Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #4

27 marca 2015 13:05
lena46

słodką ,czy marynowaną ?

słodka, prawdziwą, ona fajnie zmięknie
tam jak on dodaje te papryki sypkie ja dodałm jeszcze jakos łyżkę mąki (sypałam na oko), bo potem jak dolałam wody to mi się zrobiła taka zawiesina :)
27 marca 2015 13:09 / 1 osobie podoba się ten post
agamor

słodka, prawdziwą, ona fajnie zmięknie
tam jak on dodaje te papryki sypkie ja dodałm jeszcze jakos łyżkę mąki (sypałam na oko), bo potem jak dolałam wody to mi się zrobiła taka zawiesina :)

dziękuje ci bardzo .Weszłam na ten link i próbuje otworzyć ..........................Będę gotowała ......
27 marca 2015 14:00 / 4 osobom podoba się ten post
Śledzie w śmietanie z LIDLA i doprawione przezemnie jabłuszkiem, ogóreczkiem, papryczką kolorową i cebulką a do tego ziemniaczki w mundurkach. Jak szaleć to szaleć. Jutro ostatni obiad na zesłaniu.Hura.
27 marca 2015 16:30 / 3 osobom podoba się ten post
Polędwiczki wieprzowe dobrze pieprzem kolorowym obsypane, do tego ziemniaki tłuczone z odrobiną masła, mleka i szczypiorku i wężymord w białym sosie doprawiony gałką muszkatołową. Na deser kawa dla mnie, kakao dla dzieci, ciasteczko dla każdego:)
27 marca 2015 16:35
Poszalałaś dzis w kuchni Moncherie
Jak się przyrządza tego wężymorda?
27 marca 2015 17:01 / 1 osobie podoba się ten post
Ja dziś przyrządziłam aromatyczne leczo. Prawdziwe, takie długo duszone. Pychota. Do tego kartofelki gotowane, bo pdp nie je obiadu bez kartofli ;). Dla niej w wersji zmiksowanej blenderem. Leczo zostało na jutro, więc huuuraaa, bo jutro tylko kartofelki dorobię:).
27 marca 2015 17:01 / 1 osobie podoba się ten post
Ja dziś przyrządziłam aromatyczne leczo. Prawdziwe, takie długo duszone. Pychota. Do tego kartofelki gotowane, bo pdp nie je obiadu bez kartofli ;). Dla niej w wersji zmiksowanej blenderem. Leczo zostało na jutro, więc huuuraaa, bo jutro tylko kartofelki dorobię:).
Moncherie- co to wężymord?
27 marca 2015 18:16 / 3 osobom podoba się ten post
slonecznie

Ja dziś przyrządziłam aromatyczne leczo. Prawdziwe, takie długo duszone. Pychota. Do tego kartofelki gotowane, bo pdp nie je obiadu bez kartofli ;). Dla niej w wersji zmiksowanej blenderem. Leczo zostało na jutro, więc huuuraaa, bo jutro tylko kartofelki dorobię:).
Moncherie- co to wężymord?

No zapomniałam o leczo,mam większość składników,jutro zrobię na obiadek. Dzięki Słonecznie :)
27 marca 2015 22:00 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj było:
białe szparagi z szynką parmeńską i rzeżuchą, 
ziemniaki zasmażane z oregano,
pomidory.
Kawa cappuccino do popicia.
Dobranoc )
 
Jutro zrobię
-zupę szparagową ze szparagów naturalnie,
-ryba z papryka i cukinią.
-A do tego pewnie ryż.
-I cappuccino na popitkę.
Chyba, żebym przez noc co innego wymysliła.
Idę już )
27 marca 2015 22:03
Marta

Poszalałaś dzis w kuchni Moncherie
Jak się przyrządza tego wężymorda?

To inaczej skorzonera. Czarny korzeń. Ale przepisów nie znam. Nie kupuję i nie jadlam tego jeszcze.
Ale pewnie z ciekawości warto. 
27 marca 2015 22:18 / 1 osobie podoba się ten post
Wiem widziałam w sklepie ale jak smakuje i jak się to robi- nie wiem.
Jak ktos wie to niech sie podzieli bo Moncherie w ramionach Cuda zapomniała dziś o całym świecie,nie mówiąc o forum.
27 marca 2015 22:24 / 1 osobie podoba się ten post
Robi się jak szparagi, tylko trzeba obierać w rękawiczkach, bo brudzi ręce. 
W De można kupić w słoikach (Schwarzwurzeln), jest podobne do szparagów, tylko pokrojone na kawałki. Wg mnie ta słoikowa skorzonera jest lepsza niż słoikowe szparagi, których nie znoszę ;).
 
 
 
27 marca 2015 22:26 / 1 osobie podoba się ten post
Akurat, w ramionach Cuda... W domu zostac musialam, do Cuda jutro dopiero:( Przyznam szczerze, ze kupilam to to w sloiku. Wiem, ze jak swieze jest to duzo roboty z tym. I duzo brudu. Nie wiem skad wiem. Chyba od jednej z bylych PDP. W smaku podobne do szparagow, ale nie takie delikatne. I tak jak szparagi przyrzadzac mozna. Ja zagotowalam, dodalam troszke smietany, doprawilam sola i galka muszkatolowa. Na koniec dosypalam jeszcze zielonej pietruszki.
27 marca 2015 22:31 / 2 osobom podoba się ten post
Można podawać z sosem holenderskim, obsmażać np. na maśle, dodawać do jarzynki z marchewki i groszku, dodawać do risotta. 
Generalnie tam, gdzie "wchodzą" szparagi, nadadzą sie też wężymordy :).
27 marca 2015 22:33 / 1 osobie podoba się ten post
Mnie urzekla polska nazwa tego. Po niemiecku brzmi tak jakos prostacko. Z reszta mowi sie o tym, ze to szpragi dla biednych. A u nas wykwintnie i egzotycznie;)