Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #7

28 kwietnia 2016 19:07 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Narcyz czy niepoprawny optymista ???

Matka natura ,nic wiecej...
28 kwietnia 2016 19:47 / 3 osobom podoba się ten post
mleczkovoll40

napisz Iveta jak robisz tą zupe :-)

Ten przepis jest na dużą porcję.
mięso mielone ok 50 dkg
jedna cebula
marchewka ,pietruszka ,kawałek selera,
1duży por ,lub 2 mniejsze
serek topiony 10 dkg ,lub 2 male ,
śmietana ok 200 mililitrów
Cebulę pokroić w kostkę lekko podsmażyć  na oleju i dodać mięso mielone ,podsmażyć i mieszać, aby były małe kawałeczki.
Do garnka z wodą dać pokrojonego pora na ok 1cm ,dołożyć  mięso z patelni i jarzyny utarte na tarce na grubych oczkach .
Gotować ok 1godz .Smietanę z serkiem i gorącą wodą zmiksować (można dodac troszkę mąki ) i wlac do zupy.
Przyprawić do smaku .Ja do gotowania wkładam listek laurowy  i daję troszkę przypraw.
Podawać z pieczywem .
Smacznego !
28 kwietnia 2016 19:49 / 1 osobie podoba się ten post
mleczkovoll40

napisz Iveta jak robisz tą zupe :-)

 Ja dostalam taki przepis od kolezanki,tez jest dobra,ciekawe jaka gotuje Ivetta ?                                                                    Käse suppe mit hackffleisch  400gr.mielonego, 2pory,  2,5 litra wywaru warzywnego,  2 szt. po 200gr. Serki topione np: ziołowe.  Mielone podsmazam, dodaję drobno pokrojoną porę, dalej podsmazam ,zalewam  bulionem i gotuję ok godzinki.  Po tym czasie dodaję serek topiony ew. doprawiamy pod koniec do smaku... Emotikon smile 
28 kwietnia 2016 19:54 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

 Ja dostalam taki przepis od kolezanki,tez jest dobra,ciekawe jaka gotuje Ivetta ?                                                                    Käse suppe mit hackffleisch  400gr.mielonego, 2pory,  2,5 litra wywaru warzywnego,  2 szt. po 200gr. Serki topione np: ziołowe.  Mielone podsmazam, dodaję drobno pokrojoną porę, dalej podsmazam ,zalewam  bulionem i gotuję ok godzinki.  Po tym czasie dodaję serek topiony ew. doprawiamy pod koniec do smaku... Emotikon smile 

Dzieki Basiu kazdy przepis jest ciekawy. Poczekamy na Ivette :)

ostatnio jadłam warzywa z malymi kulkami z mielonego.

Marchewka
Por
Cebula
Papryka
Pomidory
Ogorek zielony albo cukinia + przyprawa turecka ostra.Sól i inne jakie lubisz. To podsmazasz jak malo sosu to odrobina wody i te male kulki z mielonego. Bardzo smaczne.
28 kwietnia 2016 19:55
ivetta

Ten przepis jest na dużą porcję.
mięso mielone ok 50 dkg
jedna cebula
marchewka ,pietruszka ,kawałek selera,
1duży por ,lub 2 mniejsze
serek topiony 10 dkg ,lub 2 male ,
śmietana ok 200 mililitrów
Cebulę pokroić w kostkę lekko podsmażyć  na oleju i dodać mięso mielone ,podsmażyć i mieszać, aby były małe kawałeczki.
Do garnka z wodą dać pokrojonego pora na ok 1cm ,dołożyć  mięso z patelni i jarzyny utarte na tarce na grubych oczkach .
Gotować ok 1godz .Smietanę z serkiem i gorącą wodą zmiksować (można dodac troszkę mąki ) i wlac do zupy.
Przyprawić do smaku .Ja do gotowania wkładam listek laurowy  i daję troszkę przypraw.
Podawać z pieczywem .
Smacznego !

Dzieki Ivetta , dzieki
28 kwietnia 2016 21:14 / 2 osobom podoba się ten post
mleczkovoll40

Dzieki Basiu kazdy przepis jest ciekawy. Poczekamy na Ivette :)

ostatnio jadłam warzywa z malymi kulkami z mielonego.

Marchewka
Por
Cebula
Papryka
Pomidory
Ogorek zielony albo cukinia + przyprawa turecka ostra.Sól i inne jakie lubisz. To podsmazasz jak malo sosu to odrobina wody i te male kulki z mielonego. Bardzo smaczne.

Dzięki, zapisalam. Ja jak mi się chce to do tej zupy robię kuleczki i podsmażam.
28 kwietnia 2016 21:17 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Dzięki, zapisalam. Ja jak mi się chce to do tej zupy robię kuleczki i podsmażam.

Ale ostatnio Ci się nie chce, bo dzisiaj tylko rosół ugotowałaś.
A gdzie te piękne dania?? he, hee
28 kwietnia 2016 21:18
Barbara48

Dzięki, zapisalam. Ja jak mi się chce to do tej zupy robię kuleczki i podsmażam.

Dobra Basiu dopisze sobie. A jutro pojde i kupie drukarke i bede atrakcyjna
28 kwietnia 2016 21:38 / 1 osobie podoba się ten post
espana69

A dlaczego mialby sie wykrecac..? Bedzie stal prosto i czekal.

:pomponiara:Chyba na super glu::
28 kwietnia 2016 21:44 / 1 osobie podoba się ten post
mleczkovoll40

napisz Iveta jak robisz tą zupe :-)

Jeżeli to to samo to na mazurach jest to zupa kanadyjska.Z mielonego robi się małe pulpeciki, wrzuca na wywar, listek , ziele , pokorojone świeże pieczarki, pokrojony por, ja daję ząbek czosnku/cały/ , pózniej zaciąga się serkami topionymi/ roztrzepane /i doprawiam do smaku, Podaję z bagietką, masłem czosnkowym i kleksem gęstej śmietany na talerzulub nieBagietka zapieczona.
28 kwietnia 2016 21:52 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Ale ostatnio Ci się nie chce, bo dzisiaj tylko rosół ugotowałaś.
A gdzie te piękne dania?? he, hee:-)

Ona_Lisa i tak nie mogę wstawiać zdjęć: (
28 kwietnia 2016 22:01 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Ona_Lisa i tak nie mogę wstawiać zdjęć: (

Brakuje mi tych zdjęć
28 kwietnia 2016 22:06 / 2 osobom podoba się ten post
poznanianka1

Brakuje mi tych zdjęć:-)

Jak informatyk naprawi sprzęt to będziemy wstawiać, dziękuję:)
28 kwietnia 2016 22:39 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Jeżeli to to samo to na mazurach jest to zupa kanadyjska.Z mielonego robi się małe pulpeciki, wrzuca na wywar, listek , ziele , pokorojone świeże pieczarki, pokrojony por, ja daję ząbek czosnku/cały/ , pózniej zaciąga się serkami topionymi/ roztrzepane /i doprawiam do smaku, Podaję z bagietką, masłem czosnkowym i kleksem gęstej śmietany na talerzu:-)lub nie:-)Bagietka zapieczona.:-)

Ja robie najpierw z przesmazonej cebuli oraz pora,zupe krem. Do tego dodaje pieczarki przesmazone,potem pulpeciki i zaciagam serkiem topionym:)) Bez smietany bo i tak ta zupa jest juz ciezka. Co dom to przepis inny...Chociaz niby taki sam ;)
29 kwietnia 2016 08:47 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj upichcę pizzę z tuńczykiem i kukurydzą .