Dlaczego zarejestrowałaś/eś się na forum?

23 grudnia 2023 16:28
Piotrrr

Rozglądam się za pracą za granicą i czytam o tym na kilku stronach ale widzę, że zarobki nie są jakieś dużo wyższe od polskich. To chyba zależy od branży.

Policz dobrze, warto jechać i podreperować budżet.  Chyba , że masz szczególne wykształcenie i możesz w ojczyźnie dobrze zarobić . Tu masz kasę , która  wieziesx.do domu ,  bo utrzymanie z głowy. 
05 kwietnia 2024 09:13 / 2 osobom podoba się ten post
Cześć, własnie przed chwilą zarejestrowałam sie tuatj. Dlaczego? jestem opiekunka w Austrii, szukam osób które równiez pracują w Austrii by wymienic sie doswiadczeniem. Czy są tutaj takie?
Ponadto załozyłam konto mając nadzieje po prostu na znalezienie informacji o firmach od opiekunek nie perzepłaconych na forach. Może poznania fajnych koleżanek, może dowiedziec sie czegos wiecej o pracy w Niemczech.
Pozdrawiam więc wszystkie opiekunki na tym forum.
05 kwietnia 2024 19:09 / 1 osobie podoba się ten post
Halka

Cześć, własnie przed chwilą zarejestrowałam sie tuatj. Dlaczego? jestem opiekunka w Austrii, szukam osób które równiez pracują w Austrii by wymienic sie doswiadczeniem. Czy są tutaj takie?
Ponadto załozyłam konto mając nadzieje po prostu na znalezienie informacji o firmach od opiekunek nie perzepłaconych na forach. Może poznania fajnych koleżanek, może dowiedziec sie czegos wiecej o pracy w Niemczech.
Pozdrawiam więc wszystkie opiekunki na tym forum.

O firmach dużo można pisać - najlepiej poczytać opinie, które są pisane przez prawdziwe opiekunki, a nie tylko panie z biua, które najczęściej "popełniają" tylko jeden wpis...
https://www.opiekunki24.pl/opinie-o-agencjach
10 kwietnia 2024 14:20 / 1 osobie podoba się ten post
Witaj Margo,
dziękuję za odpowiedź.
Zajrzałm tam pobierznie ale chyba nie ma tutaj nikogo ani żadnej firmy działającej na terenie Austrii.
11 kwietnia 2024 19:21 / 1 osobie podoba się ten post
Halka

Cześć, własnie przed chwilą zarejestrowałam sie tuatj. Dlaczego? jestem opiekunka w Austrii, szukam osób które równiez pracują w Austrii by wymienic sie doswiadczeniem. Czy są tutaj takie?
Ponadto załozyłam konto mając nadzieje po prostu na znalezienie informacji o firmach od opiekunek nie perzepłaconych na forach. Może poznania fajnych koleżanek, może dowiedziec sie czegos wiecej o pracy w Niemczech.
Pozdrawiam więc wszystkie opiekunki na tym forum.

Zazdroszczę .To piękny kraj a i mieszkańcy są życzliwi . A gdzie jesteś ?  
Do Austrii może bym jeszcze pojechała , zakochana jestem w tym kraju .Piękniejszy od Szwajcarii .Tak sobie kiedyś myślałam , że Pan Bóg tworząc wszechświat mając dużo pomysłów stworzył Austrię a potem już się tak nie przykładał . Powodzenia życzę .
12 kwietnia 2024 14:34
Z ta życzliwością bywa różnie, zalezy gdzie sie trafi. Jestem w Wiedniu ale wcześniej jeździłam po wsiach i to była masakra.
Tak Austria jest piekna, zadbana. Znam również inne zakatki które są równie cudne.
A t y gdzie pracujesz?
12 kwietnia 2024 15:37
Halka

Z ta życzliwością bywa różnie, zalezy gdzie sie trafi. Jestem w Wiedniu ale wcześniej jeździłam po wsiach i to była masakra.
Tak Austria jest piekna, zadbana. Znam również inne zakatki które są równie cudne.
A t y gdzie pracujesz?

Siedzę w domu , od czasu do czasu skoczę na krótko . Austrię jako miejsce pracy wspominam b. dobrze  Widocznie miałam szczęście do ludzi .Pracowałam w kilku miejscach w Wiedniu też , jednak pracę opiekunki na wsi wspominam częściej , bo tam miałam raj . Dosłownie.  Porządek, szacunek i zarobki na medal .Nie korzystałam z usług agencji . Kontakty utrzymuje do tej pory i nawet odwiedzamy się wzajemnie  Tam każda pora roku jest cudna to jedyny kraj gdzie bym mogła mieszkać po za Polską . Pracowałam tam długo  nie raz myślę, że niepotrzebnie zmieniłam na pracę w Niemczech .
17 kwietnia 2024 08:55 / 1 osobie podoba się ten post
Rzeczywiscie miałaś wyjatkowo dużo szczęścia. Raczej rzadko słyszy sie takie wspomnienia. Ogólnie "bauery" uażają, ze kupili sbe zwierządko na 24goziny do dyspozycji na kazde zawolanie. Bywało tak, ze oczekiwali kucharzenia dla całej 8-osobowej rodziny, bywało tak ze podopieczny cudownie zgodzil sie na przerwe dla mnie mówiąc ze pojdzie razem ze mna :))), bywało i tak ze trezba było nosic drewno do pieca na ktorym sie gotowało  - nie mozna był uzywac kuchenki elektrycznej, a jakkolwiek nawet jesli nie napaliłaś w piecu to nie miałas ciepłej wody,/ dwóch chłopa w domu a opiekunka musiała nanieść sama drzewa do prawie 3metrowego peca / obrabianie całej rodziny prasowanim sprzataniem etc. etc mozna by wymieniac . Gdzie byłas w Austrii ,  chodzi o miejscowośc ..moze dobrze byłoby poleic innym  te wioski bo to perełki.
 
Wieden to jakby państwo w państwie.
 
 
17 kwietnia 2024 11:41 / 3 osobom podoba się ten post
Trafiłam tu bo szukałam miejsca w internecie gdzie opiekunki mogą pogadać, poradzić się innej opiekunki i wesprzeć dobrym słowem. Właśnie jakiegoś forum bo grupy facebooowe już znam. No i chyba znalazłam :)
17 kwietnia 2024 21:04 / 1 osobie podoba się ten post
mariat

Trafiłam tu bo szukałam miejsca w internecie gdzie opiekunki mogą pogadać, poradzić się innej opiekunki i wesprzeć dobrym słowem. Właśnie jakiegoś forum bo grupy facebooowe już znam. No i chyba znalazłam :)

My też często rozmawiamy "na żywo" - Whatsapp, Messenger, Telefon.
Wspieramy się, pomagamy jak umiemy, czy chociażby plotkujemy.
Niektórzy mają w profilu namiary na siebie: @, tel itp...
18 kwietnia 2024 06:04 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

My też często rozmawiamy "na żywo" - Whatsapp, Messenger, Telefon.:telefon1:
Wspieramy się, pomagamy jak umiemy, czy chociażby plotkujemy.
Niektórzy mają w profilu namiary na siebie: @, tel itp...

Zgadzam się całkowicie z przedmówczynią
18 kwietnia 2024 11:41 / 2 osobom podoba się ten post
Cześć wszystkim. Trafiłem tu bo w internecie szukałem jakiegoś forum dla opiekunów, tak żeby pogadać z kimś, poznać znajomych, którzy zajmują się tym samym. Mam wrażenie, że bardzo mało jest facetów w opiece. Są tu w ogóle jacyś? :) 
18 kwietnia 2024 12:29 / 4 osobom podoba się ten post
Cześć wszystkim!
Jestem Basia i przypadkiem, kilka lat temu trafiłam tutaj na forum, za pierwszym razem gdy jechałam do Niemiec. Byłam tu aktywna, ale niestety po latach nie potrafię odszukać tych lanych do logowania. Jestem z nowym kontem. Dziekuję za moje dzieci, że mi to orarneły. To właśnie tutaj, w dniach spędzonych z Wami, zaczęła się moja aktywność. Zaczęłam odliczać dni tutaj, bo czułam, że mam tu swoje miejsce. Dzieliłam się tu swoimi radościami i smutkami, czytałam Wasze wpisy i znalazłam wiele przydatnych informacji. To dzięki Wam przetrwałam te wszystkie wyjazdy, bo czułam się mniej sama, wiedząc, że mam Was, do których mogę się zwrócić o pomoc. Teraz, kiedy jestem w stanie, również będę się staraqła pomagać. Dziękuję, że jesteście tutaj wszyscy :) To forum to nasza mała społeczność, ludzi, którzy mają podobne doświadczenia i chcą się nimi dzielić. Dzięki Wam czuję się jak w domu.
18 kwietnia 2024 12:30 / 1 osobie podoba się ten post
stanislawn

Cześć wszystkim. Trafiłem tu bo w internecie szukałem jakiegoś forum dla opiekunów, tak żeby pogadać z kimś, poznać znajomych, którzy zajmują się tym samym. Mam wrażenie, że bardzo mało jest facetów w opiece. Są tu w ogóle jacyś? :) 

Na opiekunkowych grupach Facebookowych są czasem Panownie:) 
19 kwietnia 2024 08:22 / 3 osobom podoba się ten post
BarbaraBasia ale milo sie Ciebie czyta.. bardzo sie ciesze ze jest tu takie bezpieczne miejsce do rozmow z opiekunami.. grupy na fejbsuku są straszne.. mało tam wsparcie, malo ciepla, tylko wieczne pretensje i sztele miny.. ja jESTem Bozena i szukam forum dla opiekunow gdzie sie tak normalnie rozmawia :) :) :)... czasami na zleceniu mam wiecej czasu to chetnie cos poklikam. a i w domu jak jestem w Polsce to wiadomo że jak sie człowiek odrobi z gotowaniem, sprzataniem i zakupami to ma wiecej czasu.. a dzieci juz na swoim.. znajomych coraz mniej :)