Praca w domu opieki w Niemczech

20 października 2016 18:19 / 1 osobie podoba się ten post
iza38bp

Lutka ..nie chce mi sie pisac juz tutaj na forum jesli naprwde chcesz napisz do mnie na priv iza (usunięto ze względów bezpieczeństwa) ja pracuje w domu opieki od prawie 3 lat ..i moge tylko ci powiedziec ,ze wiele rzeczy jest wyolbrzymionych co ludzie pisza , pozdrawiam

Jak tu natym forum pisze się prywatną wiadomość.Kurcze pogubiłam się.
20 października 2016 18:49 / 1 osobie podoba się ten post
iza38bp

Lutka ..nie chce mi sie pisac juz tutaj na forum jesli naprwde chcesz napisz do mnie na priv iza (usunięto ze względów bezpieczeństwa) ja pracuje w domu opieki od prawie 3 lat ..i moge tylko ci powiedziec ,ze wiele rzeczy jest wyolbrzymionych co ludzie pisza , pozdrawiam

Niestety, Twojego adresu nie widać w profilu a chętnie bym o parę rzeczy zapytała. Czy możesz w drugą stronę? Mój adres zobaczysz po zaakceptowaniu zaproszenia które wysłałam.
.
20 października 2016 19:10 / 6 osobom podoba się ten post
MartaP

Przepraszam,ze spytam masz szkole pielegniarska lub tp? :czerwieni sie:

Nie,nie jestem pielegniarka.Wlasciwie moje wyksztalcenie tylko troche ma cos wspolnego z medycyna.Na dietach sie znam,z racjii wyksztalcenia :).Owszem,ukonczylam kilka kursow,dotyczacych opieki nad starszymi...ale niestety tu w Niemczech,nie ma to znaczenia.Liczy sie tylko niemiecki Ausbildung,tzn.roczna szkola jako pomoc  Altepflegehilferin,albo 3 letnia,jako Altepflegerin.Tylko ukonczenie studiow pielegniarskich /w Polsce.-licencjat /,jest obecnie adekwatne do tytulu pielegniarki osob starszych w De.Co prawda,nie jest to sprawiedliwe,ale poki co jest jak jest i trzeba sie dostosowac.Dodam,ze jestem jedyna osoba ,ktora posiada u nas mature ,ale nie ma to najmniejszego znaczenia.Taki system ksztalcenia i juz!Jestem zwykla pomocnica ,z tym,ze bez roznicy wykonujemy te same czynnosci,ale ja nie moge /na szczescie ! :)/np.rozdzielac medykamentow,robic zastrzykow,opatrywac ran itp.Stawke placowa mam mniejsza,ale tylko to.Poza tym,nigdy nie pracuje w nocy,bo od tego sa specjalne ''siostry'',tzn z uznanym dyplomem.Tylko 4 maja dyzur nocny,na 120 mieszkancow.
20 października 2016 19:16 / 3 osobom podoba się ten post
Aleksja, a pytanie mam do Ciebie. Czy jest jakieś ograniczenie wiekowe przy zatrudnianiu? Bo z tego co widzę to Ty młodziutka jesteś, ja natomiast ciut, ciut ..... ciut starsza. A też myślę o jakiejś stabilizacji i pracy stałej (i tak siedzę tutaj 10 miesięcy w roku).
20 października 2016 19:28 / 1 osobie podoba się ten post
luttka

Jak tu natym forum pisze się prywatną wiadomość.Kurcze pogubiłam się.

Zajrzyj, proszę na swoją pocztę.
20 października 2016 19:53 / 1 osobie podoba się ten post
WSTENGA

Zajrzyj, proszę na swoją pocztę.

Odpisałam.pozdrawiam
20 października 2016 20:28 / 3 osobom podoba się ten post
WSTENGA

Aleksja, a pytanie mam do Ciebie. Czy jest jakieś ograniczenie wiekowe przy zatrudnianiu? Bo z tego co widzę to Ty młodziutka jesteś, ja natomiast ciut, ciut ..... ciut starsza. A też myślę o jakiejś stabilizacji i pracy stałej (i tak siedzę tutaj 10 miesięcy w roku).

Chyba ograniczen wiekowych nie ma :))Ja w porownaniu z Toba,to stara bardzo jestem...niestety:)))Zapewniam cie!Powiem tak:))-koncowka absolutna wieku produkcyjnego.Gdyby nie to,to ten Ausbildung bym zrobila...ale mi sie nie chce,moze ze wzgedu na podeszly wiek,a moze,ze po prostu nie musze.Jednak,mimo zaawansowanego wieku,proponowali mi /jak i moim kolezankom z Polski/podjecie nauki.Zachecam wszystkich,ktorzy moga to uczynic i chca.NAPRAWDE WARTO!Znam wiele pan,miedzy 40-50,ktore to zrobily,a nawet po 50-tylko juz wtedy mniej sie chce.W kazdym razie,jesli sie uczysz,to i tak w sumie dostajesz,lub raczej zarabiasz wiecej,niz ...jako 24 godzinna opiekunka.Warunek oczywisty-musisz mieszkac w Niemczech.
20 października 2016 20:36 / 2 osobom podoba się ten post
WSTENGA

Zajrzyj, proszę na swoją pocztę.

Wstenga ! mysle, ze raczej nie bo jak juz kiedys pisalam Niemki nie garna sie az tak bardzo , u nas np. jest miedzynarodowe towarzystwo ,bardzo duzo Rosjanek, Rumunki, Kolumbijka, Tajka itp. I jesli sa jakies konflikty to wcale nie z rodowitymi Niemkami a wlasnie najczesciej z Rosjankami , poza tym pisze jeszcze raz - jezyk jest bardzo wazny ale UWAGA - ja zyczynalam z B1 , naprawde duzo osob jest z mniejsza znajomaoscia , wsyzstko zalezy , gdzie trafisz , jaki masz charakter i jak sobie poradzisz ..ja takze jestem jedna na oddziale z matura , nawet dziewczyny po szkole Alten... sa delikatnie mowic daleko w tyle z ogolnym pojeciem o swiecie , kulturze ,poltyce etc.  zaczelam jak mialam skonczone 45 lat ..nikt nie mowi zeby do konca zycia siedziec w Heimie , trzeba po prostu zaczac ..potem mozliwosci jest wiele ..ja tez noie weim co bedzie , na razie mam stala umowe , 13 nastke ,poalcony urlop, pracodawca doplaca mi 25 % do prywatnego ubezpieczenia , czesc za klub Fittnes, doplacaja do kursow jezykowych i pracujac na 80% mam 10 albo 11 dni wolnych w miesiacu ..dokladnie mam 30, 8 h w tyhdodniu ..
nie weim w jakim Landzie jestes..wpisz w Google Alterheim i wyskoczy ci lista i wolne miejsca tak jak ktoras mowila z dziewczyn ..
Jeszcze jedna rzecz - nie demonizujmy ,ze trzeba byc bez serca zeyb tam pracowac ...nieprawda , trzeba tylko nie miec sobie nic do zarzucenia ..to nie my wymyslilysmy ten system ..oni czyli Niemcy nie mysla o tm w ten sposob ..sa osoby ,ktorych nikt nie odwiedza a jesli juz to wpadaja jak po zapalki do apteki..wiele osob spokjnie moglo by dozywac starosci w swoim domu ale rodziny po prostu nie chca , z roznych wzgledow , chyba najczesciej z potzrby pozbycia sie rodzicow ...
Mi spojnie starcza na zycie, dorabiam sobie sprzataniem ..teraz od roku jest przy m,nie syn ,jesli istanieje mozliwosc mozna skorzystac z doplat tutaj ..pozdrawiam Iza

Wiek nie ma tez zanczenia jesli chodzi o szkole, w tym przypadku tylko jezyk , w mojej pracy kobiety 55 letnie chodza do szkoly.. i dla mnie ucza bzdetow , jest taki przedmiot jak religia, przynajmniej u mnie ..i czlowiek wiedzacy cos o swiecie spoknie moze zreferowac najawzniejsze religie na swiecie a oni nie ..kto zna tutejsze realia wie jaka wiedza oni dysponuja ...aha przypomnialam sobie ,ze ja do swojego CV dolaczylam wszytskie wczesniejsze referencje z opieki .
21 października 2016 00:13
Dziękuję bardzo za podpowiedź. Już jakiś zarys mam. Ale najpierw muszę język podszkolić. Mimo, że dogaduję się normalnie w sprawach codziennych to jednak nie czuję się gotowa na takie wyzwanie. Zawsze bardzo krytycznie podchodziłam do podchodziłam do swoich umiejętności, a tutaj dodatkowo stres z uwagi na potrzeby drugiej osoby. Nie chcę nikomu zrobić krzywdy. Ale postanowiłam przysiąść fałdów i trochę słówek powkuwać.
21 października 2016 14:47
Acha. Ja wlasnie robie Ausbildung als Fachpflegerin (jestem na drugim roku).Szkola mi sie bardzo podoba.Wczesniej pracowalam pol roku jako zwykla Helferin.Po pewnym czasie moglam juz rozdzielac medykamenty(przyuczyno mnie do tego,dostalam pozwolenie,delegacje).Nie ma zadnej regulacji prawnej jakie zadanie moze a jakie nie wykonywac Helferin.Wszystko zalezy od indywidualnych przypadkow.Jednak jesli Helferin przyjmnie taka delegacje i zdecyduje sie np.rozdawac medykamenty (lub inne zadanie) wtedy ponosi tez odpowiedzialnosc za swoje ewentualne bledy.
Na nocne zmiany jest u nas zawsze 1 Fachkraft +1 Helfer / albo Auszubildende . Ja bardzo sie ciesze ze robie to Ausbildung, bo placa mi tyle samo ile mialabym jako Helferin a mam w miesiacu tylko 10 Dienstów,czyli placa mi za ten czas ktory siedze w szkole
21 października 2016 15:06 / 2 osobom podoba się ten post
Aleksja

Chyba ograniczen wiekowych nie ma :))Ja w porownaniu z Toba,to stara bardzo jestem...niestety:)))Zapewniam cie!Powiem tak:))-koncowka absolutna wieku produkcyjnego.Gdyby nie to,to ten Ausbildung bym zrobila...ale mi sie nie chce,moze ze wzgedu na podeszly wiek,a moze,ze po prostu nie musze.Jednak,mimo zaawansowanego wieku,proponowali mi /jak i moim kolezankom z Polski/podjecie nauki.Zachecam wszystkich,ktorzy moga to uczynic i chca.NAPRAWDE WARTO!Znam wiele pan,miedzy 40-50,ktore to zrobily,a nawet po 50-tylko juz wtedy mniej sie chce.W kazdym razie,jesli sie uczysz,to i tak w sumie dostajesz,lub raczej zarabiasz wiecej,niz ...jako 24 godzinna opiekunka.Warunek oczywisty-musisz mieszkac w Niemczech.

:) W moim osrodku sa trzy panie 50+ ( w tym jedna Polka :)) ktore sa obecnie w 3 klasie na Ausbildung :) Na nauke nigdy nie jest za pozno. A z reszta i ja nie najmlodsza....
30 października 2016 17:17
Aleksja

Chyba ograniczen wiekowych nie ma :))Ja w porownaniu z Toba,to stara bardzo jestem...niestety:)))Zapewniam cie!Powiem tak:))-koncowka absolutna wieku produkcyjnego.Gdyby nie to,to ten Ausbildung bym zrobila...ale mi sie nie chce,moze ze wzgedu na podeszly wiek,a moze,ze po prostu nie musze.Jednak,mimo zaawansowanego wieku,proponowali mi /jak i moim kolezankom z Polski/podjecie nauki.Zachecam wszystkich,ktorzy moga to uczynic i chca.NAPRAWDE WARTO!Znam wiele pan,miedzy 40-50,ktore to zrobily,a nawet po 50-tylko juz wtedy mniej sie chce.W kazdym razie,jesli sie uczysz,to i tak w sumie dostajesz,lub raczej zarabiasz wiecej,niz ...jako 24 godzinna opiekunka.Warunek oczywisty-musisz mieszkac w Niemczech.

Aleksja naipsz cos więcej,jak znałazlaś prace w DO i czy przez firmę jakąś,jakie trzeba spełniac warunki?
30 października 2016 17:18
MartaP

:) W moim osrodku sa trzy panie 50+ ( w tym jedna Polka :)) ktore sa obecnie w 3 klasie na Ausbildung :) Na nauke nigdy nie jest za pozno. A z reszta i ja nie najmlodsza....:pisanie na forum:

MartaP proszę napisz cos więcej ,jestem zainteresowana
30 października 2016 17:20 / 1 osobie podoba się ten post
luttka

Aleksja naipsz cos więcej,jak znałazlaś prace w DO i czy przez firmę jakąś,jakie trzeba spełniac warunki?

Luttko, jam nie Aleksja, ale czytałam ten wątek i Aleksja opisała wszystko dokładnie, między to, o co teraz pytasz :).
30 października 2016 17:27
http://www.stellavitalis-weil.de/jobboerse-1 podaje link
tak jak wczesniej pisalam , szukaj w necie wpisz w wyszukiwarce jakie miasto cie interesuje i wyskoczy ci pelna lista, pisz, dzwon , idz na rozmowe i masl sobie jaka jestes dzielna ,madra itp. powodzenia