Praca w domu opieki w Niemczech

19 października 2016 18:44 / 1 osobie podoba się ten post
luttka

Chciałabym odświeżyć temat.Ktoś wyjeżdżał jeszcze,a może ktoś teraz będzie jechał?I czy przez firmy w Polsce?Prosze przybliżcie temat.Myślałam o takim rozwiązaniu ale nie wiem jak to wygląda od strony firm.W sumie nie widziałam w profilach takich propozycji.jak wyglada umowa?

Eurojob sie oglaszaja ze zatrudniaja do Altenheimów w DE,np dzisiaj 

Wymagania:

- komunikatywna/dobra/bardzo dobra znajomość języka niemieckiego
- wymagane doświadczenie w pracy pielęgniarki
- wykształcenie medyczne/w opiece nad osobami starszymi
- odpowiedzialność, życzliwość i cierpliwość

Oferujemy:

- atrakcyjne i uczciwe wynagrodzenie, uzależnione od znajomości języka i kwalifikacji 
- umowę o prace tymczasową
- organizację wyjazdu do i z Niemiec oraz pokrycie jego kosztów 
- ubezpieczenie na terenie Polski oraz Niemiec (druk A1, karta EKUZ)
- odprowadzenie składek na ubezpieczenie społeczne
- wypłatę wynagrodzenia do 10. każdego miesiąca w EUR lub PLN 
- stałą opiekę koordynatora i możliwość ciągłego kontaktu z firmą podczas pobytu w Niemczech 
- indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań kandydatów
- praca również dla Pań które nie mają nostryfikacji dyplomu(będziemy pomagać w późniejszym czasie to załatwić)
- załatwiamy mieszkanie(nie finansujemy)


Nie znam osobiscie tej firmy,wiec ani nie polecam ani nie odradzam 



19 października 2016 19:38
MartaP

Eurojob sie oglaszaja ze zatrudniaja do Altenheimów w DE,np dzisiaj 

Wymagania:

- komunikatywna/dobra/bardzo dobra znajomość języka niemieckiego
- wymagane doświadczenie w pracy pielęgniarki
- wykształcenie medyczne/w opiece nad osobami starszymi
- odpowiedzialność, życzliwość i cierpliwość

Oferujemy:

- atrakcyjne i uczciwe wynagrodzenie, uzależnione od znajomości języka i kwalifikacji 
- umowę o prace tymczasową
- organizację wyjazdu do i z Niemiec oraz pokrycie jego kosztów 
- ubezpieczenie na terenie Polski oraz Niemiec (druk A1, karta EKUZ)
- odprowadzenie składek na ubezpieczenie społeczne
- wypłatę wynagrodzenia do 10. każdego miesiąca w EUR lub PLN 
- stałą opiekę koordynatora i możliwość ciągłego kontaktu z firmą podczas pobytu w Niemczech 
- indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań kandydatów
- praca również dla Pań które nie mają nostryfikacji dyplomu(będziemy pomagać w późniejszym czasie to załatwić)
- załatwiamy mieszkanie(nie finansujemy)


Nie znam osobiscie tej firmy,wiec ani nie polecam ani nie odradzam 

:chaplin:

Dzięki bardzo.Sprawdzę sobie.Wykształcenie mam tylko nie medyczne a jako opiekun w Dps,poparte dyplomem . 
19 października 2016 20:00 / 9 osobom podoba się ten post
Luttka, praca w Domu Opieki w De ma swoje plusy czyli, osmiogodzinny czas pracy, osobne mieszkanie, czas wolny, niezalezność.
Więcej ma jednak minusów, czyli opłata za zakwaterowanie, wyzywienie, ktore w zaleznosci od regionu i miejscowosci bywa dość drogie. Ja osobiscie, gdybym chciała pracować w niemieckim DPS, załatwiłabym sobie to sama, nie przez firmę, bo po co Ci posrednictwo firmy w tym przypadku? Moim zdaniem praca w niemieckim DPS to niemiecka umowa o pracę z całym dobrodziejstwem inwentarza, ubezpieczenie emerytalno-rentowe w De, ubezpieczenie chorobowe, ubezpieczenie opiekuńcze. Płatny urlop raz w roku i inne przywileje. To niestety wiąze się z przeprowadzką na stale do Niemiec. Po co Ci pracować przez polską firmę w DPS niemieckim, skoro mozesz pracowac indywidualnie u PDP, miec dach nad głową i wyzywienie?, oraz mozliwość czestych urlopów w Polsce? Jesli chcesz przenieść się na stałe do Niemiec i podjąc normalną pracę na 8 godezin, bo zadna firma polska nie jest Ci przeciez do tego potrzebna.
19 października 2016 20:04 / 2 osobom podoba się ten post
luttka

Dzięki bardzo.Sprawdzę sobie.Wykształcenie mam tylko nie medyczne a jako opiekun w Dps,poparte dyplomem . 

Ja robię praktyki w Pflegeheimie na Bawarii.Dziewczyny bez szkoly w  kierunku tego zawodu,sa zatrudnione jako Altenpflegerhelferin ,czyli takie "siostry pomocnicze".
19 października 2016 20:57 / 2 osobom podoba się ten post
Wszystko ma swoje plusy i minusy.Wiem.Praca w domu pdp jak dobre miejsce to tylko brak prywatności jest minusem,no nie masz swojego miejsca gdzie możesz zamknąć kluczem pracę i resztę.Praca w Dps daje możliwość swojej prywatności i oddzielenia się od wszystkiego.Ja po prostu jestem teraz w dziwnej sytuacji osobistej.Pewnie można załatwiać samej,ale na początek łatwiej jest jak firma cię prowadzi a Ty sie niczym nie martwisz.No ja jestem w zawieszeniu i na razie myślę i rozważam różne opcje.
19 października 2016 21:04 / 2 osobom podoba się ten post
luttka

Wszystko ma swoje plusy i minusy.Wiem.Praca w domu pdp jak dobre miejsce to tylko brak prywatności jest minusem,no nie masz swojego miejsca gdzie możesz zamknąć kluczem pracę i resztę.Praca w Dps daje możliwość swojej prywatności i oddzielenia się od wszystkiego.Ja po prostu jestem teraz w dziwnej sytuacji osobistej.Pewnie można załatwiać samej,ale na początek łatwiej jest jak firma cię prowadzi a Ty sie niczym nie martwisz.No ja jestem w zawieszeniu i na razie myślę i rozważam różne opcje.

Możesz też trafić róznie jeśli chodzi o dom opieki. Kiedyś na forum pisała opiekunka,która koniecznie chciała pracować w DO i trafiła do obozu pracy. Pisała potem,że zrezygnowała po miesiącu. 
Ktoś pisał,że w Monachium jest sporo DO przyjaznym obcokrajowcom,ale nie znam szczególów,może faktycznie ktos się kiedyś wypowie.
19 października 2016 21:11 / 6 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Możesz też trafić róznie jeśli chodzi o dom opieki. Kiedyś na forum pisała opiekunka,która koniecznie chciała pracować w DO i trafiła do obozu pracy. Pisała potem,że zrezygnowała po miesiącu. 
Ktoś pisał,że w Monachium jest sporo DO przyjaznym obcokrajowcom,ale nie znam szczególów,może faktycznie ktos się kiedyś wypowie.

Pamiętam tę sytuacje. To była moja ziomalka, dziewczyna z Łodzi. Faktycznie , po miesiącu uciekła z krzykiem z tej pracy. Luttko, jesli znasz język wystarczająco, nie ma żadnego problemu, żeby sobie samej znaleźć pracę w DPS podobnie jak mieszkanie. Ja nie widzę sensu pracowania w DPS przez agencję pracy żadnego. Sama wiesz najlepiej jaka jest twoja sytuacja rodzinna i osobista. Dla mnie praca w niemieckim DPS to przeprowadzka do DE na stałe. Innej mozliwosci nie widzę.
19 października 2016 21:25
Przeprowadzka,no tak pewnie tak by musiało być.Ja mam syna w DE,kończy studia,pewnie tu zostanie,jego partnerka jest pielęgniarką,nostryfikowała już dyplom.Wiem że pracują dziewczyny,no i przecież jak nie wyjdzie można z powrotem jeździć jako opiekunka.No miotam się na razie,szukam.Ani tu ani tu.
19 października 2016 21:27 / 2 osobom podoba się ten post
luttka

Przeprowadzka,no tak pewnie tak by musiało być.Ja mam syna w DE,kończy studia,pewnie tu zostanie,jego partnerka jest pielęgniarką,nostryfikowała już dyplom.Wiem że pracują dziewczyny,no i przecież jak nie wyjdzie można z powrotem jeździć jako opiekunka.No miotam się na razie,szukam.Ani tu ani tu.

Sama musisz rozwazyć, co jest dla Ciebie najlepsze. Czasami warto zapłacic tak zwane gapowe,. zeby złapać kontakty, zobaczyc na czym polega ta praca i takie tam inne. Sprawiasz wrażenie osoby rozsądnej, więc wierzę, że podejmiesz dobrą i wywazoną decyzje.
19 października 2016 21:31
doda1961

Sama musisz rozwazyć, co jest dla Ciebie najlepsze. Czasami warto zapłacic tak zwane gapowe,. zeby złapać kontakty, zobaczyc na czym polega ta praca i takie tam inne. Sprawiasz wrażenie osoby rozsądnej, więc wierzę, że podejmiesz dobrą i wywazoną decyzje.

Dziękuję
19 października 2016 21:42 / 1 osobie podoba się ten post
luttka

Przeprowadzka,no tak pewnie tak by musiało być.Ja mam syna w DE,kończy studia,pewnie tu zostanie,jego partnerka jest pielęgniarką,nostryfikowała już dyplom.Wiem że pracują dziewczyny,no i przecież jak nie wyjdzie można z powrotem jeździć jako opiekunka.No miotam się na razie,szukam.Ani tu ani tu.

Kiedyś bodajze Wichurra podała stronke na której mozna wyszukać taki dom i sprawdzic czy sa przyjęcia do pracy.
mam nadzieje że dobrze pamietam.
Ale odszukać to na Opiekunkach to ktos zdolniejszy musi
19 października 2016 22:09
Gosia 1234

Kiedyś bodajze Wichurra podała stronke na której mozna wyszukać taki dom i sprawdzic czy sa przyjęcia do pracy.
mam nadzieje że dobrze pamietam.
Ale odszukać to na Opiekunkach to ktos zdolniejszy musi :zaklopotanie:

O to fajnie byłoby,dzięki.
19 października 2016 23:01 / 1 osobie podoba się ten post
Lutka ..nie chce mi sie pisac juz tutaj na forum jesli naprwde chcesz napisz do mnie na priv iza (usunięto ze względów bezpieczeństwa) ja pracuje w domu opieki od prawie 3 lat ..i moge tylko ci powiedziec ,ze wiele rzeczy jest wyolbrzymionych co ludzie pisza , pozdrawiam
19 października 2016 23:31 / 8 osobom podoba się ten post
Pracuje w Pflegeheimie od kilku miesiecy.Nie przez posredniczaca firme,ale bezposrednio,przez wyslanie cv.Tak jak pisze Doda,zdecydowalam sie zostac na stale w Niemczech.Zameldowalam sie sie tu /majac gdzie mieszkac!! i od pierwszego dnia,majac z czego oplacic ubezpieczenie/,po czym wyslalam cv do najblizszych w moim miescie domow opieki.Faktycznie,na oferty nie musialam czekac,pojawily sie prawie natychmiast.W wybranym heimie,zostalam zaproszona na rozmowe,po ktorej musialam odbyc 2 dniową prace probną.Nastepnie,zaproponowano mi miesieczny okres probny,jako praktykantka,na 50 procent czasu pracy.Teraz po tych wszystkich probach,mam 80 procent i....zarabiam znacznie wiecej,niz kiedykolwiek przez 8 lat pracy ,przez polskie firmy.Mam pelny tzw.socjal,36 dni urlopu,czyli to,co normalny pracownik na niemieckiej umowie.Ale...no wlasnie ale..Jezyk musze znac na tyle,aby swobodnie sie porozumiewac,oraz codziennie w programie komputerowym,opisac co zrobilam i co wydarzylo sie u kazdego z 10 mieszkancow,ktorych mialam akurat na dyzurze.Nikt mnie nie szykanuje,wręcz przeciwnie,wzajemnie sie wspieramy i bardzo trudno mi uwierzyc,ze bywa inaczej,mimo,ze wiem,ze bywa.
20 października 2016 17:40 / 1 osobie podoba się ten post
Aleksja

Pracuje w Pflegeheimie od kilku miesiecy.Nie przez posredniczaca firme,ale bezposrednio,przez wyslanie cv.Tak jak pisze Doda,zdecydowalam sie zostac na stale w Niemczech.Zameldowalam sie sie tu /majac gdzie mieszkac!! i od pierwszego dnia,majac z czego oplacic ubezpieczenie/,po czym wyslalam cv do najblizszych w moim miescie domow opieki.Faktycznie,na oferty nie musialam czekac,pojawily sie prawie natychmiast.W wybranym heimie,zostalam zaproszona na rozmowe,po ktorej musialam odbyc 2 dniową prace probną.Nastepnie,zaproponowano mi miesieczny okres probny,jako praktykantka,na 50 procent czasu pracy.Teraz po tych wszystkich probach,mam 80 procent i....zarabiam znacznie wiecej,niz kiedykolwiek przez 8 lat pracy ,przez polskie firmy.Mam pelny tzw.socjal,36 dni urlopu,czyli to,co normalny pracownik na niemieckiej umowie.Ale...no wlasnie ale..Jezyk musze znac na tyle,aby swobodnie sie porozumiewac,oraz codziennie w programie komputerowym,opisac co zrobilam i co wydarzylo sie u kazdego z 10 mieszkancow,ktorych mialam akurat na dyzurze.Nikt mnie nie szykanuje,wręcz przeciwnie,wzajemnie sie wspieramy i bardzo trudno mi uwierzyc,ze bywa inaczej,mimo,ze wiem,ze bywa.

Przepraszam,ze spytam masz szkole pielegniarska lub tp?