Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #8

03 czerwca 2016 12:03 / 3 osobom podoba się ten post
Ruskie pierogi .
03 czerwca 2016 12:29 / 2 osobom podoba się ten post
Ziemniaki , szparagi i łosoś .
03 czerwca 2016 12:41 / 3 osobom podoba się ten post
Rybka Miruna ,ziemniaczki młode z koperkiem ,sałata zielona ,kompot i truskawki na deser.
03 czerwca 2016 12:46 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś zrobiłam placki ziemniaczane bez tłuszczu, bo pieczone w piekarniku. Mi bardzo smakowały.
03 czerwca 2016 13:08 / 2 osobom podoba się ten post
Benita

Dziś zrobiłam placki ziemniaczane bez tłuszczu, bo pieczone w piekarniku. Mi bardzo smakowały.

Czyli jak ?Placki lubię ,a daaawno nie robiłam .
03 czerwca 2016 13:41 / 1 osobie podoba się ten post
Pychota
Chyba jednak wybiorę się do Norymbergii,na szparagi w Twoim wydaniu...
03 czerwca 2016 15:03 / 4 osobom podoba się ten post
Mnie sezon szparagowy w tym domu omija - już drugi rok. Zu teuer.
03 czerwca 2016 15:54 / 3 osobom podoba się ten post
Trochę szkoda. Pierwszy raz w życiu jadłam szparagi w de - i bardzo je lubię.
03 czerwca 2016 16:05 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Czyli jak ?Placki lubię ,a daaawno nie robiłam .

Ziemniaki starłam na tarce o grubych oczkach. Starłam też cebulke + mąka (orkiszowa) 2 łyżki + jajko + sól + pieprz.
Na blache z piekarnika papier do pieczenia - pędzelkiem posmarowałam kroplą oleju - dłońmi formowałam placki trochę odciskając z nadmiaru wilgoci.
230 stopni - razem 30 minut pieczenia. W połowie, po 15 min przewróciłaam na drugą stronę.
Smacznego.
03 czerwca 2016 16:46 / 2 osobom podoba się ten post
Benita

Ziemniaki starłam na tarce o grubych oczkach. Starłam też cebulke + mąka (orkiszowa) 2 łyżki + jajko + sól + pieprz.
Na blache z piekarnika papier do pieczenia - pędzelkiem posmarowałam kroplą oleju - dłońmi formowałam placki trochę odciskając z nadmiaru wilgoci.
230 stopni - razem 30 minut pieczenia. W połowie, po 15 min przewróciłaam na drugą stronę.
Smacznego.

Też kiedyś robiłam ,ale normalne placki.Faktycznie na grubych oczkach starte nie będą się rozwalać.
03 czerwca 2016 16:47 / 3 osobom podoba się ten post
teresadd

Też kiedyś robiłam ,ale normalne placki.Faktycznie na grubych oczkach starte nie będą się rozwalać.

Tam nie beda...ja moge Tobie pokazac jak sie rozwalaja. Ma sie ten talent 
03 czerwca 2016 17:31 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Tam nie beda...ja moge Tobie pokazac jak sie rozwalaja. Ma sie ten talent :-)

Mam dar panowania nad materią. :):):)
03 czerwca 2016 17:41 / 2 osobom podoba się ten post
Benita

Mam dar panowania nad materią. :):):)

Bo Ty jestes z tych zdolnych ludzi Benita  Ja mam w zamian,dwie lewe rece i umiem popsuc co sie da. Taka karma 
03 czerwca 2016 17:54 / 2 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Bo Ty jestes z tych zdolnych ludzi Benita :-) Ja mam w zamian,dwie lewe rece i umiem popsuc co sie da. Taka karma :yeah:

Hahahahahahahaha.............
03 czerwca 2016 20:40 / 5 osobom podoba się ten post
Benita

Daj ten przepis.
Z kaszy gryczanej i mąki gryczanej robię różne rzeczy - ale wytrawnych mufinek jeszcze nie.

No zrobiłem i zjadłem!!!
Muffinki powinny nosić nazwy: wykwintne, melodie smaku, niebo dla podniebień, muffinki wspaniałe i bardzo smaczne. No dość powiedzieć, że jak muffinki na talerzu czekały i zadzwonił telefon, to Pdp z niecierpliwością dwa zdania niechetnie raczyć rzekła, coby prędko gadkę skończyć, bo muffinki stygną he, he, he,.
Oto przepis, i jak kto chce kogoś zaskoczyć, to jak najbardziej polecam.


Wytrawne muffinki z kaszy gryczanej

 
Wytrawne muffinki z kaszy gryczanej
Fot. materiały prasowe - Kupiec



Składniki

200 g kaszy gryczanej np. Kupiec
2 opakowania długo dojrzewającej szynki (np. szwarcwaldzka)
100 g długo dojrzewającego sera np. bursztyn
2 jajka
0,5 pęczka natki pietruszki
sól i pieprz do smaku
100 g twarogu
blaszka do mufinek (12 sztuk)






Sposób przygotowania

Kaszę gryczaną ugotuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Blaszkę do mufinek wyłóż szynką w kształcie otwartej róży - dwa plasterki na jedną babeczkę. Starty ser, posiekaną natkę pietruszki i ugotowaną kaszę, i jajkiem wymieszaj w misce, przypraw solą i pieprzem, a następnie wypełnij różyczki do 2/3 wysokości. Wierzch posyp pokruszonym twarogiem. Całość wstaw do nagrzanego do 165o C piekarnika z włączonym termoobiegiem i zapiekaj przez 15-20 minut.