Zrozumieć Niemca

28 grudnia 2017 13:52 / 3 osobom podoba się ten post
Kama84

O co chodziło z tym Asem i ucieczką ? cos pamietam, ale nie zebys miała uciekać ...  :bezradny:

Asa nie warto nawet wspominac. Byl i sie zmyl. Jeden paskudny przypadek.
28 grudnia 2017 14:00 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Bardzo powierzchowna ta Twoja opinia o Niemcach. Nie wszyscy Niemcy w czasie wojny byli nazistami. Było wielu, ktorzy nie wierzyli w idee Hitlera i było wielu, ktorzy byli ofiarami nazizmu. To elementarz historii II wojny swiatowej i sa tego wiarygodne publikacje, podobnie jak są na to potwierdzone dowody historyczne. Nie umniejszam tutaj absolutnie zbrodni Hitlera, ludobójstwa II wojny itd.., ale nigdy nie odważyłabym się wszystkich Niemców traktować jako zbrodniarzy. Może jestem dziwolągiem, ale dla mnie ludzie nie mają narodowości. Dla mnie ludzie są albo ludzmi, albo istotami bez honoru i kultury.Nie ma dla mnie znaczenia czy to Ruski, czy Arab, czy Francuz czy Niemiec, czy Anglik itd.....
Albo jesteś człowiekiem, albo nie. Rodzimy się wszyscy tacy sami, uczymy się , rozwijamy intelektualnie, duzo czytamy, poznajemy inne kultury i albo to akceptujemy, albo nie. Ksiązki poszerzają horyzonty myslowe, od warunkiem , że rozumiemy co czytamy i wiemy dlaczego to czytamy. Niemcy, a szczególnie powojenne pokolenie pewnie chciało poznać idee Hitlera, stad tez w wielu domach na pólce stoi Mein Kampf. Czy to coś złego? Ja uważam , że nie. Większosć pewnie odbiera to jako kult Hitlera. Ja odbieram to inaczej. Może dlatego, że nie mam kompleksów z powodu swojej narodowości. Ostatnio miałam.........nieprzyjemność poznać przez chwilę na szczeście, panie opiekunki z Polski, ktore podrózowały do docelowego miejsca. Szczęka mi opadła, tylko tyle Wam powiem. Nawet nie umiem tego ubrać w słowa, jak one wyglądały, jak się wypowiadały i jak zachowywały. To był własnie typ, ktory będzie się żalił na tych wrednych Niemców, bo GWIAZDY po szescdziesiątce zaszczyciły swoja osobą ich domy. Ende!
 

Brawo.Pięknie  Doda to ujełaś:)
28 grudnia 2017 14:04 / 4 osobom podoba się ten post
Dziewczynka.z

Brawo.Pięknie  Doda to ujełaś:)

No mam ten jęzor niewyparzony i co poradzisz?
28 grudnia 2017 14:13 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

No mam ten jęzor niewyparzony i co poradzisz?:-):-):-)

Miej go takim caly czas''ten jęzor"mnie akurat cieszy to.że są takie osoby jak Ty.Konkretnie na temat i bez obaw co sobie ktos pomyśli
28 grudnia 2017 15:40 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

A u mnie na polce w sypialni stoi "Kamasutra".

Normalnie jak Icek co prosił Boga , żeby wygrał los na loterii ....Następna ...prącie bardzo ...Kamasutrę w sypialni posiada ....To wreszcie do jasnej cholery zacznij uważnie ją czytać i to co wyczytasz .....wcielaj w życie a nie tylko okładkę ogladaj  !
28 grudnia 2017 15:42 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

No mam ten jęzor niewyparzony i co poradzisz?:-):-):-)

Oj masz Doduś ...masz . Za te GWIAZDY po 60-ce już masz cacy ....albo przesrane ....jak wolisz .
28 grudnia 2017 15:44 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Oj masz Doduś ...masz . Za te GWIAZDY po 60-ce już masz cacy ....albo przesrane ....jak wolisz .:smiech2:

No przecież to nie było pod Twoim adresem, bo Ty nie jesteś Gwiazdą, Ty jesteś SUPERGWIAZDĄ
28 grudnia 2017 15:46 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

No przecież to nie było pod Twoim adresem, bo Ty nie jesteś Gwiazdą, Ty jesteś SUPERGWIAZDĄ:-)

I......młoda .
Jak jagoda ....w listopadzie
28 grudnia 2017 15:51 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Normalnie jak Icek co prosił Boga , żeby wygrał los na loterii ....Następna ...prącie bardzo ...Kamasutrę w sypialni posiada ....To wreszcie do jasnej cholery zacznij uważnie ją czytać i to co wyczytasz .....wcielaj w życie a nie tylko okładkę ogladaj :smiech3: !

To inni ogladaja z zaciekawieniem. Pewnie probuja zgadnac czy czytana.
28 grudnia 2017 16:02 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

To inni ogladaja z zaciekawieniem. Pewnie probuja zgadnac czy czytana.

Ty we lepiej sprawdź , czy wszystkie kartki porozcinane są ...
28 grudnia 2017 16:14 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Ty we lepiej sprawdź , czy wszystkie kartki porozcinane są ...:smiech3:

Co to, to nie, jakis suprajs musi byc
28 grudnia 2017 16:51 / 3 osobom podoba się ten post
Kama84

A u mnie, na mojej prywatnej półce, dla odmiany, „Mein Kampf”.  /zdążyliśmy w porę kupic bo za chwilę wycofali/  :lol2:

Ja kupilam w Allegro ;)))
28 grudnia 2017 17:00 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Ja kupilam w Allegro ;)))

Szkoda pieniędzy
28 grudnia 2017 17:06 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Szkoda pieniędzy:strach na wroble:

Dlaczego? Lubie wiedziec z czym mi nie podrodze;)
28 grudnia 2017 17:40 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Dlaczego? Lubie wiedziec z czym mi nie podrodze;)

Uff, na czytanie szkoda czasu