Jak zdrowiej żyć - blog Lawendy

17 czerwca 2015 13:00 / 13 osobom podoba się ten post
Witam drogie koleżanki. :)Zainspirowana i namówiona przez dziewczyny z topiku bezglutenowego otwieram blog dotyczący szeroko pojętego zdrowego żywienia i ogólnie stylu życia.Nie chcąc bałaganić w innych tematach ( wczoraj na bezglutenie zrobiłam lekki "dryf forumowy" nie na temat) i widząc potrzebę takiego  naprawdę szerokiego podejścia do rozmaitych tematów, tak zrobiłam.Będzie to blog tylko z nazwy, bo niech pisze każdy, kto chce, można tu będzie uzyskać porady żywieniowe, kosmetyczne i inne - słowem wszystko, co nie mieści sie w innych topikach, które są często wyspecjalizowane i ograniczone tylko do jednej dziedziny.
Tu dziedzin może być tyle, ile się uzna za stosowne, jak ktoś ma problem ze złamanym paznokciem - pomożemy, ale i na złamane serce, jeśli będzie taka potrzeba też. :)))Forma bloga jest tylko dlatego,że jako autorka będę miała mozliwość interweniowania u moderatora, jeśli pojawią się wpisy nieładne, złośliwe itp. Nie chcę,żeby tu przenosiły się spory forumowe.Dryf forumowy ( czyli lekkie zbaczanie z tematu) jest dozwolone.
Wszystko jest dozwolone - poza złą atmosferą.
A teraz, od razu odpowiadam MeryKy na post z wątku bezglutenowego dot. wiórków kokosowych.Mery, wiórki są konserwowane dwutlenkiem siarki. Trzeba szukać tych niekonserwowanych. Ja kupuję i w Polsce i w Niemczech w Lidlu ( nie mają SiO2 w składzie). W Niemczech w Reformhausach i innych ze zdrową żywnością też bywają takie bez, skład trzeba obejrzeć. Okazjonalnie kupuję te konserwowane, jak nie mam innej możliwości, raz na jakiś czas wielkiej krzywdy nie zrobią.
Anerik, do aromaterapii się zabieram jak żaba do jeża, bo to temat rzeka a ja też nie jestem jakąs specjalistka, ot, stosuję, mam swoje typy, ale żeby tak super hiper, to nie. Wieczorkiem coś skrobnę - jak dzięki olejkom eterycznym przetrwać lato ( czytaj - mniej się pocić, być bardziej świeżym i zniwelować zapach potu).
17 czerwca 2015 13:19
Żeby oglądać skład bedę chyba musiała z lupą chodzić? Te drobne literki mnie wkurzają
A na razie będę w Lidlu kupować. Skoro są tam pewne produkty?
17 czerwca 2015 13:27
MeryKy

Żeby oglądać skład bedę chyba musiała z lupą chodzić? Te drobne literki mnie wkurzają :-(
A na razie będę w Lidlu kupować. Skoro są tam pewne produkty?

Ja w składzie siarki nie widziałam, ale ja lekko ślepawa jestem. Chyba jednak nie ma.
17 czerwca 2015 14:37
No ale gdzie to lato?
Ja chce slonca, slonca i slonca. Tu, teraz i na dlugo.
17 czerwca 2015 14:53
amelka

No ale gdzie to lato?
Ja chce slonca, slonca i slonca. Tu, teraz i na dlugo.

Nie bój nic. jak w końcu przyjdzie, to zdechniemy wszyscy, 40 stopni w cieniu będzie.
Mnie też już deszcze zmęczyły.
17 czerwca 2015 14:54 / 2 osobom podoba się ten post
Super temat Lawendo,z niecierpliwością czekam na dalsze jego losy:))
A tu coś zdrowego ode mnie.........mój dzisiejszy obiad...
17 czerwca 2015 15:01
Ewelina, czyżbym krewetki widziała w tym daniu?
Oj, lubię, lubię.
I bezglutenowo też jest, jak widzę, dawaj przepis, choć z grubsza.
17 czerwca 2015 15:09 / 3 osobom podoba się ten post
Lawenda

Ewelina, czyżbym krewetki widziała w tym daniu?
Oj, lubię, lubię.
I bezglutenowo też jest, jak widzę, dawaj przepis, choć z grubsza.

Miałam napisać ale myślałam,że wszystko widać:)
Tak to krewetki,zielony spargel,feldsalat,paryka(każda),i pomidory..........oczywiście każdy może wrzucać co mu pasuje:)
Krewetki podsmażyłam razem ze szparakami i wszystko......zdrowe i szybkie jedzonko:)
Wiadomo,że przyprawy do tego...też wedle uznania:)
17 czerwca 2015 18:36 / 3 osobom podoba się ten post
Ewelina, czy mogę się u Ciebie stołować ? Prosze.....
17 czerwca 2015 19:06 / 2 osobom podoba się ten post
Benita

Ewelina, czy mogę się u Ciebie stołować ? Prosze.....

No właśnie, a może na poczęstunek koleżanki zaprosisz? Z Monachium dojadę, a co mi tam.
17 czerwca 2015 19:47 / 3 osobom podoba się ten post
Okej,przyjeżdżajcie wszystkie:)
Tu chlebek z linsen,a reszta widoczna:)
Smacznej kolacyjki:)
17 czerwca 2015 19:49 / 1 osobie podoba się ten post
Lawedo kochana, bardzo fajnie , ze cos takiego zalozylas. Mam dla Ciebie zadanie specjalne( jesli oczywiscie bedziesz chciala to zrobic), otoz potrzebuje zdrowa diete 1500 cal. Nie z tego powodu, ze jestem otyla, ale dlatego, ze kiedys robilam taka diete i bardzo dobrze sie czulam. Niestety to bylo tak dawno, ze nie pamietam co skaldalo sie na tygodniowy jadlospis. Wiem, ze bylo duzo picia, rodzynki....duzo takich rzeczy to przegryzania poza obiadem cieplym.. zapewne przyda sie to niektorym, bo moge powiedziec, ze po 12 dniach stracilam 3 kg i nie stracilam sil fizycznych co jest bardzo wazne. Moze kiedys cos takiego tu zamiescisz:) bede bardzo wdzieczna:)
17 czerwca 2015 20:11
Leni, takiej diety nie znam. Może koleżanki.....
Jedyna restrykcyjna dieta, którą stosowałam to dieta HCG, która zakładała przyjmowanie 500 kcal dziennie.
17 czerwca 2015 20:14 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

Leni, takiej diety nie znam. Może koleżanki.....
Jedyna restrykcyjna dieta, którą stosowałam to dieta HCG, która zakładała przyjmowanie 500 kcal dziennie.

no te 500 kcal to mysle, ze w tym czasie jest troche zbyt malo, a wiec Lawenda.masz wyzwanie:)))))
17 czerwca 2015 20:15 / 7 osobom podoba się ten post
Dziewczyny racjonalne odżywianie jest lepsze niż jakakolwiek dieta.
Jeść 5 posiłków dziennie,do tego orzechy i zdrowe oleje i waga będzie się utrzymywać,a i wyniki badań będą w porządku:)
I nie trzeba przesadnie liczyć kalorii...na prawdę:)