Zasady diety seniora

28 marca 2013 20:42 / 1 osobie podoba się ten post
Mozah, moja babcia jadla tylko potrawy zmiksowane. Gdy pewnego dnia na sniadanie podalam jej kasze manne, to corka oburzona, tego sie nie je na sniadanie.Zadne zupy mleczne - to moze byc tylko deser.!!!Najlepiej z puszki i przetworzone(gotowe placki ziemniaczane, nalesniki, kapusta czerwona ze sloika lub mrozona).Dzisiaj chcialam, zeby mi kupila(bo ona sama robi zakupy) korzen pietruszki do zupy dla babci, to nie wiedziala co to jest. Zupe moja poprzedniczka gotowala z marchewki, ziemniakow, cebuli,do tego odrobina masla i czasami mieso.
28 marca 2013 20:59
Ryba , dlatego we wczesniejszym poście napisalam :o ile jest to możliwe.Pewnych rzeczy nie przeskoczysz , ale jeśli się da bo i rodzina zaakceptuje i podopiecznemu też smakuje ,to tylko lepiej dla nas bo potem mniej problemow na przemian z zaparciami lub biegunką . A zupy mleczne - tak jak napisałam - rodzina zaakceptowala gdyż on nie mógl jeść nic gęstszego- nawet odżywek dla dzieci .
28 marca 2013 21:17
Mozah, ja Cie jak najbardziej popieram. Chcialam tylko powiedziec, ze mentalnosc tych ludzi jest czasami dziwna. Zupa mleczna na sniadanie jest jak najbardziej o.k.. Moj syn nic innego nie je na sniadanie. Nie ma zupy, nie ma sniadania.
20 lipca 2014 14:41
Witam serdecznie, niewidzialam osobnego tematu a temat jadlospisu waszych podopiecznych, kuchnia niemiecka rozni sie od polskiej, ja nie dlugo wyjazdzam 1 raz do niemiec i chcialabym was prosic o napisanie co gotujecie waszym pdp jak wygladaja sniadania i obiady. Pozdrawiam .
20 lipca 2014 17:04
Marietta

Witam serdecznie, niewidzialam osobnego tematu a temat jadlospisu waszych podopiecznych, kuchnia niemiecka rozni sie od polskiej, ja nie dlugo wyjazdzam 1 raz do niemiec i chcialabym was prosic o napisanie co gotujecie waszym pdp jak wygladaja sniadania i obiady. Pozdrawiam .

Zobaczysz na miejscu jakie twój podopieczny(a) bedzie mial przyzwyczajenia. Sytasz co chetnie je na co ma ochote.Moja PDP na sniadanie ma np swoje bułeczki z reformhaus i do tego dżem lub miód lub ser żółty.To wszystko musi stac   na stole no i Herbatka z mlekiem obowiazkowo.Obiad wszystko co ugotuje zje ale najlepsze sa ziemniaki  jakies miesko i duzo warzyw.Po obiedzie obowiazkowo jogurt z róznymi dodatkami.Na kolację Jedna kromka chleba ciemnego najlepiej z żółtym serem i gorące mleko.
20 lipca 2014 17:05 / 1 osobie podoba się ten post
Marietta

Witam serdecznie, niewidzialam osobnego tematu a temat jadlospisu waszych podopiecznych, kuchnia niemiecka rozni sie od polskiej, ja nie dlugo wyjazdzam 1 raz do niemiec i chcialabym was prosic o napisanie co gotujecie waszym pdp jak wygladaja sniadania i obiady. Pozdrawiam .

20 lipca 2014 19:59 / 1 osobie podoba się ten post
dzieki wielkie za odpowiedz i linka :)