Dom ocieplam styropianem

23 listopada 2017 12:57 / 1 osobie podoba się ten post
Nie mam, ale słyszałam że przy ogrzewaniu pompą rachunki za prąd są bardzo wysokie i nie jest to jakoś szczególnie opłacalne. Zwłaszcza że inwestycja dosyć droga.
23 listopada 2017 14:40 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Tu wrzucam bo remontowy temat:)Mianowicie:
Czy ktoś z Was ogrzewa dom za pomocą pompy ciepła.Interesuje mnie wszystko nt,temat z włąsnego doswiadczenia a przede wszystkim koszta takiego ogrzewania,rodzaj zastosowanej pompy,plusy i minusy.W necie jest oczywiście multum info i opinii ,ale chcę je poznać od prawdziwych uzytkowników a nie spreparowanych przez producenta.

Kasia daj sobie spokój z tym systemem ogrzewania, no chyba że jesteś milionerką i żyjesz z procentów kapitału.Jestem w trakcie kończenia mojej inwestycji i też o tym myślałem ale po przeliczeniu kosztów oraz późniejszych rachunków za prąd dałem sobie z tym spokój.Aktualnie instaluję ogrzewanie niskotemperaturowe na bazie wymienników ciepła. 1 piec stałopalny czyli paliwo stałe i również piec gazowy. W związku że nie zawsze bywam na inwestycji to instalacja wypełniona jest płynem wytrzymującym temperaturę  -35 stopni, do tego jest również kominek który używa się tylko wtedy kiedy zależy na stworzeniu jakiej atmosfery/ święta lub lampka wina z żonką lub znajomymi.
Pompa ciepła zbyt droga w instalacji i kosztowna w eksploatacji, owszem wygoda tylko cena .
 
23 listopada 2017 15:17 / 3 osobom podoba się ten post
Kasia....jak miałam dom na wsi to było ogrzewanie kominkiem głównie ( rozprowadzanie tych wylotów ciepła na górę ). Było też ogrzewanie elektryczne poprzez kaloryfery w każdym pomieszczeniu ale to było bardzo drogie. Domek był mały bo 120 m więc tym kominkiem wystarczyło i wszędzie szybko ciepło się rozchodzilo. Teraz mam trochę większy bo 190m i córka mówi, ze też głównie kominkiem grzeją. Piec gazowy włączyli chyba tylko 2 razy, żeby sprawdzić czy działa i jak działa. Jak będą silne mrozy to chyba ten kominek nie wystarczy. Przekonamy się po tej zimie.
01 stycznia 2018 12:05 / 4 osobom podoba się ten post

I kołki bofos i kołki... Linka nie podam bo dziś mnie głowa boli , ło ludu


Dyskusja w "rozmowy na luzie". O.

01 stycznia 2018 13:33 / 6 osobom podoba się ten post
Ja ocieplałem sam a było to ze 20 lat temu.
Styropian 10cm(teraz dał bym 15cm) kołki, klej siatka, struktura akryl
Zajęło mi to z pół roku, ale ile można nadziałać jak wychodzi się z pracy o 17 a w soboty o 14.
01 stycznia 2018 15:32 / 6 osobom podoba się ten post
Klej to był popularny w latach 80tych ale 90tych tez . Uniwersalny Butapren . Do wszystkiego a śmierdział ,że szok. I głowa bolała.
03 stycznia 2018 21:32 / 2 osobom podoba się ten post
Ale to klej do wsystkiego. Do wąchania też.
21 lutego 2018 15:32
Ja zostawiam takie rzeczy ekspertom. Nie lubię zabierać się za coś na czym się kompletnie nie znam.
21 lutego 2018 16:51 / 2 osobom podoba się ten post
Lambert78

Ja zostawiam takie rzeczy ekspertom. Nie lubię zabierać się za coś na czym się kompletnie nie znam.

I jak to się ma do tego wątku ? ...Nie mam nic do powiedzenia w temacie to nie piszę i kropka .
21 lutego 2018 17:01 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

I jak to się ma do tego wątku ? ...Nie mam nic do powiedzenia w temacie to nie piszę i kropka .

21 lutego 2018 17:12 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Nick pasuje:)
 
https://www.budujemydom.pl/termoizolacja/19324-jakie-znaczenie-ma-wspolczynnik-przewodzenia-ciepla-lambda-dla-izolacji-domu
 

A niech pasuje do czegokolwiek , ale mnie już pomału naprawdę trafia .
Biuro Oliwiera nieczynne ...Problemy techniczne też nieczynne ... Ide zaraz w inny wątek ....Tylko stolarzom za wykonaną usługę zapłacę .
21 lutego 2018 19:43 / 2 osobom podoba się ten post
A ja tam wiem jedno.Aby ocieplić dom potrzebna jest ....................zgoda sąsiadów jesli mieszka sie w wspólnocie
Z tym to gorzej niz z wyborem styropianu,firmy czy tynku
21 lutego 2018 19:57 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

A niech pasuje do czegokolwiek , ale mnie już pomału naprawdę trafia .
Biuro Oliwiera nieczynne ...Problemy techniczne też nieczynne ... Ide zaraz w inny wątek ....Tylko stolarzom za wykonaną usługę zapłacę .

Czynne Basiu. Coś zdaje się wczoraj czytałam świeżego w wątku administracyjnym
 
A ja potrzebuje dobrego stolarza. Masz kogoś?
21 lutego 2018 20:29
doda1961

Czynne Basiu. Coś zdaje się wczoraj czytałam świeżego w wątku administracyjnym:-)
 
A ja potrzebuje dobrego stolarza. Masz kogoś?

Mam , ale to są " meblowi " .
21 lutego 2018 20:31 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Mam , ale to są " meblowi " .

Szkoda, ja potrzebuję...ogrodowego i najlepiej takiego co to złote ma nie tylko ręce ale i serce, bo mi się  budżet nie spina.