Wolę pracę legalną!

22 października 2015 12:05
Ja jeżdżę na zmianę, kilka razy w roku jadę z firmą, czasem prywatnie, lub mini job. A tak swoją drogą, nie słyszałam o polskiej firmie, ktora płaciłaby pełne składki ZUS, zawsze od jakiejś śmiesznej sumy.
22 października 2015 12:17
mleczko1

Wachlarz w zatrudnieniu  =   wachlarz w wynagrodzeniu. Czarny tez kolor twarzowy ,mnie pasuje zwłaszcza aksamitka na szyji perłą ozdobiona:-):-)

co kto lubi ;]
22 października 2015 12:20 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Ja jeżdżę na zmianę, kilka razy w roku jadę z firmą, czasem prywatnie, lub mini job. A tak swoją drogą, nie słyszałam o polskiej firmie, ktora płaciłaby pełne składki ZUS, zawsze od jakiejś śmiesznej sumy.

no cicho, moja firma płaci od średniej krajowej , sama byłam w szoku
22 października 2015 12:33
Wiem,że ktoś myśli,ze wymyślam i kombinuję nie mniej jednak pieszecie Kochani,ze Firmy potrafią omijać prawo i o to chodzi w tym biznesie.Mają wreszcie zatrudnionych prawników.Trzeba wziąć pod uwagę,że trzeba umieć czytać przepisy a każda Prawnik czyta to pod swoją firme.Taka prawda.Nie tyczy się to tylko Agencji Opiekunek.Ponadto jak wspomniałam nawet będąc na swojej działalności trzeba mieć swoją księgową,która podpisuje się oburącz pod tym co przekłada w comiesiecznych oświadczeniach do US.
22 października 2015 12:43 / 1 osobie podoba się ten post
Daria01

Mleczko ja to rozumiem. Nie uważam że praca samodzielna to praca tylko na czarno. Ja też pracowałam legalnie. Mnie nie chodzi o to co jest lepsze, ale o to co dla kogo jest lepsze. Też wiem, że firmy potrafią przyciąć w kulki z opiekunką i mogą być problemy. Moje nastawienie w tej chwili jest takie, że nie mam głowy do tego żeby wszystko robić samodzielnie.

czytam jakie to udogodnienia maja opiekunki pracujące przez agencje, poczynając od zmartwiń czy zmienniczka przyjedzie na czas, chociaz w umowie termin zakończenia jest . O warunkach odbiegających od normy czy wręcz urągających.Mnie chodzi o to co lepsze dla mnie.Nie martwie się, bo nie mam wpływu na to co kto wybiera. Nie polepszysz nikomu warunków jesli nawet wywalczysz dla siebie o lepsze to zmienniczka moze zaczynac od poczatku, bo coś sie rodzinie pdp nie podoba.Czas dla siebie i głowę z pomyslunkiem muszę zawsze mieć,bo za dużo traciłam w tej robocie.Teraz jakby cos nie wyszło mogę miec pretensje tylko do siebie.

Mam prawie zawsze tylko cięzkie sztele,przyzwyczaiłam sie do leżących pdp .Nie chcę już pracować z biegającymi demencyjnymi pdp.
22 października 2015 12:53
Są różne formy zatrudnienia i każda z nich ma swoje plusy i minusy. Są na forum wątki na ten temat więc po co zakładać nowy że" tylko przez firmę".
Chyba że chodzi o to,żeby bił po oczach?
03 grudnia 2015 08:42
Agencje doją rodziny,nam zostaje jałomużna.
03 grudnia 2015 09:12 / 2 osobom podoba się ten post
zxcvbnm

Agencje doją rodziny,nam zostaje jałomużna.

Ano doją,ale każdy ma wybór w sposobie zatrudnienia:)Nikt nas nie zmusza do zatrudniania się za pośrednictwem agencji:)
03 grudnia 2015 10:04 / 2 osobom podoba się ten post
No właśnie - wybór jest wolny. Każdy pracuje tak jak chce - zawsze jest taka sama konkluzja.
03 stycznia 2016 18:56
Witam.Czy sa jakies konsekwencje pracujac dla agencji ktora nie ma wpisu do KRAZ?Jakie jest wtedy ryzyko pracujac dla takiej firmy na umowe zlecenie?Prosze o odp jesli ktos sie orientuje.
03 stycznia 2016 18:58 / 1 osobie podoba się ten post
kartofelek

Witam.Czy sa jakies konsekwencje pracujac dla agencji ktora nie ma wpisu do KRAZ?Jakie jest wtedy ryzyko pracujac dla takiej firmy na umowe zlecenie?Prosze o odp jesli ktos sie orientuje.

...noooo kartofelek ,chyba wiesz jakie jest ryzyko ...krzaczki !
03 stycznia 2016 19:04
gdybym wiedziala nie pytalabym...ale dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :)
03 stycznia 2016 19:06 / 1 osobie podoba się ten post
kartofelek

Witam.Czy sa jakies konsekwencje pracujac dla agencji ktora nie ma wpisu do KRAZ?Jakie jest wtedy ryzyko pracujac dla takiej firmy na umowe zlecenie?Prosze o odp jesli ktos sie orientuje.

Konsekwencji jako takich nie ma Żadnych a ryzyko jest zawsze ,nawet jak pracuje się z firmą widniejącą w KRAZ,to że dana firma widnieje w tym wykazie nie znaczy wcale ,że jest "bezpieczna".Trzeba czytać opinie o firmach,czytac dokładnie umowy przed popisanie i pytac o każdą watpliwość-wybór firmy to zwykle loteria ,ale zawsze warto wiedzieć o niej więcej niz tylko to czy widnieje czy nie w KRAZ:)
03 stycznia 2016 19:13
Dziekuje.Od paru miesiecy dopiero jezdze do opieki a ciekawe oferty ma jedna agencja ale wlasnie nie ma jej w KRAZ.Moze wy moglibyscie polecic agencje godne zaufania?Czy sa jakies (oprocz jednej popularnej ale nie cieszacej sie dobrymi opiniami),ktore zatrudniaja na warunkach niemieckich?
03 stycznia 2016 19:19 / 4 osobom podoba się ten post
kartofelek

Dziekuje.Od paru miesiecy dopiero jezdze do opieki a ciekawe oferty ma jedna agencja ale wlasnie nie ma jej w KRAZ.Moze wy moglibyscie polecic agencje godne zaufania?Czy sa jakies (oprocz jednej popularnej ale nie cieszacej sie dobrymi opiniami),ktore zatrudniaja na warunkach niemieckich?

kartofelek, zawsze istnieje ryzyko, nawet sex z zabezpieczeniem ponosi takowe tak powaznie, to nie ma zasady na uczciwosc opiekunow jak tez agencji. Czasem jest tak, ze wszystko uklada sie wspaniale i nagle ZONK, zycie przynosi rozne niespodzianki. powiem tylko jedno, im sie bardziej zabezpieczamy i sledzimy, tym gorzej dla naszej psychiki. czasem warto pojsc w nieznane na calosc. Powodzenia w roztrzasaniu tego, co godne zaufania , a co nie:)