Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #4

27 marca 2015 22:34 / 1 osobie podoba się ten post
Kupie choćby za samą ich nazwę - wężymordy,fajne to jest
27 marca 2015 22:39
moncherie

Mnie urzekla polska nazwa tego. Po niemiecku brzmi tak jakos prostacko. Z reszta mowi sie o tym, ze to szpragi dla biednych. A u nas wykwintnie i egzotycznie;)

Moncherie, tak się chyba kiedyś mówiło.. Teraz, przy modzie na stare, zapomniane warzywa (w De na pewno jest teraz taka moda), wszystko wygrzebane z babcinych książek kucharskich robi się "trendy" ;). Nawet buraki czerwone Niemcy jedzą (przynajmniej w tv), co świadczy o tym najlepiej ;).
Namiętnie oglądam programy kulinarne, to wiem :D.
 
28 marca 2015 06:34 / 1 osobie podoba się ten post
Salazar jadlam to z dziesiec lat temu. Mialam PDP, ktorego zona dobrze gotowala. Wtedy miala 80lat i wlasnie ta stara, dobra kuchnie miala opanowana:) Jaka ona kwasna pieczen robila:):):) Sos zaprawiala skarmelizowanym cukrem i rodzynkami:):):) I dzieki niej poznalam tez wezymorda:) Dobra, potrafila tez ugotowac na miesnym bulionie zupe z suszonych sliwek z makaronem(bleeee), ale takie wyskoki bardzo rzadko na szczescie miala:)
28 marca 2015 07:13 / 1 osobie podoba się ten post
Ja juz mam przygotowana zapiekanke tylko do piekarnika i obiadek gotowy!! Deser tez jest tylko kompocik zrobie:))
28 marca 2015 09:21
Cos co babcia lubi,ja średnio czyli kapusta kiszona uduszona z kminkiem i na to jak juz miekka połozone dwa kotlety wieprzowe ,takie lekko podwędzane-zjeść się zje ,ale sie nie zachwycam.Plus ziemniaki do tego.
28 marca 2015 09:42 / 2 osobom podoba się ten post
Taki wynalazek niemiecki:
ryz z miesem mielonym,kukurydza,pomidorami i cebulka - Ein Topfessen
28 marca 2015 09:44 / 2 osobom podoba się ten post
PDP- jajco, szpinak, odsmażane pyry
ja - pizza z tuńczykiem
28 marca 2015 10:44 / 1 osobie podoba się ten post
Ziemniaki, kotlety drobiowe z szynka i serem w środku ,sosik obowiązkowo, grune i tradycyjnie jogurt ( chyba muszę zmienić deser bo mnie sie samej znudziło)
28 marca 2015 12:04 / 3 osobom podoba się ten post
Ja mam dzisiaj na obiad  żeberka pieczone z cebulą (ostre) ziemniaki i buraczki.
 
Zeberka robię zwasze wg przepisu mojej cioci, są mieciutkie,pachnące, zarumienione  i cebulka fajna nie przypalona.Nie używam żadnych folii musza oddychać w czasie pieczenia. Czekam aż mąż wejdzie do kuchni i zapyta: co tu tak ładnie pachnie:):):)
28 marca 2015 12:50
Pieczeń wołowa ziemniaki młody groszek sałata
28 marca 2015 13:18 / 4 osobom podoba się ten post
Mój pdp poprsił dziś o naleśniki z szynką i serem. Nie mogłam mu odmówić :)
28 marca 2015 13:46
A u mnie coś, co mi tutaj bardzo smakuje.

Zupa owocowa na zimno zagryzana podgrzanymi w tosterze goframi.

Na zupkę kupuje się w Aldiku gotowe morożonki owocowe w wersji letniej lub zimowej
i gotuje poprzedniego dnia wieczorem, żeby ładnie wystygło.
Mogę to jeść co tydzień, dla mnie pycha.

Tutaj wszystkie soboty są na słodko, albo ryż na mleku i do tego gotowane czereśnie na gęsto,
albo plendze z musem jabłkowym, ja ze śmietaną, albo ta zupka.
28 marca 2015 13:50 / 1 osobie podoba się ten post
Babcia-Kalafior pod beszamelem, ziemniaki, jajko sadzone.Na deser budyń
Opiekunka-pierś kurza pieczona z ziołami, sałata z mnóstwem bazyli, deseru niet:)
28 marca 2015 13:53 / 1 osobie podoba się ten post
Podrasowałeś:):):)
28 marca 2015 13:54 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Cos co babcia lubi,ja średnio czyli kapusta kiszona uduszona z kminkiem i na to jak juz miekka połozone dwa kotlety wieprzowe ,takie lekko podwędzane-zjeść się zje ,ale sie nie zachwycam.Plus ziemniaki do tego.

Ja to bardzo lubię, bo tam nie ma tłuszczu i nie ma smażeniny. Kapusta wprawdzie z puszki, a nie nasza cudna polska, ale i tak dobre.