Jaki jadlospis dla Niemieckiej rodziny

02 września 2015 21:56
ORIM

Bylem w Emendingen,w Monachium,Geisbach i w tych rejonach to dosc popularny i lubiany przez dziadkow obiad.Podawany z ziemniakami w mundurkach.Zwłaszcze w piatek zamiast ryby. Zrob kiedys to ci sie Pdp ucieszy

Ciekawe, że nigdy na to nie trafiłam..Dzięki za podpowiedź, ale pdp nie je normalnie, a sama chyba jednak się nie skuszę :D. Ziemniaki i twaróg jak najbardziej, ale niekoniecznie razem ;).
02 września 2015 22:00
salazar

Ciekawe, że nigdy na to nie trafiłam..Dzięki za podpowiedź, ale pdp nie je normalnie, a sama chyba jednak się nie skuszę :D. Ziemniaki i twaróg jak najbardziej, ale niekoniecznie razem ;).

Ja tez kupuje sobie wtedy sledzie w smietanie ale jak do tej pory kazdy moj pdp cieszyl sie tym daniem jak gotowanym jajkiem na sniadanie w niedziele
Dodam ci jeszcze tylko ze sa miejsca gdzie jedza to razem z pasztetowa  O zgrozo !
Tu masz przepis ale nie rob !!!!
http://www.chefkoch.de/rezepte/325791114847064/Kartoffeln-mit-Quark.html
02 września 2015 22:07 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Ja tez kupuje sobie wtedy sledzie w smietanie :-) ale jak do tej pory kazdy moj pdp cieszyl sie tym daniem jak gotowanym jajkiem na sniadanie w niedziele:-)
Dodam ci jeszcze tylko ze sa miejsca gdzie jedza to razem z pasztetowa :-) O zgrozo !:ubikacja1:
Tu masz przepis ale nie rob !!!!:-)
http://www.chefkoch.de/rezepte/325791114847064/Kartoffeln-mit-Quark.html

O kurczę, a myślałam, że nic mnie już tu nie zdziwi :D.
Ten przepis jest OHYDNY, ale faktycznie bardzo szybki w przygotowaniu :D. Zimne, wczorajsze ziemniaki, ser, masło i pasztetowa, bleee... Jako wspomnienie z dzieciństwa, fajnie, takie coś chyba tylko Niemcy potrafia wspominać z rozczuleniem :D.
02 września 2015 22:12
Ja też tego nie znałam i dopiero na szwabii  jakieś rok temu to zjadłam i muszę powiedzieś jeśli dobry ser się kupi i przyprawi to smakuje właśnie najlepiej z ziemniakami.
Dopiero teraz się dowiedziałam , że to tak się nazywa.
02 września 2015 22:21
a moja obecna pdp to je minimum raz w tygodniu :(
03 września 2015 00:00
ORIM

Bylem w Emendingen,w Monachium,Geisbach i w tych rejonach to dosc popularny i lubiany przez dziadkow obiad.Podawany z ziemniakami w mundurkach.Zwłaszcze w piatek zamiast ryby. Zrob kiedys to ci sie Pdp ucieszy

Masz rację Orim, ja też sporo jeżdżę i ta potrawa jest wszędzie znana, nawet często ulubiona, w różnych wersjach. Tutaj babcia je tylko Quark rozkręcony z solą, pieprzem i szczypiorkiem, ale inni chcieli koniecznie dużo przetartego czosnku i drobno pokrojonej cebulki - do tego ziemniaki gotowane w skórkach. Babcia z Lohr k/Wurzburga uwielbiała wprost inną odmianę: Querk rozkręcony z dużą ilością czosnku, solą i pieprzem i tym polane jajka na twardo, do tego kartofle w mundurkach  to był jej ulubiony obiad z dzieciństwa - czeskie Sudety.
03 września 2015 09:23
greva

Masz rację Orim, ja też sporo jeżdżę i ta potrawa jest wszędzie znana, nawet często ulubiona, w różnych wersjach. Tutaj babcia je tylko Quark rozkręcony z solą, pieprzem i szczypiorkiem, ale inni chcieli koniecznie dużo przetartego czosnku i drobno pokrojonej cebulki - do tego ziemniaki gotowane w skórkach. Babcia z Lohr k/Wurzburga uwielbiała wprost inną odmianę: Querk rozkręcony z dużą ilością czosnku, solą i pieprzem i tym polane jajka na twardo, do tego kartofle w mundurkach :-) to był jej ulubiony obiad z dzieciństwa - czeskie Sudety.

obecnie jestem koło Wurzurga i jest podobnie
03 września 2015 10:05
Tu gdzie jestem tez mowia ze to jest pyszne i babcia uwielbia ten Quark,ale jak bylam w innym miejscu ,raz w tygodniu byly kartofle w mundurkach i zaziki ,i to bylo pyszne.Zaziki uwielbiam ,ale te co robie sama ,bo w tych kupnych jest ogorek chyba konserwowy ,a prawdziwe zaziki zawieraja ogorek swiezy.
29 sierpnia 2023 23:37

Ja polecam klasyczną polską kuchnie, lub inną jeśli macie smykałkę. Osobiście korzystam ze strony gotujmy (link usunięty)
Dużo inspiracji i fajnie przejrzyście. A dla lepszego apetytu i pracy organizmu polecam niedawno odkrytą herbatę ziołową (link usunięty).