Dom ocieplam styropianem

22 października 2015 18:58 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Ale że co? Że nie przyjadą z Krakowa i Ci nie zrobią, bo za daleko, czy o coś innego Ci chodzi?
Myślę, że za taką kasę na pewno by się pofatygowali ;).

Przyjadą, zrobią, ale......jak coś się zadzieje to będę czekac do usranej śmierci na reklamacje. Czym blizej do wykonawcy, tym łatwiej w sytuacjach ekstremalnych zawalczyć o swoje. Pojechać parę niecenzuralnych słów puścic chociazby, bądź też okopać się i czekać na realizację ewentualnej reklamacji Poza tym ta krakowska firma, wszystko załatwia (oprócz  fizycznej realizacji zlecenia) przez internet. Czyli robi projekt , uwzględniając przekrój komina, jego jakość i mnóstwo z tym związych rzeczy. Ja mam stary dom, nie mam pojęcia jaki jest przekrój komina i takie tam inne. Nie wiem czy trzeba włozyc do niego wkład ceramiczny czy z blachy kwasowej. To można stwierdzić na wizji lokalnej tylko i wyłącznie przeprowadzonej przez fachowca. No dla mnie jak majster nie przyjedzie na miejsce i nie obejrzy co ma robic, gdzie i w jakich warunkach względem rozmieszczenia pokoi, komina, rozprowadzenia itd....to nie jest powazny majster. Może ja staroścwiecka jestem, ale majster ma przyjsć, zobaczyć w czym rzecz, jakie ściany, jakie stropy jakie co i dopiero uzgadniać co zrobic i jak zrobić. To nie jest takie proste. Jak ktoś ma marne pojęcie o tych sprawach to w trymiga chałupę moze z dymem puścic. O to wlasnie chodzi moja miła Salazar Mój remont to nie to samo, co budowanie domu od podstaw, odpowiednio przygotowane kominy itd.....
22 października 2015 19:03
tina 100%

Ten system DPG to wcale nie taka nowinka. Pamiętam u mojej babci w Hajnówce były w ścianach rozprowadzone kanały powietrzne ogrzewane albo z kuchni kaflowej, albo pieca.- nie powiem- funkcjonowało, w domu było cieplutko. Najwyraźniej mamy powrót do starych technologii, ale za Chiny ludowe nie pamiętam ile opału babcia zużywała.

No jasne ze to nie jest zadna nowinka. Nowinką sa tylko nowe technologie, bardziej wydajne, bardziej ekonomiczne i oczywiscie droższe.
Gdybym znała prawdziwego zduna, ktory zna swój fach, to dooopy bym nie zawracała nikomu, bo taki zdun za pół ceny zrobiłby to o czym marzę.
Niestety, prawdziwego zduna póki co nie znam, ale czym głębiej idę w las.......kominkopiecowy, tym szersze mam horyzonty i jak znam siebie to znajdę wreszcie człowieka fachowego, który mi zrobi tak jak byc powinno. A wiecie ze teraz to mozliwe jest tez elektroniczne sterowanie tym rozprowadzeniem gorącego powietrza? Mozna sobie zaprogramować i się będa klapki otwierać i zamykać zgodnie z potrzebą? Amerykańska mechanizacja :D :D :D :D :D i amerykanska cena oczywiscie :D :D :D :D
22 października 2015 19:24 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Przyjadą, zrobią, ale......jak coś się zadzieje to będę czekac do usranej śmierci na reklamacje. Czym blizej do wykonawcy, tym łatwiej w sytuacjach ekstremalnych zawalczyć o swoje. Pojechać parę niecenzuralnych słów puścic chociazby:-), bądź też okopać się i czekać na realizację ewentualnej reklamacji :-):-):-)Poza tym ta krakowska firma, wszystko załatwia (oprócz  fizycznej realizacji zlecenia) przez internet. Czyli robi projekt , uwzględniając przekrój komina, jego jakość i mnóstwo z tym związych rzeczy. Ja mam stary dom, nie mam pojęcia jaki jest przekrój komina i takie tam inne. Nie wiem czy trzeba włozyc do niego wkład ceramiczny czy z blachy kwasowej. To można stwierdzić na wizji lokalnej tylko i wyłącznie przeprowadzonej przez fachowca. No dla mnie jak majster nie przyjedzie na miejsce i nie obejrzy co ma robic, gdzie i w jakich warunkach względem rozmieszczenia pokoi, komina, rozprowadzenia itd....to nie jest powazny majster. Może ja staroścwiecka jestem, ale majster ma przyjsć, zobaczyć w czym rzecz, jakie ściany, jakie stropy jakie co i dopiero uzgadniać co zrobic i jak zrobić. To nie jest takie proste. Jak ktoś ma marne pojęcie o tych sprawach to w trymiga chałupę moze z dymem puścic. O to wlasnie chodzi moja miła Salazar:-) Mój remont to nie to samo, co budowanie domu od podstaw, odpowiednio przygotowane kominy itd.....

Staroświecka nie jesteś- ma majster przyjść i obadać- też inaczej tego nie widzę. Wiele zależy od przekroju komina i jego stanu- to akurat z doświadczenia wiem i tu nie ma miejsca na improwizacje. Jak chcesz zobaczyć przekrój komina, to wystarczy otworzyć okienko wyczystne i zmierzyć- jeżeli jest.
22 października 2015 19:26
doda1961

Nie Benitko, nie wchodzi w rachubę. Ja juz mam kominek, tyle ze odkryty, a teraz chcę zabudowany z wkładem bądź paleniskiem z rozprowadzeniem do przyległych pomieszczeń.

A nie myślałaś o kominku z płaszczem wodnym , ale podłączonym do kaloryferów? Z tego co sie orientowałam( m.in. opinie ludzi , którzy to już mieli- ogrzewanie powietrzem- niestety nie zdało egzaminu),uważam,że to jest lepszy system. Ja coś takiego mam od ponad 4 lat. Rok temu, w Sylwestra! padł nam piec główny, zonk, i cała "moc" szła z kominka - dom, a właściwie dwa, razem ponad 160 m2, duży bojler,ogrzewanie podłogowe, kaloryfery wszystko to "obsłużył" kiminek. Jak narazie nie narzekam:)
22 października 2015 19:34
ryba

A nie myślałaś o kominku z płaszczem wodnym , ale podłączonym do kaloryferów? Z tego co sie orientowałam( m.in. opinie ludzi , którzy to już mieli- ogrzewanie powietrzem- niestety nie zdało egzaminu),uważam,że to jest lepszy system. Ja coś takiego mam od ponad 4 lat. Rok temu, w Sylwestra! padł nam piec główny, zonk, i cała "moc" szła z kominka - dom, a właściwie dwa, razem ponad 160 m2, duży bojler,ogrzewanie podłogowe, kaloryfery wszystko to "obsłużył" kiminek. Jak narazie nie narzekam:)

Myslałam, ale to jednak zawsze będzie kominek, który powinien mieć tak czy tak alternatywne ogrzewanie, w sensie ze dom powinien miećMój kuzyn ma taki i bardzo sobie chwali, ale......mnie nie ma w domu, dziecko tez tylko własciwie na noce wraca, no trzeba przecież w takim kominku czy z DGP czy PW palic, tak czy nie? Jako alternatywe ogrzewania kominkowego mam zamiar miec radiatory elektryczne, super ekonomiczne. Jeden juz mam  i sprawdza się, ale .....jest to kaloryfer tak czy tak. No nie mogę przeciez scian obłozyc kaloryferami od co i radiatorami od ogrzewania alternatywnego. Połaczyc się nie da tych dwóch mozliwości. Gazu ziemnego nie posiadam , miejsce na kotłownie tradycyjną o ile jest, o tyle jest z tym tyle zachodu, że to nie na moje kobiece ręce. Od 20 lat ogrzewam dom prądem, nie mam normalnych kaloryferów ani instalacji co. Koszt załozenia tego przekroczy znacznie nawet tego piecowego mercedesa. Poza tym ja miłosniczka pieców i kominków jestem i innych niemodnych obecnie gadżetów
Do kominka z PW potrzebna instalacja CO, a do kominka z DPG nie, więc jest znaczna, bardzo znaczna róznica w cenie.
22 października 2015 19:54
doda1961

Myslałam, ale to jednak zawsze będzie kominek, który powinien mieć tak czy tak alternatywne ogrzewanie, w sensie ze dom powinien mieć:-)Mój kuzyn ma taki i bardzo sobie chwali, ale......mnie nie ma w domu, dziecko tez tylko własciwie na noce wraca, no trzeba przecież w takim kominku czy z DGP czy PW palic, tak czy nie? Jako alternatywe ogrzewania kominkowego mam zamiar miec radiatory elektryczne, super ekonomiczne. Jeden juz mam  i sprawdza się, ale .....jest to kaloryfer tak czy tak. No nie mogę przeciez scian obłozyc kaloryferami od co i radiatorami od ogrzewania alternatywnego. Połaczyc się nie da tych dwóch mozliwości. Gazu ziemnego nie posiadam , miejsce na kotłownie tradycyjną o ile jest, o tyle jest z tym tyle zachodu, że to nie na moje kobiece ręce. Od 20 lat ogrzewam dom prądem, nie mam normalnych kaloryferów ani instalacji co. Koszt załozenia tego przekroczy znacznie nawet tego piecowego mercedesa. Poza tym ja miłosniczka pieców i kominków jestem i innych niemodnych obecnie gadżetów :-)
Do kominka z PW potrzebna instalacja CO, a do kominka z DPG nie, więc jest znaczna, bardzo znaczna róznica w cenie.

no, niestety palic trzeba:) Rzeczywiście zakładanie wszystkiego od nowa nie jest opłacalne. Mój sąsiad niedawno postawił  drewniany dom i on ma dośc ciekawe rozwiązanie- ma kominek-piec- koze- no coś w tym stylu( zresztą bardzo ładnie to wygląda) i rozprowadzone od tego ciepłe powietrze. Ma też ogrzewanie podłogowe elektryczne, jakieś maty, które reagują na ruch. Nie wiem jak to sie sprawdza, oni ponoc są zadowoleni, ale są tam doś rzadko - na stałe mieszkają w mieście.Doda, nic tylko ogrzewanie geotermalne, takie mają moi drudzy sąsiedzi( Boże, gdzie ja mieszkam?), założenie tego jest bardzo drogie, ale zero pracy, martwienia sie o opał itp.- nastawiasz komputer i masz taką temperature jaką chcesz, czysto, ciepło i komfortowo.
22 października 2015 20:01
ryba

no, niestety palic trzeba:) Rzeczywiście zakładanie wszystkiego od nowa nie jest opłacalne. Mój sąsiad niedawno postawił  drewniany dom i on ma dośc ciekawe rozwiązanie- ma kominek-piec- koze- no coś w tym stylu( zresztą bardzo ładnie to wygląda) i rozprowadzone od tego ciepłe powietrze. Ma też ogrzewanie podłogowe elektryczne, jakieś maty, które reagują na ruch. Nie wiem jak to sie sprawdza, oni ponoc są zadowoleni, ale są tam doś rzadko - na stałe mieszkają w mieście.Doda, nic tylko ogrzewanie geotermalne, takie mają moi drudzy sąsiedzi( Boże, gdzie ja mieszkam?), założenie tego jest bardzo drogie, ale zero pracy, martwienia sie o opał itp.- nastawiasz komputer i masz taką temperature jaką chcesz, czysto, ciepło i komfortowo.

Czytałam o tym, to jest zdaje się tak zwana pompa ciepła. No podobno koszt wysoki, ale jak wysoki nie doczytałam jeszcze. O kozie pomyslałam na początku remontowych planów, ale ja juz mam kominek, więc nie widzę dzisiaj sensu zeby na mojej powierzcni uzytkowej i moim rozkładzie pomieszczen miec i kominek (otwarty) i koze i jeszcze radiatory elektryczne. Mam co prawda 2 kominy, jeden od kominka, a drugi do wykorzystania w drugim pokoju no ale sensu nie widzię zeby palic i tu i tu. Co do podłogówki elektrycznej, to tez mam zamiar zrobic sobie w przedpokoju i w łazience.
22 października 2015 20:06
Tak czy tak, to cała gooooopia jestem. Rozważam co lepsze, co względne cenowo, co bardziej ekonomiczne i licze własnie na pomoc kolezanek forumowych, bo przeciez wiele z was budowała się, remontowała i takie tam inne.
A co kilka głów to nie jedna.
22 października 2015 20:12
tina 100%

Staroświecka nie jesteś- ma majster przyjść i obadać- też inaczej tego nie widzę. Wiele zależy od przekroju komina i jego stanu- to akurat z doświadczenia wiem i tu nie ma miejsca na improwizacje. Jak chcesz zobaczyć przekrój komina, to wystarczy otworzyć okienko wyczystne i zmierzyć- jeżeli jest.

Nie mam okienka wyczystnego, albowiem mam od 20 lat taki oto kominek do komina podlączony. A teraz chce miec piecokominek z DGP, więc skąd mnie wiedziec jaki przekrój komina? Wiem, że na pewno ma kilka kanałów, bo wczesniej były w tym domu piece kaflowe, a w moim mieszkaniu 2 , podłączone do jednego komina, a cholera wie czy do mieszkania za scianą tez jakis piec podłączony nie był. No nie ma ch......we wsi, żeby majster nie przyszedł ocenic co jak i z czym. Moj majster od starego i tu obecnego kominka zszedł był jakis czas temu z powodu naduzywania trunków wysokoprocentowych i nawet nie mam kogo zapytac co i jak z kominem. Kominek jednakże zrobił bez zarzutu!

22 października 2015 20:19 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Tak czy tak, to cała gooooopia jestem. Rozważam co lepsze, co względne cenowo, co bardziej ekonomiczne i licze własnie na pomoc kolezanek forumowych, bo przeciez wiele z was budowała się, remontowała i takie tam inne.
A co kilka głów to nie jedna.

Ten dylemat, niestety, bedziesz miała do końca:) Przerabiałam już to, każdy mówił inaczej:( A ta pompa ciepła- koszt 75-120 tysiecy, sąsiedzi zapłacili 75, fakt ich było na to stac, teraz też jest stac opłacac prad( obsługa tego "ustrojstwa") i są zadowoleni, bo ich też długo nie ma w domu, i jak już są, to o prostu chcą odpocząc, a nie martwic sie,że zimno, tzreba napalic i temu podobne..
22 października 2015 20:23
doda1961

Nie mam okienka wyczystnego, albowiem mam od 20 lat taki oto kominek do komina podlączony. A teraz chce miec piecokominek z DGP, więc skąd mnie wiedziec jaki przekrój komina? Wiem, że na pewno ma kilka kanałów, bo wczesniej były w tym domu piece kaflowe, a w moim mieszkaniu 2 , podłączone do jednego komina, a cholera wie czy do mieszkania za scianą tez jakis piec podłączony nie był. No nie ma ch......we wsi, żeby majster nie przyszedł ocenic co jak i z czym. Moj majster od starego i tu obecnego kominka zszedł był jakis czas temu z powodu naduzywania trunków wysokoprocentowych i nawet nie mam kogo zapytac co i jak z kominem. Kominek jednakże zrobił bez zarzutu!

Ha, bo dobry zdun musi sobie łyknąć przed robotą :) Jeżeli komin przechodzi przez strych, to tam może być takie okienko. Teraz się już czegoś takiego na strychu nie montuje, ale w starszych budynkach są.U mnie jest.
Zresztą i tak tragedii nie będzie jak majster okienka nie znajdzie- wejdzie na dach najwyżej- albo będzie kuł .
22 października 2015 20:32 / 1 osobie podoba się ten post
ryba

Ten dylemat, niestety, bedziesz miała do końca:) Przerabiałam już to, każdy mówił inaczej:( A ta pompa ciepła- koszt 75-120 tysiecy, sąsiedzi zapłacili 75, fakt ich było na to stac, teraz też jest stac opłacac prad( obsługa tego "ustrojstwa") i są zadowoleni, bo ich też długo nie ma w domu, i jak już są, to o prostu chcą odpocząc, a nie martwic sie,że zimno, tzreba napalic i temu podobne..

Acha, no to juz wiem, że nigdy pompy ciepła miec nie będę, no chyba ze w przyszłym wcieleniu urodze się w rodzinie milionerów A za prąd to ja płacę 500 zł miesięcznie obecnie, przy dwóch konwektora i jednym radiatorze. To i tak jest mało, bo bez nowego radiatora płaciłam po 700 zł miesięcznie.
Dlatego tez mam takie cisnienie na ten kominek, piec i ogólnie ogrzewanie
08 maja 2017 12:45
Jeśli jesteś zainteresowana skutecznym sposobem ogrzewania, który jednocześnie nie będzie drogi w eksploatacji to polecam ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji, czyli system Feelco. U mnie sprawdza się on doskonale i nie mam do niego absolutnie żadnych zastrzeżeń. Feelco reguluje temperaturę powietrza w domu w zależności od tego, jak zimno lub też ciepło jest na zewnątrz. System składa się bowiem nie tylko z samego ogrzewania, ale również z klimatyzacji oraz wentylacji, co czyni go kompletnym. Koszty używania są o wiele mniejsze niż w przypadku tradycyjnych metod, więc moim zdaniem jak najbardziej warto.
08 maja 2017 13:28 / 2 osobom podoba się ten post
Malwa89

Jeśli jesteś zainteresowana skutecznym sposobem ogrzewania, który jednocześnie nie będzie drogi w eksploatacji to polecam ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji, czyli system Feelco. U mnie sprawdza się on doskonale i nie mam do niego absolutnie żadnych zastrzeżeń. Feelco reguluje temperaturę powietrza w domu w zależności od tego, jak zimno lub też ciepło jest na zewnątrz. System składa się bowiem nie tylko z samego ogrzewania, ale również z klimatyzacji oraz wentylacji, co czyni go kompletnym. Koszty używania są o wiele mniejsze niż w przypadku tradycyjnych metod, więc moim zdaniem jak najbardziej warto.

Tak, czy owak Reklama!
23 listopada 2017 08:52
Tu wrzucam bo remontowy temat:)Mianowicie:
Czy ktoś z Was ogrzewa dom za pomocą pompy ciepła.Interesuje mnie wszystko nt,temat z włąsnego doswiadczenia a przede wszystkim koszta takiego ogrzewania,rodzaj zastosowanej pompy,plusy i minusy.W necie jest oczywiście multum info i opinii ,ale chcę je poznać od prawdziwych uzytkowników a nie spreparowanych przez producenta.