Zrozumieć Niemca

05 października 2019 11:32 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

No tak , to szyfr :-)

Szyfrem może być też "normalna " mowa 
Wczoraj chyba szyfrem pisałam, trudnym do rozszyfrowania, dzisiaj aż się boję coś napisać 
Ale nie ja jedna tak wszystko pogmatwałam, czytałam posty osoby, która dozowała nam swoje wypowiedzi w mniejszych lub większych dawkach, i ...też nie wszystko udało mi się rozszyfrować. Nie wiem ,czy ja już taka "gupia " jestem,czy to było tylko dla wtajemniczonych?
05 października 2019 11:42 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Szyfrem może być też "normalna " mowa 
Wczoraj chyba szyfrem pisałam, trudnym do rozszyfrowania, dzisiaj aż się boję coś napisać :oczko:
Ale nie ja jedna tak wszystko pogmatwałam, czytałam posty osoby, która dozowała nam swoje wypowiedzi w mniejszych lub większych dawkach, i ...też nie wszystko udało mi się rozszyfrować. Nie wiem ,czy ja już taka "gupia " jestem,czy to było tylko dla wtajemniczonych?

Gusia  forum jest też po to, zeby popuścic wodze fantazji . Są takie tematy, w których żart jest na miejscu . Poważnie to pisza w "Życiu na gorąco" i w programach wyborczych  . Wszystko przytulasz do siebie , po co ? Rozchmurz się i daj upust wyobraźni . Są takie tematy w których udziela się rad w miarę mozliwosci, i tam letkie wpisy nie są wskazane . 
05 października 2019 12:00 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Gusia :-) forum jest też po to, zeby popuścic wodze fantazji . Są takie tematy, w których żart jest na miejscu . Poważnie to pisza w "Życiu na gorąco":-) i w programach wyborczych :-) . Wszystko przytulasz do siebie , po co ? Rozchmurz się i daj upust wyobraźni . Są takie tematy w których udziela się rad w miarę mozliwosci, i tam letkie:-) wpisy nie są wskazane . 

Dzięki za odpowiedź 
Nie należę do tych, co to się szybko obrażają, zabierają swoje zabawki i zabierają się stąd. Nie biorę aż tak bardzo wszystkiego do siebie, mogłaś się o tym na pewno przekonać, czytając mnie od czasu do czasu 
Zdarza się jednak,że czytasz odpowiedź na swój wpis i nie wierzysz, bo przecież o coś zupełnie innego tobie chodziło? Kilka razy mnie się to przytrafiło 
Mówiąc, że inni wczoraj trochę pogmatwali, nie miałam na myśli osoby, do której bezpośrednio ja, czy Ona do mnie kierowalyśmy swoje wypowiedzi. 
Ktoś inny trochę się wyżalił, miałam ochotę coś napisać, przytulić, ale nie do końca zrozumiałam, o co chodzi. 
No i znowu nagmatwałam ,a weź tu człowieku,jeszcze i Nuemca zrozum 
05 października 2019 12:10 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzięki za odpowiedź :-)
Nie należę do tych, co to się szybko obrażają, zabierają swoje zabawki i zabierają się stąd. Nie biorę aż tak bardzo wszystkiego do siebie, mogłaś się o tym na pewno przekonać, czytając mnie od czasu do czasu :oczko:
Zdarza się jednak,że czytasz odpowiedź na swój wpis i nie wierzysz, bo przecież o coś zupełnie innego tobie chodziło? Kilka razy mnie się to przytrafiło :-)
Mówiąc, że inni wczoraj trochę pogmatwali, nie miałam na myśli osoby, do której bezpośrednio ja, czy Ona do mnie kierowalyśmy swoje wypowiedzi. 
Ktoś inny trochę się wyżalił, miałam ochotę coś napisać, przytulić, ale nie do końca zrozumiałam, o co chodzi. 
No i znowu nagmatwałam ,a weź tu człowieku,jeszcze i Nuemca zrozum  :smiech3:

Abysmy zdrowi byli Gusiu . Piszmy lekko, łatwo i przyjemnie . Forum istniało bez nas i istnieje z nami . Po nas tez bedzie . Dobrze jednak że jest i mozna oderwać sie od codzienności zwłaszcza na wyjeździe a i w czasie pobytu w domu mozna coś wkleić.
05 października 2019 12:29 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Abysmy zdrowi byli Gusiu . Piszmy lekko, łatwo i przyjemnie . Forum istniało bez nas i istnieje z nami . Po nas tez bedzie . Dobrze jednak że jest i mozna oderwać sie od codzienności zwłaszcza na wyjeździe a i w czasie pobytu w domu mozna coś wkleić.:-)

No właśnie, chyba w Wypiekach wspominałaś coś o swoim blogu?
Gdzie wklejasz i piszesz, po za tym Forum 
05 października 2019 12:40 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

No właśnie, chyba w Wypiekach wspominałaś coś o swoim blogu?
Gdzie wklejasz i piszesz, po za tym Forum 

Nie napiszę Gusiu, miałam juz najazd i to mnie nauczyło . Lubię spokojnie miec wokół siebie i niech tak zostanie . Piszę często coś pod włos na forum, zaznaczam jednak, że to żart z mojej strony .
05 października 2019 12:51 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie napiszę Gusiu, miałam juz najazd i to mnie nauczyło . Lubię spokojnie miec wokół siebie i niech tak zostanie . Piszę często coś pod włos na forum, zaznaczam jednak, że to żart z mojej strony .

Zauważyłam i już ten Twój kod trochę rozszyfrowałam .
Też czasami lubię być "pod włos ", jak zaczyna być tutaj nudnawo, to coś palnę i...poooszłooo...
Zaczynają pisać, zdarza się, że całkiem ciekawa dyskusja się toczy 
Szkoda, że nie chcesz nic więcej powiedzieć, fajnie piszesz i to nie tylko o "babciach i dziadkach ".
Rozumiem i szanuję Twoją decyzję, co nie oznacza, że cieszy mnie ona niezmiernie 
05 października 2019 13:10 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Zupełnie jak doktor Dolittle :hihi:

Tak jest
05 października 2019 13:13 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zeby zrozumieć, trzeba być zrozumianym :-(

Zwierzaki mnie rozumieją, ludzie w większości też a jeszcze lepiej jak se chlapną 
05 października 2019 13:14 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Zwierzaki mnie rozumieją, ludzie w większości też a jeszcze lepiej jak se chlapną :hihi:

Chlapni sobie też, może zrozumiesz 
05 października 2019 13:19 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Pracujemy z ludźmi jednak. Więc jak? Ja szanuję pewna kulturowa inność . W obie strony . 
Cechy przypisywane poszczególnym nacjom często bywają uniwersalne .

Miałam na myśli ogół ludzi nie tylko podopiecznych .Wiesz jaka ja jestem elastyczna jak guma w majtkach .Nie wszyscy mnie rozumieją i nie muszą i to działa w dwie strony(nie mam tu na myśli znajomości języka), ale szacunek święta rzecz.
05 października 2019 13:23 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Mowa ciała często zdradza człowieka.

No ciała oj tak 
05 października 2019 13:26 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Miałam na myśli ogół ludzi nie tylko podopiecznych .Wiesz jaka ja jestem elastyczna jak guma w majtkach .Nie wszyscy mnie rozumieją i nie muszą i to działa w dwie strony(nie mam tu na myśli znajomości języka), ale szacunek święta rzecz.:-)

Święte słowa!
Mądrze gadasz, można by Ci polać, ale daleko jestem 
05 października 2019 13:33 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Święte słowa!
Mądrze gadasz, można by Ci polać, ale daleko jestem :-(

Wiesz po %.oj gadułą się robię straszną i tak się kurna śmieje, ze mnie mało kto rozumie, ale też się śmieją bo zaraźliwy śmiech posiadam 
05 października 2019 13:40 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Święte słowa!
Mądrze gadasz, można by Ci polać, ale daleko jestem :-(

Ja Ci poleję w lipcu, bo już mam planning