Wyłowione z sieci 3

01 marca 2017 17:39 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Jeżeli miałoby się pracować tylko 40 godzin w tygodniu bo o to chyba chodzi Opiekunowi5, żeby to wywalczyć? To wiele Niemców byłoby zadowolonych z tej pracy. Albo gdy wszystkie nadgodziny zostały zapłacone? Ale wtedy rodzina wolałaby oddać do Heimu zamiast płacić opiekunce z Polski.

Słuchaj Heim kosztuje 3300 EUR /mc.... a wiesz, jaka tam często jest opieka?...Po 20 na 3 piętra jedna Pielęgniarka, tak było w Poing...nawet jak Nam zapłacą 2000 czy nawet 2300 to i tak mają do przodu... 
01 marca 2017 17:40 / 6 osobom podoba się ten post
opiekun.5

A prawo znam z racji mojej wcześniejszej pracy... wiadomo, że wymaga to głębokiego zastanowienia, dobrych prawników...nagłośnienia w mediach etc...ale kto wie...

To napiszę inaczej bo upierasz się przy swoim. Masz rację, jest taka możliwość i nawet bardzo dobrych prawników do tego nie trzeba ale...no własnie o to ale chodzi...nie wiem, ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że długo w DE nie jesteś, bądz nigdy przez ładnych parę lat nie mieszkałeś, może stąd Twój upór bo po prostu nie znasz mentalności tego narodu...Seniorzy w takim przypadku będą wysyłani przez rodziny do Domu Starców i tak media pomogą, że u nas niejeden będzie wbijał zęby w ścianę z braku pieniędzy bo jeśli zrobi sie z tego nie wiadomo jaką zawieruchę, to Niemiec nie będzie ryzykował, pośle do Domu Opieki i w większości przypadków zrobią to bez żadnych sentymentów
01 marca 2017 17:40 / 2 osobom podoba się ten post
emilia

Tym razem przez pomyłkę dałam Ci plusa.
A wiedza z artykułów nijak się nie ma do realiów. Od trzech lat jeżdżę do Szwajcarii, coś niecos wiem z praktyki a nie z wyobrażeń. Wygrany proces "załatwił " cały rynek. 

Mogę wtrącić swoje 3 grosze? Nie tylko cały rynek, opiekunki również. Pozwolę sobie dodać, że nie zawsze warto być aż tak nadgorliwym.
01 marca 2017 17:41
emilia

Tym razem przez pomyłkę dałam Ci plusa.
A wiedza z artykułów nijak się nie ma do realiów. Od trzech lat jeżdżę do Szwajcarii, coś niecos wiem z praktyki a nie z wyobrażeń. Wygrany proces "załatwił " cały rynek. 

No, szkoda...może i tak się zdarzyć... dlatego napisałem, ze trzeba by się nad tym pochylić...czy warto?
01 marca 2017 17:42 / 3 osobom podoba się ten post
A Ty stary obelniały kogucie już tak się nie wychwalaj.......
01 marca 2017 17:44 / 4 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Słuchaj Heim kosztuje 3300 EUR /mc.... a wiesz, jaka tam często jest opieka?...Po 20 na 3 piętra jedna Pielęgniarka, tak było w Poing...nawet jak Nam zapłacą 2000 czy nawet 2300 to i tak mają do przodu... 

Ja wiem swoje a ty swoje i niech tak zostanie 
01 marca 2017 17:44 / 1 osobie podoba się ten post
Nugatka

To napiszę inaczej bo upierasz się przy swoim. Masz rację, jest taka możliwość i nawet bardzo dobrych prawników do tego nie trzeba ale...no własnie o to ale chodzi...nie wiem, ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że długo w DE nie jesteś, bądz nigdy przez ładnych parę lat nie mieszkałeś, może stąd Twój upór bo po prostu nie znasz mentalności tego narodu...Seniorzy w takim przypadku będą wysyłani przez rodziny do Domu Starców i tak media pomogą, że u nas niejeden będzie wbijał zęby w ścianę z braku pieniędzy bo jeśli zrobi sie z tego nie wiadomo jaką zawieruchę, to Niemiec nie będzie ryzykował, pośle do Domu Opieki i w większości przypadków zrobią to bez żadnych sentymentów

Pracuję 3 lata... mentalność ich znam dusigroszów... i nie upieram się...rozmawiam na temat... rózne zdania słyszalem w Sindbadzie, w busikach, w rozmowie ze zmiennikami... 
01 marca 2017 17:47
MeryKy

Ja wiem swoje a ty swoje i niech tak zostanie :tak:

Masz rację...Ja się nie upieram...rozmawiam...rozmowa czasem się przydaje, pozwala znaleźć rozwiązanie, albo...nie ruszać sprawy...bo dobrze jest jak jest...a dobrze jest?
01 marca 2017 17:47 / 1 osobie podoba się ten post
Nugatka

To napiszę inaczej bo upierasz się przy swoim. Masz rację, jest taka możliwość i nawet bardzo dobrych prawników do tego nie trzeba ale...no własnie o to ale chodzi...nie wiem, ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że długo w DE nie jesteś, bądz nigdy przez ładnych parę lat nie mieszkałeś, może stąd Twój upór bo po prostu nie znasz mentalności tego narodu...Seniorzy w takim przypadku będą wysyłani przez rodziny do Domu Starców i tak media pomogą, że u nas niejeden będzie wbijał zęby w ścianę z braku pieniędzy bo jeśli zrobi sie z tego nie wiadomo jaką zawieruchę, to Niemiec nie będzie ryzykował, pośle do Domu Opieki i w większości przypadków zrobią to bez żadnych sentymentów

Masz rację tylko, że musieliby w try miga całą masę nowych heimów postawić. Nie od dzisiaj wiadomo, że na miejsce w heimie trzeba czekać zwłaszcza gdy opieka dobra, a cena niezbyt wygórowana. No chyba, że zaczną wywozić seniorów do Polski i tam w domach opieki umieszczać.
01 marca 2017 17:47 / 5 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Pracuję 3 lata... mentalność ich znam dusigroszów... i nie upieram się...rozmawiam na temat... rózne zdania słyszalem w Sindbadzie, w busikach, w rozmowie ze zmiennikami... 

Ja w Sinbadzie, to siadam i usypiam od razu bo jak posłucham, o czym rozmawiają, niejednokrotnie nie mając pojęcia, to lepiej, aby bez zawału do domu dojechała. Przeczytaj post Emilii, co zdziałał ten proces w Szwajcarii, akurat tam też moje znajome jeżdża i tu zgadzam sie z Emilią w 100%, oby nikt nie zrobił tego w Dojczlandii
01 marca 2017 17:47 / 6 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Pracuję 3 lata... mentalność ich znam dusigroszów... i nie upieram się...rozmawiam na temat... rózne zdania słyszalem w Sindbadzie, w busikach, w rozmowie ze zmiennikami... 

Oooooo,Kolego jak Ty opeirasz się w swoich wywodach na opowieściach busowych to ja Tobie mówię, że to co tam ludzie opowiadają, to jeden wielki kłam jest.
01 marca 2017 17:49 / 2 osobom podoba się ten post
Alina

Masz rację tylko, że musieliby w try miga całą masę nowych heimów postawić. Nie od dzisiaj wiadomo, że na miejsce w heimie trzeba czekać zwłaszcza gdy opieka dobra, a cena niezbyt wygórowana. No chyba, że zaczną wywozić seniorów do Polski i tam w domach opieki umieszczać.:-)

Tak Alinko, w Polsce powstają Heimy dla Niemców, wybudowane przez Niemców. 
01 marca 2017 17:49 / 9 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Pracuję 3 lata... mentalność ich znam dusigroszów... i nie upieram się...rozmawiam na temat... rózne zdania słyszalem w Sindbadzie, w busikach, w rozmowie ze zmiennikami... 

Jeśli ty to prawo i mentalność znasz z opowiadań w busikach czy Sindbadzie,to faktycznie znasz się na wszystkim....
01 marca 2017 17:51 / 1 osobie podoba się ten post
Nugatka

Ja w Sinbadzie, to siadam i usypiam od razu bo jak posłucham, o czym rozmawiają, niejednokrotnie nie mając pojęcia, to lepiej, aby bez zawału do domu dojechała. Przeczytaj post Emilii, co zdziałał ten proces w Szwajcarii, akurat tam też moje znajome jeżdża i tu zgadzam sie z Emilią w 100%, oby nikt nie zrobił tego w Dojczlandii

O tym już pisałem, nie czytałaś, że trzeba by się poważnie zastanowić... bo nie zawsze indywidualnie uda się coś z Niemcem ugrać, za nocki, brak pauzy etc
01 marca 2017 18:01 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Jeśli ty to prawo i mentalność znasz z opowiadań w busikach czy Sindbadzie,to faktycznie znasz się na wszystkim....

Jesteś złośliwa...i po co to? Niczemu nie służy... Prawo ukończyłem w Warszawie... jeśli chcesz wiedzieć... a o różnych sprawach się ludzie wypowiadają w różnych miejscach...