Na wyjeździe #26

24 czerwca 2015 20:45 / 2 osobom podoba się ten post
:D,  fajnie że jesteś :)
Szerokiej, bezpiecznej drogi jutro. Oczywiście w miłym towarzystwie ;)
24 czerwca 2015 20:51 / 3 osobom podoba się ten post
No to super,bo kurde nie ma nic gorszego jak problem z transportem do domu:(
Zazdroszczę Ci:)
24 czerwca 2015 20:55 / 2 osobom podoba się ten post
Ja tym razem spadam do domu na prawie trzy miesiące
Będę do końca września.......no okej.......tak to planuję na dzień dzisiejszy
24 czerwca 2015 21:14
Zmieny w życiu są niezbędne,a jak na dobre to już w ogóle super:)
No ja z planowaniem mam podobnie jak ty węc nie bardzo biorę sobie je do serca,żeby się potem nie potrzebnie nie "krzywić" jak coś nie wyjdzie
Nie wiem nawet czy wrócę na tą sztelę bo przecież wiadomo,że z PDP i ich żywotem to różnie bywa:)
Na dzień dzisiejszy to sobie tylko czas odliczam.......i tyle mnie interesuje

24 czerwca 2015 21:27 / 4 osobom podoba się ten post
Nie znam się na wymianach mąża bo nigdy nie wymieniałam
Słyszałam tylko,że czasem można się pomylić i "siekierkę" na "młotek" wymienić.......a to chyba nie zbyt dobre rozwiązanie
25 czerwca 2015 18:54
Potrzebuje pomocy. Moja PDP ma cewnik wprowadzony przez powłoki brzuszne nad wzgórkiem łonowym.
Do nogi ma mocowany pojemnik na mocz. Nie rozumiem dlaczego pampers jest tez mokry raz mniej a raz wiecej.Dlaczego pojemnik raz jest pełny po kilku godzinach a raz nie. Syn PDP twierdzi ze to normalne. Wytłumaczcie mi prosze jak to jest. Moze ktoś miał taki problem.
25 czerwca 2015 21:16
cewnik jest zle zalozony alarmoj do lekarza i rodziny mialam taki przypadek alarmuj
25 czerwca 2015 21:18
Gosia 1234

Potrzebuje pomocy. Moja PDP ma cewnik wprowadzony przez powłoki brzuszne nad wzgórkiem łonowym.
Do nogi ma mocowany pojemnik na mocz. Nie rozumiem dlaczego pampers jest tez mokry raz mniej a raz wiecej.Dlaczego pojemnik raz jest pełny po kilku godzinach a raz nie. Syn PDP twierdzi ze to normalne. Wytłumaczcie mi prosze jak to jest. Moze ktoś miał taki problem.

Nie jest normalne. Syna olej, wal od razu do lekarza czy Pflege, jesli przychodzą.
25 czerwca 2015 21:32
Gosia 1234

Potrzebuje pomocy. Moja PDP ma cewnik wprowadzony przez powłoki brzuszne nad wzgórkiem łonowym.
Do nogi ma mocowany pojemnik na mocz. Nie rozumiem dlaczego pampers jest tez mokry raz mniej a raz wiecej.Dlaczego pojemnik raz jest pełny po kilku godzinach a raz nie. Syn PDP twierdzi ze to normalne. Wytłumaczcie mi prosze jak to jest. Moze ktoś miał taki problem.

Albo sie cewnik poluzował i jest jakis stan zapalny cewki/jesli nie jest całkowiecie "wyłączona"/, albo co gorsza zrobiła sie przetoka w pęcherzu.Jak cewnik jest załozony własciwie, pampers nie ma prawa byc mokry.Poza tym cewnik   nie zakłada się "na zawsze" -powinien byc wymieniany,ew.kontrolowany co jakis czas,w PL cewnik prowadzony przez powłoki brzuszne,z pominieciem cewki, a bezposrednio z pecherza zwykle kontroluje sie max co 3 mce,a przynajmniej tak sie kiedys robiło.Jak to jest  w D nie mam wiedzy.Tak jak jest teraz na pewno byc nie powinno
25 czerwca 2015 22:35 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

Nie jest normalne. Syna olej, wal od razu do lekarza czy Pflege, jesli przychodzą.

Syn jest tez lekarzem. Nikt z opieki nie przychodzi. babcie wożą sami do lekarza .
No nic jutro znowu muszę truć .dzięki
25 czerwca 2015 22:39
Mam pytanko:czy 100 mg pelperonu jednorazowo to nie jest za dużo?.Moja PDP tak właśnie dostaje wieczorem i na nastepnego dnia jest jak "śnieta ryba".Poprzednio żaden z moich podopiecznych nie dostawał tego leku.Więc nie mam pojecia jakie dawki są ok.
25 czerwca 2015 22:43
kasia63

Albo sie cewnik poluzował i jest jakis stan zapalny cewki/jesli nie jest całkowiecie "wyłączona"/, albo co gorsza zrobiła sie przetoka w pęcherzu.Jak cewnik jest załozony własciwie, pampers nie ma prawa byc mokry.Poza tym cewnik   nie zakłada się "na zawsze" -powinien byc wymieniany,ew.kontrolowany co jakis czas,w PL cewnik prowadzony przez powłoki brzuszne,z pominieciem cewki, a bezposrednio z pecherza zwykle kontroluje sie max co 3 mce,a przynajmniej tak sie kiedys robiło.Jak to jest  w D nie mam wiedzy.Tak jak jest teraz na pewno byc nie powinno

Poprzedniczka tez twierdziła że zgłaszała i ze nawet synuś zawiózł je do lekarza ale nic z tego nie wynikło. Ja jestem 3 dni i znowu jakieś chocki klocki.
Musiała i na mnie jakas górka trafić pod którą mam ostro.
Ja jak miałam swoja pierwsza babcie z cewnikiem lezacą to pamiętam ze pampers był suchy a cewnik wymieniano co miesiac. Tutaj nie wiem co się dzieje. Muszę dokładnie napisać na kartce panu doktorowi ze bardzo mnie to niepokoi moze wysili sie na wizytę babci u lekarza. A tak poza tym PDP na nic nie narzeka, nic ją nie boli.
Za to ja mam serdecznie dosć po 3 dniach ...a gdzie reszta?????
25 czerwca 2015 22:47
ewa1966

Mam pytanko:czy 100 mg pelperonu jednorazowo to nie jest za dużo?.Moja PDP tak właśnie dostaje wieczorem i na nastepnego dnia jest jak "śnieta ryba".Poprzednio żaden z moich podopiecznych nie dostawał tego leku.Więc nie mam pojecia jakie dawki są ok.

Melperon masz na myśli?
Mialam pdp, ale dawka była o połowę mniejsza. Jednak nie jestem lekarzem, nie wtrącalam się w dawkowanie leków. 100 to sporo, ale może tak trzeba.
25 czerwca 2015 22:50
Lawenda

Melperon masz na myśli?
Mialam pdp, ale dawka była o połowę mniejsza. Jednak nie jestem lekarzem, nie wtrącalam się w dawkowanie leków. 100 to sporo, ale może tak trzeba.

No właśnie chyba nie,ona jest nadal samodzielna,wszystko robi sama.Ja właściwie jestem do tego,żeby ktoś był w domu i ugotowania obiadu.I nie jest agresywna.
25 czerwca 2015 22:51 / 1 osobie podoba się ten post
ewa1966

Mam pytanko:czy 100 mg pelperonu jednorazowo to nie jest za dużo?.Moja PDP tak właśnie dostaje wieczorem i na nastepnego dnia jest jak "śnieta ryba".Poprzednio żaden z moich podopiecznych nie dostawał tego leku.Więc nie mam pojecia jakie dawki są ok.

Moja pdp bardzo źle reagowała na ten lek i nawet po bardzo małej dawce była zmulona i praktycznie bez kontaktu. Melperon jednemu służy, drugiemu nie. 
Zaczyna się od małej dawki, ale nie pamiętam już, sorry, ile to było.
Tak, czy inaczej, Melperon został przez lekarza odstawiony i próbowaliśmy czegoś innego. 
Regułą jest to, że nie ma reguły ;).