Zrozumieć Niemca

25 stycznia 2016 20:38 / 3 osobom podoba się ten post
Trudno zrozumieć ten ich paniczny strach przed złodziejami
Annie wyjeżdża na parę tyg i tak się zabezpiecza:
Rolety ustawione na automat dwa razy dziennie same sie będą podnosić i opuszczać
Dwa razy w tyg przychodzi pani której zadaniem jest " pokręcić się" pozapalać światła ( koszt tej usługi 15 eu każde przyjście)
Sąsiedzi wszyscy powiadomieni mają" mieć baczenie"
Jeden z nich ma regularnie opróżniać skrzynkę na listy
W oknach powieszone firanki ( to ja dziś robiłam) aby nie bardzo dało sie do środka zaglądać
Być może jeszcze jakieś inne środki anty- zlodziejowe podjęte,o których nie wiem
25 stycznia 2016 20:48 / 5 osobom podoba się ten post
Ostatnio zastanawiałam się co jest dla Niemca ,,fo pa,i niczego takiego nie odkryłam,bekanie, pierdzenie,dłubanie w zębach przy stole,czasem babcie wyjmują protezy i oblizują.Tylko my jesteśmy bardzo taktowni,że nie wypada.
25 stycznia 2016 21:15 / 1 osobie podoba się ten post
Malina

Ostatnio zastanawiałam się co jest dla Niemca ,,fo pa,i niczego takiego nie odkryłam,bekanie, pierdzenie,dłubanie w zębach przy stole,czasem babcie wyjmują protezy i oblizują.Tylko my jesteśmy bardzo taktowni,że nie wypada.

Oni chyba "fopów" nie mają żadnych:):):):)
25 stycznia 2016 21:48 / 2 osobom podoba się ten post
Malina

Ostatnio zastanawiałam się co jest dla Niemca ,,fo pa,i niczego takiego nie odkryłam,bekanie, pierdzenie,dłubanie w zębach przy stole,czasem babcie wyjmują protezy i oblizują.Tylko my jesteśmy bardzo taktowni,że nie wypada.

Fo pa jest musieć pożyczać pieniądze od sąsiada ( np na taxi dla opiekunki) Moja Annie oczywiście jak zwykle roztargniona zapomniała o gotówce no i iść do sąsiada po 20 Eu oj oj ciężko jej bylo taki wstyd - to jest właśnie dla Niemca fo pa
26 stycznia 2016 18:07
Jak jestem na kontakcie z pozwoleniem pobytu a przyjechałem własnym autem , czy mnie obowiązuje naklejka E4 ? , jeżeli tak to gdzie i jak to załatwić ,z góry dziękuję za odp.
26 stycznia 2016 18:27 / 1 osobie podoba się ten post
piotrpan

Jak jestem na kontakcie z pozwoleniem pobytu a przyjechałem własnym autem , czy mnie obowiązuje naklejka E4 ? , jeżeli tak to gdzie i jak to załatwić ,z góry dziękuję za odp.

pozwolenie pobytu ?????a cóz to takiego w 2016 roku jak jestesmy w strefe schengen ??? regulacje dotyczacego twojego samochodu są następujace : twój samochód nie musi posiadać E jeżeli nie poruszasz się nim w oznaczonych strefach / Umweltzone / o ile miejscem twojego stałego pobytu / przekraczającego 1 rok / nie są Niemcy .
26 stycznia 2016 19:00
jestem w oznaczonej strefie tu pracuje na czas określony ,
26 stycznia 2016 19:08
Obowiązuje mnie naklejka czy nie ?


obowiązuje mnie naklejka czy nie ?








26 stycznia 2016 19:16 / 1 osobie podoba się ten post
Długo tam będziesz szukał pomocy ? bo mnie zgarną . O pierdzeniu to cały artykuł jest , a jak człowiek pomocy potrzebuje to zarozumialców brak
26 stycznia 2016 19:18
Knorr

Przyznaję, że niezbyt rozumiem pytanie.

A co tu było trudnego :-D
26 stycznia 2016 19:19 / 5 osobom podoba się ten post
Nie rozumiem Niemców i to tych, u których pracuję.
Synek pdp popisał się dzisiaj wyjątkowym poczuciem humoru.Obserwował jak spuszczam mocz z worka( zaznaczam, że pracuję z tzw. "leżaczkiem", więc rzecz odbywała się w sypialni) i zaśmiał się, że na pewno z "tego" ugotuję herbatę albo zupę.
Ja się nie zaśmiałam, ale odpowiedziałam: "Tak, dla gości".
On z mojego żartu też się nie zaśmiał.
Czyżby zbyt duże różnice kulturowe?
26 stycznia 2016 19:19 / 1 osobie podoba się ten post
piotrpan

Długo tam będziesz szukał pomocy ? bo mnie zgarną . O pierdzeniu to cały artykuł jest , a jak człowiek pomocy potrzebuje to zarozumialców brak

Dlaczego szukasz pomocy u zarozumialców???
Włącz wujka Google albo inną wyszukiwarkę i niech ci pomoże bez zarozumiałości...
Boże... widzisz i nie grzmisz...
26 stycznia 2016 19:27 / 1 osobie podoba się ten post
Lili

Dlaczego szukasz pomocy u zarozumialców???
Włącz wujka Google albo inną wyszukiwarkę i niech ci pomoże bez zarozumiałości...
Boże... widzisz i nie grzmisz...

Nie pisałem do Pani . Masz ochotę na randkę ?
26 stycznia 2016 19:30 / 1 osobie podoba się ten post
piotrpan

Nie pisałem do Pani . Masz ochotę na randkę ?

26 stycznia 2016 19:33 / 1 osobie podoba się ten post
Dobra już mi tu Niemiec wyklarował , wiem wszystko . miłych snów wszystkim :)