na wołowinie do tego lane kluski dla PDP ,a dla mnie ziemniaki.Rosółu kilka porcji zamroże,żeby mieć dla PDP na szybkie ,małe kolacyjne zupki.
04 lipca 2015 07:17
Krysiakrysienka

Dzisiaj mojej PDP na obiadek serwuję młodą kapustkę z koperkiem i bekonem młode ziemniaki,kwaśne mleko,póżniej lody na deser.

Krysia, jak robisz młodą kapustę ? proszę...........
04 lipca 2015 08:16 / 3 osobom podoba się ten post
Benita

Krysia, jak robisz młodą kapustę ? proszę...........

Proszę bardzo daję przepis..........Kapustę szatkuję można też pokroić w kostkę,wrzucam do garnka dodaję wegetę ziele angielskie i liść laurowy,zalewam niewielką ilością wody ****** zawsze można dolać******** gotuję na wolnym ogniu  10  -15 minut .Na patelni smażę pokrojony bekon i pod koniec dodaję pokrojoną cebulkę jeszcze chwilę razem to smażę .Ja osobiście to trochę podlewam wodą i duszę bo moja PDP musi mieć wszystko bardzo miękkie .Następnie dodaję to co usmażyłam do kapusty.Ostatni etap to robienie zasmażki z masła i mąki dodanie do kapusty i lekkie zagotowanie . Benitka kapustę lekko zakwaś octem jak zaczynasz gotować.Piszę prędko bo zaraz jadę do kliniki,Robiłam z polowy małej kapusty ,dodawałam bekonu pół kg i dużą cebulę sól pieprz 
04 lipca 2015 08:32 / 1 osobie podoba się ten post
Krysiakrysienka

Proszę bardzo daję przepis..........Kapustę szatkuję można też pokroić w kostkę,wrzucam do garnka dodaję wegetę ziele angielskie i liść laurowy,zalewam niewielką ilością wody ****** zawsze można dolać******** gotuję na wolnym ogniu  10  -15 minut .Na patelni smażę pokrojony bekon i pod koniec dodaję pokrojoną cebulkę jeszcze chwilę razem to smażę .Ja osobiście to trochę podlewam wodą i duszę bo moja PDP musi mieć wszystko bardzo miękkie .Następnie dodaję to co usmażyłam do kapusty.Ostatni etap to robienie zasmażki z masła i mąki dodanie do kapusty i lekkie zagotowanie . Benitka kapustę lekko zakwaś octem jak zaczynasz gotować.Piszę prędko bo zaraz jadę do kliniki,Robiłam z polowy małej kapusty ,dodawałam bekonu pół kg i dużą cebulę sól pieprz 

Tak się spieszę że zapomniałam  napisać że do kapusty trzeba dodać na początku i na koniec zieloną pietruszkę i koperek ja daję dużo.Smacznego


04 lipca 2015 08:38
Krysiakrysienka

Tak się spieszę że zapomniałam  napisać że do kapusty trzeba dodać na początku i na koniec zieloną pietruszkę i koperek ja daję dużo.Smacznego


Dzieki za inspiracje. Dam mniej mięska i więcej zieleniny. Miłego dnia.
05 lipca 2015 12:54 / 1 osobie podoba się ten post
Wczoraj obiadu nie robiłąm. Zjadłyśmy tylko owoce. Ja arbuza, PDP czereśnie. Dzisiaj przy niedzieli coś upichciłam. Fileciki wieprzowe zapiekane z pomidorkiem i moccarelą + bazylia; ziemniaki z wody i zielona sałata
05 lipca 2015 13:05
Krysiakrysienka

Dzisiaj mojej PDP na obiadek serwuję młodą kapustkę z koperkiem i bekonem młode ziemniaki,kwaśne mleko,póżniej lody na deser.

lubie to, ale moj Pdp juz nie.
Robie sobie na niedziele tylko, jak sama jestem.
Adzisiaj na obiad mam lody. Jem wlasnie.